Šakių rajono policijos komisariato kriminalistai kartu su rajono apylinkės prokuratūros pareigūnais šią savaitę aptiko neįprastą reiškinį. Vieno iš rajono žemdirbių laukuose aptikta apie 35 hektarai jau bebaigiančių žydėti aguonų. Įtariama, turinčių narkotinių medžiagų – opijaus. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas, aguonų sudėtį tiria ekspertai. O aguonų laukas, kol bus gautos ekspertų išvados, saugomas.
© Corbis

Turėdami operatyvinės informacijos, šią savaitę Šakių rajono policijos komisariato kriminalistai kartu su rajono apylinkės prokuratūros pareigūnais užfiksavo iki šiol rajone nebūtą reiškinį. Rajono ūkininko A.B. laukuose aptiktas maždaug 35 hektarų plotas su bebaigiančiomis žydėti aguonomis.

Neoficialiais duomenimis, pareigūnų prašymu rajono savivaldybės žemės ūkio specialistų speciali komisija nustatė, kad šio aguonų lauko (neoficialiais duomenimis, aguonos prastai sudygusios) našumas – ne mažiau 8 proc. Tad derlių, apytikriai skaičiuojant, gali duoti mažiausiai 3 hektarai aguonų lauko.

Nors oficialiai pareigūnai to ir nepatvirtina, manoma, kad visame 35 hektarų lauke pasėtos draudžiamos Lietuvoje auginti, opijatų turinčios aguonos. Ar tikrai iš šių augalų galima išgauti narkotinių medžiagų, artimiausiu metu nustatys ekspertai. Ir tik tuomet, kai bus gauta vienokia ar kitokia jų išvada, bus sprendžiama, ką su aguonų lauku daryti.

Kol kas dėl šio radinio ūkininko A.B. ir jo žmonos atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 265 straipsnį. Už neteisėtą didelio kiekio aguonų ar kanapių auginimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Neoficialiais duomenimis, ūkininkas aguonas sėjo manydamas, kad tai – pramoninės, neturinčios narkotinių medžiagų, aguonos. Ūkininkas šiuos augalus esą augina jau ne vienerius metus, o nukultų aguonų grūdelius parduodavo konditerijos pramonei ar šiaip patiekdavo į prekybą. Ir šiemet jis esą sėjo legaliai įsigytas pramoninių augalų sėklas. Net nenujausdamas, kokie nemalonumai gali grėsti už tai. O kad aguonų plotai aptikti tik dabar, kai praktiškai pati jų branda, tinkama iš aguonų bebaigiančių nužydėti žiedynų rinkti narkotinėms medžiagoms, iš dalies galėjo lemti toks faktas: deklaruojant šių augalų pasėlius jie įforminami kaip „Kiti augalai“.

Nepatvirtintais duomenimis, vienas hektaras pramoninių aguonų gali duoti iki 3 tūkst. litų pelno. Iš dalies dėl to Šakių rajono pareigūnai ir neskuba naikinti aptiktų aguonų plantacijos. Tačiau jei ekspertizė patvirtins, kad šios aguonos savyje turi narkotinių medžiagų, lauką teks sunaikinti arba pačiam jo savininkui, ar tai padarys pareigūnai. Kol kas laukas akylai saugomas.

Iš vieno hektaro aguonų, apytikriai skaičiuojant, galima išgauti 5-70 kg opiumo. Vienas mililitras opijaus gali kainuoti 5-10 litų. Opiatams priklauso tokios narkotinės medžiagos kaip morfinas, heroinas, kodeinas. Narkotinė medžiaga slypi aguonos galvutėje. Opiatai – ne tik narkotinės medžiagos, bet vaistai nuo stipraus skausmo. Tačiau opiatai laikomi pačiais nešvariausiais narkotikai, nes į j juos primaišoma įvairių medžiagų.

Šakių rajone kasmet būna aptinkami nedideli ploteliai dažniausiai daržinių aguonų. Nemaža jų dalis žmonių sodybose ar laukuose būna išdygusios savaime, dalis vyresnio amžiaus gyventojų aguonas augina savoms reikmėms. Tačiau jei įrodoma, kad aguonos turi narkotinių medžiagų, ir už tai gresia atsakomybė. Tiesa, už nedidelį plotelį narkotinių aguonų tenka atsakyti administracine tvarka.

Jei turite aguonų lauko nuotraukų, siųskite delfi@delfi.lt.

manorajonas.lt
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kinijoje pramogavusi mergina atsidūrė tragikomiškoje situacijoje: galiu būti pirma lietuvė, kuriai taip nutiko (284)

Lietuvė Ieva Koncevičiūtė patyrė neeilinį nuotykį Kinijos regione Makao - tragikomiška...

Rusijos priglaustas perversmo Lietuvoje veikėjas nerimsta: žada sukilimą ir teismą Grybauskaitei (740)

Sausio 13-ąją savi šaudė į savus. Tankai žmonių netraiškė, tai tebuvo provokacija, kurią...

Orai: žiema baigsis netikėtai (9)

Savaitei įpusėjus ramūs orai baigsis ir į šalį atkeliaus kritulių banga, žiemiškas šaltis...

Nušalusias kojas pastebėjo tik pavasarį: galūnės amputavosi pačios kokia odos spalva - pavojingiausia (31)

Šiemet į kai kurias Lietuvos gydymo įstaigas žmonės dėl nušalusių kūno dalių nesikreipė –...

Šeškų pavadavęs LaVaras nesusimovė: mače be gynybos „Vytautas“ pranoko „Dzūkiją“ (148)

Ketvirtas „Big Baller Brand Challenge“ draugiškų rungtynių ciklo mačas Virginijui Šeškui...

Antrąkart įkliuvo Aurimas Didžbalis: šįkart teigiamas dopingo testas – pasaulio čempionato metu (329)

Tarptautinė Sunkiosios atletikos federacija pranešė, kad praėjusių metų pasaulio vicečempionas...

Nuolatiniai teismai atlyginti žalą dėl duobėtų kelių padiktavo sprendimą (28)

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino tvarką, pagal kurią gyventojams, juridiniams asmenims...

Įvertino situaciją Jasaičių šeimoje: problema gali būti kur kas didesnė (168)

Savaitgalį šalyje nuvilnijo Jasaičių šeimos drama. Nors Lygių galimybių plėtros centro...

Po skandalo Vokietijoje dėl chemikalų iš alaus – Lietuvos ūkininkų sprendimas (148)

Lietuvos ūkininkų sąjungai (LŪS) priklausantys grūdininkai po ilgų diskusijų sutiko prieš...

Nesaugūs maisto produktai, kurie vos nepasiekė Lietuvos parduotuvių lentynų (10)

Pernai Lietuvoje uždrausta prekiauti daugiau kaip 1 900 t nesaugių ar nekokybiškų maisto...