Tai DELFI ketvirtadienį patvirtino ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras Nikolajus Kozliakas.

Pasak jo, praėjusių metų rugpjūčio 3-iąją netikėtai užgesus 46 metų komisaro gyvybei, prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą A. Kvainicko mirties priežasčiai nustatyti.

Iš pradžių ikiteisminį tyrimą atliko teritorinis policijos padalinys, tačiau netrukus visą medžiagą iš policijos perėmė Vilniaus apygardos prokuratūra.

Nors buvo nustatyta, kad pareigūnas mirė dėl ligos, jo artimieji kreipėsi į prokurorus ir pasidaliję nuogąstavimais dar kartą paprašė ištirti mirties priežastį ir aplinkybes.

„Tikrinant artimųjų nurodytas aplinkybes buvo nuspręsta šį prašymą patenkinti, - teigė Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras. - Išsireikalavome visus dokumentus ir papildomai kreipėmės į teismo medicinos ekspertus, tačiau šie kol kas mums savo išvadų nepateikė“.

Prokuroras patikino, kad ikiteisminiame tyrime kol kas nėra patraukta įtariamųjų. „Kol kas jų neieškome, nes dar nenustatyta tiksli mirties priežastis“, - teigė N. Kozliakas.

A. Kvainickas Policijos departamente nuo pat įkūrimo vadovavo organizuoto nusikalstamumo padaliniui, kurio pareigūnai aiškinasi su narkotikais susijusius nusikaltimus.