Prokuratūra praneša, kad balandį vienkiemyje Rokiškio rajone gyvenantys 90-mečiai sutuoktiniai išgyveno siaubo naktį. Apie pusę trijų nakties į jų namą įsibrovė 4 nepažįstami vyrai. Jie sodybos šeimininkus mušė, reikalaudami atiduoti pinigus. Senukai įsibrovėliams atidavė namie turėtus maždaug 300 eurų, tačiau šie reikalavo daugiau, gąsdino susidorojimu. Patys išvertę namus ir pinigų neradę, plėšikai išvažiavo baltos spalvos automobiliu, kuriuo ir buvo atvykę.

Kadangi sodybos šeimininkų telefonus įsibrovėliai buvo sugadinę, naktį išsikviesti pagalbos jie negalėjo. Tik sulaukęs ryto, vyras nuėjo į kaimyninę sodybą ir pranešė, kas įvyko.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos (AVPK KP) pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokuroras P. Jasiukaitis. Prokuroro teigimu, atliekant tyrimą įvykio vietoje rasti įkalčiai leido identifikuoti ir sulaikyti du įtariamuosius – Vilkaviškio rajone gyvenančius 34 metų R. B. ir A. B.

Abiem pateikti kaltinimai dėl plėšimo įsibraunant į patalpas, įvykdyto veikiant bendrininkų grupėje. A. B. taip pat kaltinamas ir neteisėtu disponavimu šaudmenimis, nes per kratą jo namuose rasta 12 šovinių, skirtų šaunamiesiems B kategorijos ginklams, kuriems laikyti leidimo jis neturėjo.

Pasak prokuroro P. Jasiukaičio, A. B. iš dalies pripažįsta savo kaltę tik dėl neteisėto šaudmenų laikymo. „Abu kaltinamieji savo kaltę dėl plėšimo neigia. Tačiau ikiteisminio tyrimo metu surinkti įrodymai leidžia pagrįstai manyti, kad šie asmenys dalyvavo įvykdant šią nusikalstamą veiką“, – sakė prokuroras, apgailestaudamas, kad dar dviejų įtariamųjų nustatyti nepavyko.

Dar vienas įžūlus apiplėšimas Rokiškio mieste buvo įvykdytas šių metų birželio 24-osios naktį. Vienas privačiame name gyvenantis 80-metis rokiškėnas pabudo nuo dūžtančio stiklo garso. Į jo namą, išdaužę verandos langą, įsibrovė 3 vyrai ir ėmė reikalauti kieme stovėjusio automobilio užvedimo raktelių. Namo šeimininkas paaiškino, kad į užsienį išvykusio sūnaus automobilio raktelių neturi. Įsibrovėliai senuką mušė ir gąsdino, bet raktelių taip ir negavo, todėl išėjo, iš namo pagrobę televizorių ir kirvį. Dar vieną televizorių ir telefoną plėšikai sudaužė.

Įsibaiminęs garbaus amžiaus vyras pagalbos paprašė tik ryte, pamatęs pro šalį einantį kaimyną.

Ikiteisminį tyrimą atliekantys Panevėžio AVPK KP pareigūnai netrukus nustatė įtariamuosius, ne kartą teistus rokiškėnus: 51 metų A. B., 50-metį A. K. ir 37 metų J. T. Jiems pareikšti kaltinimai dėl plėšimo veikiant bendrininkų grupėje. Savo kaltę rokiškėnai neigia.

Abi bylos perduotos nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmams. Baudžiamasis kodeksas už plėšimą, įvykdytą įsibraunant į patalpas, numato laisvės atėmimą iki 7 metų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją