Aplinkos apsaugos departamentas praneša, kad Utenos aplinkosaugininkai brakonierius, iš po ledo traukiančius tinklus, pastebėjo per termovizorių.

„Pareigūnus, pažeidėjus stebėjusius nuo pat vakaro 5 valandas, nustebino tai, kad jie nesinaudojo jokiu šviesos šaltiniu, nors buvo tamsu ir ežero ledas nesaugus – buvo girdėti, kaip properšose plaukioja bebrai. Viską pabaigę, pažeidėjai, tempdami dvejas roges su tinklais ir žuvimis, pasiekė švendryną.

Sustoję dar kurį laiką tyloje klausėsi aplinkos garsų ir tik įsitikinę, kad krante saugu, jau apie vidurnaktį nulipo nuo ledo ir priėjo prie savo automobilių“, – sakė Utenos GGAI viršininkas Almantas Vaičiūnas.

Sulaikius pažeidėjus, paaiškėjo, kad tai Švenčionių rajono gyventojai iš Kaltanėnų ir Švenčionėlių. 42 statomaisiais tinklais, kurių bendras ilgis 3 km, jie sugavo 98 sterkus, 16 lydekų, 3 karpius, 1 karšį, 10,95 kg ešerių ir 10,64 kg karosų.

Žuvų ištekliams padaryta žala įvertinta 28 084 eurais. Taip pat visiems trims asmenims reikės sumokėti baudas, iš jų paimtas grąžtas, strypas ledui prakirsti, dvejos rogės, 42 tinklai ir žuvys.

Utenos GGAI pareigūnai du iš šių trijų vyrų buvo sulaikę prieš du mėnesius – tada jie Neryje iš guminės valties dviem statomaisiais tinklais sugavo devynias lašišas, žala gamtai įvertinta 8730 eurų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)