Už Lietuvos teritorijoje įvykdytus viešosios tvarkos pažeidimus Rusijos nacionalbolševikų partijos atstovams prokurorai pasiūlė skirti arešto bausmes. Antradienį baigiantis Vilniaus rajono apylinkės teismo posėdžiui keturiolika suimtųjų pasiūlyta areštuoti 70, o du nepilnamečius - 40 parų.
Protestuotojai dėl tranzito tvarkos
© "Lietuvos žinios"
Teismo sprendimas bus skelbiamas ketvirtadienį.

Nė vienas teisiamųjų savo kaltės nepripažino, o kai kurie iš jų pateikė originalių ir nelabai įtikinamų savo protesto akcijos versijų, pavyzdžiui - kad akcija nebuvo organizuota, bet kilusi spontaniškai.

Rusijos piliečiai Dmitrijus Elkinas, Natalija Černova, Borisas Jurinas, Michailas Jašinas, Sergejus Iljuchinas, Romanas Popkovas, Anastasija Pustarnakova, Margarita Filipova, Maksimas Gromovas, Andrejus Januškinas, Ilja Kondrašovas, Pavelas Čerebinas, Vitalijus Katkovas, Jevgenijus Kordiovas, Vladimiras Strelcovas ir Sergejus Medvedevas į teismo posėdį buvo atvežti iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo, kur jau savaitę laikomi suimti.

Į teismo salę jaunuoliai buvo įvesti su antrankiais, merginos antrankiais surakintos nebuvo. Teisiamiesiems atstovavo 15 advokatų, kaltinimą palaikė du Vilniaus rajono apylinkės prokuratūros prokurorai. Į teismą atvyko ir du atstovai iš Rusijos ambasados Lietuvoje.

Rusijos nacionalbolševikų partijos atstovai Lietuvos pasienyje buvo sulaikyti rugsėjo 14 dieną, kai į Keną atvykusiame tranzitiniame traukinyje Maskva - Kaliningradas chuliganiškai reiškė protestą prieš dabartinę tranzito tvarką, antrankiais ir grandinėmis prisirakinę prie vagone esančių turėklų bei langų rankenų. Jie įžeidinėjo traukinį tikrinusius pasieniečius, nepakluso jų reikalavimams, priešinosi.

Nė vienas neprisipaino pažeidęs viešąją tvarką

Protestuotojai dėl tranzito tvarkos
© "Lietuvos žinios"

Nė vienas iš teisiamųjų neprisipažino rugsėjo 14 dieną tranzitu per Lietuvą vykusiame traukinyje pažeidęs viešąją tvarką - rodęs nepagarbą Lietuvos valstybei, įžeidinėjęs traukinį tikrinusius Lietuvos pasieniečius ir priešinęsis teisėtiems jų reikalavimas.

Brianske pieno pramonės technologiją studijuojantis 22-ejų metų S.Iljuchinas teisme tvirtino važiavęs pažiūrėti "gražių vietų Vilniuje" ir tuo pačiu norėjęs atkreipti visuomenės dėmesį į "netinkamą Lietuvos ir Rusijos valdžios atstovų pasirašytą susitarimą dėl vizų įvedimo". "Tai ne chuliganizmas, o nesankcionuotas mitingas", - sakė teisiamasis. Jaunuolis tvirtino, kad protesto akcija nebuvo organizuota, greičiau spontaniška. Tačiau jis negalėjo paaiškinti, iš kur traukinyje atsirado antrankiai, kuriais kai kurie streikuotojai buvo prisirakinę prie vagono.

Vienintelis iš teisiamųjų aukštąjį išsilavinimą turintis 25-erių metų R.Popkovas iš Briansko taip pat tvirtino savo veiksmais nenorėjęs "drumsti viešosios tvarkos" ir neįžeidinėjęs Lietuvos pareigūnų. "Mūsų valdžia kurčia akcijoms prie ambasadų, todėl nusprendėme tokiu būdu atkreipti dėmesį". - sakė R.Popkovas.

Jaunuolis pripažino skandavęs tris lozungus - "duokit laisvą koridorių", "Kaliningradas - rusų miestas" ir "Rusija - viskas, visi kiti - niekas". Teisiamasis neigė pažįstąs kitus akcijos dalyvius ir sakė, kad tai, jog panašios pozicijos žmonės susitiko viename traukinyje, yra "kažkoks stebuklas".

Šaltkalvis iš Sankt Peterburgo 31-erių metų M.Jašinas teigė nepažįstąs kitų akcijos dalyvių, o savo veiksmais norėjęs atkeipti visuomenės dėmesį į tranzito per Lietuvą tvarką.

16 Rusijos nacionalbolševikų ir jų akciją filmavęs Rusijos televizijos kanalo "NTV" operatorius Aleksejus Zolotovas buvo sulaikyti rugsėjo 14 dieną per Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punktą iš Baltarusijos atvykusiame traukinyje Maskva - Kaliningradas. A.Zolotovui surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas dėl pasienio ruožo režimo taisyklių pažeidimo ir paskirta piniginė bauda. Žurnalistas buvo išsiųstas iš Lietuvos.

16 protestavusių rusų pateikti įtarimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo, už kurį gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas. Už šį nusikaltimą skiriama maksimali bausmė - laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Minėtą protesto akciją pasmerkė Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM), o Lietuvos URM įvertino ją kaip "politinį chuliganizmą".

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neįtikėtina po jūrą blaškomo lenko istorija: gelbėtojai tikina nematę nieko panašaus (57)

Gruodžio 25 d. Indijos vandenyne išgelbėtas nelaimėlis keliautojas iš Lenkijos, kelis mėnesius...

Valstybės tarnautojų laukia neramūs metai: rengiami pokyčiai užkabins dešimtis tūkstančių (333)

Į Seimą keliauja valstybės tarnybos pertvarka, paliesianti dešimtis tūkstančių dabartinių...

Orai: plūstelėjus – 19 laipsnių šalčiui žiema staiga persigalvos (4)

Savaitės pradžia šalyje bus šalta, naktimis vietomis temperatūra kris iki –19 laipsnių....

JAV Europoje žarstysis pinigais: kam atiteks šimtai milijonų dolerių? (823)

Baltijos šalims iš kitų metų biudžeto jau skyrusios 100 milijonų dolerių, JAV skirs antra tiek...

Su Ballais vargstantis Šeškus: visa komanda išsibalansavusi (26)

LaMelo ir LiAngelo Ballai surengė rezultatyvų pasirodymą ir pelnė trečdalį Prienų-Birštono...

Po Naujųjų užsukusi į vaistinę tų pačių vaistų, liko nemaloniai nustebinta (56)

Nors „mažėja vaistų kainos“, skamba gražiai, vis dėl to, naudą pajuto ne visi. Kai kurias...

Pagaliau po šeimyninės dramos prabilo ir Oksana: pagalvojau, gyvenimas eina į priekį (809)

Sekmadienį Jasaičių namus supurtė skandalas – Simas Jasaitis už grubius veiksmus buvo...

Rezultatyvus brolių Ballų pasirodymas nublanko prieš „Pieno žvaigždžių“ rekordą (60)

LiAngelo ir LaMelo Ballai atsidarė savo sąskaitas „Betsafe– LKL “ pirmenybėse. Rezultatyviai...

Neįprasčiausios pasaulio oro linijos gundo masažais ir apsinuoginusiomis stiuardesėmis (3)

Civilinės aviacijos sektorius – vienas labiausiai kerinčių pasaulyje. Paslaugų kokybė verslo ir...

Atkartokite Meghan Markle stilių šiais 6 klasiškais deriniais (4)

Turbūt daug kas pavydi merginai iš Kalifornijos, neilgai trukus tapsiančiai britų karališkosios...