Vilkikas „Daf“, vairuojamas Rusijos piliečio, į Tverečiaus kelio postą iš Baltarusijos atvažiavo birželio 4–osios naktį. Vairuotojas pareigūnams deklaravo važiuojantis tuščiomis – tiesiog tranzitu grįžtantis į Rusijos Karaliaučiaus sritį.

Tačiau muitininkai nusprendė detaliai patikrinti apūdijusią, tačiau gausiai valstybine Rusijos ir Baltarusijos (o taip pat ir rusų desantininkų) simbolika išpuoštą mašiną. Panaudojus tankio matuoklį, nustatyta, jog „tuščio“ vilkiko puspriekabėje įrengta slėptuvė.

Ten pareigūnai aptiko 31 295 pakelius įvairių baltarusiškų cigarečių – „NZ Gold“, „Minsk Capital“, „Minsk Capital QS“ ir „Minsk Superslims“. Bendra jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 124 tūkst. eurų.

Krovininis vilkikas buvo sulaikytas, dviem parom sulaikytas ir mašinos vairuotojas. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Pažeidėjui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Vėliau vairuotojas buvo paleistas, skyrus kardomąsias priemones – dokumentų paėmimą ir piniginį užstatą (10 tūkst. eurų).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją