VIP vieta

Du jaunuoliai net buvo įsitaisę prie Televizijos bokšto statomo namo teritorijoje esančio statybinio krano strėlėje. Tokio vaizdelio apstulbinti mikrorajono gyventojai apie savo gyvybe rizikuojančius vaikinus informavo policijos pareigūnus, tad jiems šią nemokamą VIP vietą teko palikti.

Į koncertą nepateko ir lietuvaičiai, nutarę įsigyti internetu perparduodamus bilietus.

Policija pranešė, kad artėjant koncertui, socialinio tinklo „Facebook“ grupėse „Pigesni bilietai į renginius“, „Rammstein Lietuva“ pasirodė skelbimai, siūlantys įsigyti bilietus į minėtos grupės pasirodymą. Kainos buvo įvairiausio – nuo 65 iki 120 eurų. Kadangi noras patekti į šį renginį buvo didžiulis, tad kai kas surizikavo šiais pasiūlymais pasinaudoti.

Apgavo sukčiai

Tokiu pasiūlymu susiviliojo ir Joniškyje gyvenantis 22 metų vaikinas.

Elektroniniu paštu sutaręs kainą, pardavėjui į nurodytą banko sąskaitą už du bilietus pervedė 178 eurus ir bilietus gavo. Po kurio laiko joniškietis sulaukė žinutės, kad už bilietų repersonalizavimą reikia sumokėti dar 22 eurus. Vaikinas pardavėjui pervedė ir šią sumą.

Koncerto išvakarėse joniškietis nutarė pasitikrinti bilietų autentiškumą. Juos elektroniniu paštu nusiuntęs į Bilietai.lt, sulaukė atsakymo, kad bilietai negaliojantys. Taigi vaikiną nuo dar didesnių nuostolių - kelionės į Vilnių, išgelbėjo jo apdairumas.

Tačiau buvo ir tokių, kurie į Vingio parką atvažiavo iš atokiausių Lietuvos kampelių, bet į koncertą taip ir nepateko, kadangi ant bilietų esantys barkodai buvo neaktyvūs, jie priklausė visai ne šio renginio bilietams.

Buvo dar ir kitokių variantų. Kai tik pinigėliai įkrisdavo į nurodytą sąskaitą, pardavėjas pirkėjo „Facebook“ anketą užblokuodavo arba išjungdavo savo profilį, neatsiuntęs jokio bilieto, net ir falsifikuoto.

Kartais pardavėjas pirkėją už nosies vedžiodavo iki paskutinės minutės, tikindamas, kad su bilietais viskas gerai, o Bilietai.lt tuoj atsiųs į jo elektroninį paštą personalizuotus bilietus ir tai patvirtindavo falsifikuotomis ekrano nuotraukomis iš savo susirašinėjimo su Bilietai.lt.

Nukentėjo daug žmonių

Iš viso gegužės mėnesį Lietuvoje į policiją kreipėsi 32 sukčių apgauti „Rammstein“ gerbėjai. Didžioji dalis nukentėjusiųjų – vilniečiai.

Taigi, įsigydami bilietus iš perpardavinėtojų, visada rizikuojate. Ir nebūtinai tai turi būti legendinės grupės „Rammstein“ koncertas.

Sukčių vaizduotę gali sužadinti ir populiaresnės sporto varžybos, ir garsesnis teatro spektaklis, ir bet koks kitas paklausą įgijęs renginys. Tad nepamirškite, kad už nelegalios bilietų prekybos internetu kyšo sukčių ausys.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją