Į policiją kreipėsi du sostinės gyventojai, kuriuos radijo stoties vedėjais apsimetę sukčiai įtikino už daugiau nei pusę tūkstančio litų nusipirkti ir jiems padiktuoti mobiliojo ryšio telefonų sąskaitos papildymo kortelių numerius.
Kaip penktadienį pranešė Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato spaudos tarnyba, 29 metų sotinės Justiniškių gatvės gyventoja G.D. teisėsaugos pareigūnams pareiškė, kad antradienį į jos mobiliojo ryšio telefoną paskambino vyriškis, kuris prisistatė radijo stoties "Tau" darbuotoju ir apgaulės būdu įtikino ją nusipirkti "Extra" bei "Labas" sąskaitos papildymo kortelių už 700 litų.

Tuo tarpu 47 metų A.S. pareiškė, kad trečiadienį nepažįstamas asmuo paskambino jam į mobiliojo ryšio telefoną ir pasiūlė nupirkti aštuonias "Labas" ir "Extra" korteles, už kurias jis neva laimėtų vertingą prizą arba kelionę į užsienį.

Pareiškėjas nusipirko kortelių už 630 litų ir telefonu pranešė jų numerius.

Tokiu būdu sukčiai gyventojus pradėjo apgaudinėti šių metų pradžioje Kaune.

Aferistai skambina į mobiliuosius telefonus ir informuoja, neva telefono savininkas dalyvauja radijo stoties žaidime. Atsakius į kelis nesudėtingus klausimus, nepažįstamas pašnekovas sveikina ir teigia, kad telefono savininkas laimėjo miegamojo baldų komplektą ar kokį nors kitą brangų prizą.

Vėliau "laimėtojo" paprašoma per pusvalandį kurioje nors degalinėje įsigyti 20, 40, 60 ar 99 litų vertės mobiliojo ryšio "Labas" ar "Ekstra" korteles ir padiktuoti jų numerius. Įkvėptas sėkmės, "laimingasis" patikliai įvykdo visus nurodymus.

Turėdami kortelės numerį, sukčiai gali papildyti savo mobiliojo telefono sąskaitą tokia suma, už kokią "Labas" arba "Ekstra" mokėjo apgautasis.

UAB "Nokia Lietuva" pranešime spaudai pabrėžia, kad nei NOKIA bendrovė, nei jos partneriai, nei įgaliotieji pardavimo agentai nevykdo jokios pardavimo telefonu kampanijos, kurioje būtų tokio pobūdžio reikalavimai.

Be to, nei UAB "Nokia Lietuva", nei jos partneriai, nei įgaliotieji pardavimo agentai niekada telefonu nereikalauja pateikti nei duomenų apie asmenį, nei jo adreso. Tokie duomenys yra teikiami ir saugomi įstatymo nustatyta tvarka.

Todėl UAB "Nokia Lietuva" įspėja Lietuvos gyventojus, sulaukusius arba dar sulauksiančius pardavimo agentų skambučių su tokiais pasiūlymais bei reikalavimais pateikti asmeninius duomenis, ar įsigijus mobiliojo ryšio operatoriaus išankstinio mokėjimo korteles, pranešti jų papildymo kodus, tiesiog netikėti tokia apgavyste. Duomenys, pateikti telefonu neidentifikuotam pardavimo agentui ar institucijai, ateityje gali būti panaudoti nedoriems tikslams.

UAB "Nokia Lietuva" rekomenduoja Lietuvos gyventojams nepalaikyti jokių ryšių su tokiais pardavėjais. Gyventojams, kurie patikėjo tokių pardavimo agentų pasiūlymais ir jų įkalbėti įsigijo mobiliojo ryšio operatoriaus išankstinio mokėjimo korteles bei atskleidė kalbėjimo sąskaitų papildymo kodus, reiktų dėl apgavystės kreiptis į policiją ar kitas teisėsaugos institucijas.

Pasak pranešimo, visos UAB "Nokia Lietuva", jos partnerių ar įgaliotųjų pardavimo agentų vykdomos kampanijos bei akcijos yra viešai reklamuojamos žiniasklaidoje arba paskelbiamos kitomis oficialiomis komunikacijos priemonėmis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (48)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...

Nauja kryptis: būsto pirkėjai sau gali leisti vis daugiau – miegamieji rajonai praranda žavesį (64)

Gyventi senamiestyje svajoja daugelis – patogi lokacija, išskirtinė architektūra, išvystyta...

Vladimiras Laučius. Šiltos kėdės oligarchija, arba išgirskite pagaliau Bronislovą Burgį (77)

„Užtenka mokytoją tampyti į visas puses. Lenkitės jam žemai, sveikinkitės kiekvieną rytą ir...

Siaubo namai: 13 vaikų kalinę tėvai turėjo neįtikėtinų planų kalbėjo apie dar vieną vaiką (16)

Viena buvusi vieno iš 13 tėvų kalintų vaikų bendramokslė pasakojo, kaip jo išsekusiame ir...

Ką reikia žinoti apie Davoso forumą: 5 dalykai (1)

Antradienį prasideda Pasaulio ekonomikos forumas . Agentūra AFP pateikia pagrindinius faktus apie...

Pūkas: pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą (334)

"Pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą. Visame procese nuo kovo 8 dienos...

Susitarta dėl JAV vyriausybės atidarymo (4)

JAV senato mažumos lyderis Chuckas Schumeris paskelbė, kad valdančiųjų lyderiai pirmadienį...

Architektai iš viso pasaulio sukūrė specialiai Lietuvai pritaikytus mažus namus gyvenimo pradžiai (35)

Apie1500 architektų komandų iš 88 pasaulio šalių priėmė lietuvių iššūkį ir sukūrė...

Tokios Monique dar nematėte: ant raudonojo kilimo pasirodė su perregima suknele (41)

Sekmadienio vakarą į pramogų pasaulio apdovanojimus „Žmonės 2018“ susirinko būriai...