Kaip BNS sakė teismo atstovė Jolita Gudelienė, bylos nagrinėjimas paskelbtas neviešu, per posėdį parodymus davė nužudytosios sūnus.

Kaltinamasis parodymus rengiasi duoti po visų apklausų.

J. Gudelienė teigė, kad nužudytosios sūnus ir dukra prašo iš R. Navardausko priteisti po 30 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo.

21 metų R. Navardauskui kaltinimai pateikti dėl praėjusiųjų metų lapkritį Pumpėnų miestelyje įvykdyto 55 metų vietos gimnazijos bibliotekininkės nužudymo.

Vyras kaltinamas itin žiauriu bejėgiškos būklės moters nužudymu slepiant kitą nusikaltimą – jos išžaginimą.

Atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškėjo naujų aplinkybių dėl išžaginimo, nustatyta, kad jis iš nukentėjusiosios buvo pavogęs auksinius papuošalus.

Nužudęs moterį kaltinamasis pernakvojo jos namuose, pavogė ten rastus vertingus daiktus ir pardavinėjo juos lombarduose.

Vienos gyvenusios moters kūnas su smurto žymėmis buvo rastas jos nuosavo namo kieme esančioje malkinėje.

Įtarimai nužudymu krito ant jos buvusio kaimyno R. Nevardausko, anksčiau su tėvais gyvenusio netoliese, kartais jai pagelbėdavusio prižiūrint sodybą.

Tyrimo duomenimis, R. Nevardauskas užpulti pažįstamą moterį planavo iš anksto. Nustatyta, kad moteris buvo žiauriai subadyta peiliu, jos kūne rasta daugiau nei 20 durtinių žaizdų.

Jam gresia laisvės atėmimas iki 20 metų arba iki gyvos galvos.