Stambios kontrabandos sekimo ir sulaikymo operaciją Lietuvos kriminalinės policijos biuras (LKPB), kartu su Panevėžio, Klaipėdos ir Šiaulių pareigūnais. Smūgis hašišo gabentojams smogtas sausio 26-27 dienomis.

Sulaikyti trys vyrai iš Panevėžio apskrities, tarp jų - logistikos įmonės vadovas ir jam dirbantis sunkvežimio vairuotojas. Hašišo kiekis siekia apie 326 kilogramus. Taip pat sulaikyta virš 20 kilogramų kanapių.

„Operacija buvo pradėta trečiadienį. Sulaikyti keli Panevėžio apskrities gyventojai. Įtariamųjų gali ir daugėti“, - apie operaciją ir sulaikymą pasakojo Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Andžejus Roginskis.

Pareigūnų duomenimis, stambi narkotikų kontrabanda iš Ispanijos, keliavusi per Lietuvą, nebuvo skirta vietos rinkai. Tyrimo duomenimis, hašišas turėjo pasiekti Rusijos Federaciją, ar galimai į kitas Rytų valstybes.

Kaip sakė Irmantas Mikelionis, Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras, logistikos direktorius anksčiau jau buvo teistas, tačiau nei jis, nei A. Roginskis nepatikslino už kokią nusikalstamą veiklą.

Kaip sulaikyti ir teismo jau maksimaliam galimam laikui suimti įtariamieji buvo pasiskirstę rolėmis, kol kas neatskleidžiama. Tačiau pareigūnų globoje atsidūrė ne tik sunkvežimis, bet ir prabangus BMW automobilis, kurį vairavo įmonės direktorius. Pirminiais duomenimis, ne tik sunkvežimyje, bet ir „BMW X6“ automobilyje aptikta įkalčių - narkotinių medžiagų.

Tyrimas vyksta tarptautiniu lygmeniu. Tyrimo metu apčiuopta, kad hašišo kelias driekiasi nuo Maroko. Būtent ten, anot pareigūnų, jis pagamintas. Po to pasiekė Ispaniją iš kur tarptautiniais pervežimais užsiimanti logistikos kompanija jį paėmė su agurkų kroviniu.Tiesa, pareigūnams teko paplušėti, kol iškėlė keliais milijonais vertinamą hašišo siuntą - ji buvo labai gerai užmaskuota. Teko pirma iškrauti agurkus, kol pasiekė paletę su narkotikais.

Anot A. Roginskio, tyrime glaudžiai bendradarbiaujama su muitinės bei pasienio pareigūnais. Nors didelė tikimybė, kad tranzitu per Lietuvą keliaujantys kroviniai gali likti nepatikrinti, operatyvinėje veikloje dalyvauja daug įvairių institucijų pareigūnų.