Kratos atliktos vykdant Viešojo saugumo tarnybos, Kalėjimų departamento Prevencinės grupės ir įstaigos pareigūnų bendras mokymų pratybos, siekiant išmokyti pareigūnus operatyviai veikti, gavus pranešimą apie laisvės atėmimo vietoje susidariusią ypatingą situaciją.

Rasti 27 mobiliojo ryšio telefonai, 14 SIM kortelių, išmanusis laikrodis, 15 litrų alkoholio, 120 litrų alkoholio raugo, du paketai su, įtariama, narkotinėmis medžiagomis ir 27 tabletės su, įtariama, psichotropinėmis medžiagomis.

Dėl narkotikų pradėti trys ikiteisminiai tyrimai, dėl kitų rastų draudžiamų nuteistiesiems turėti daiktų bus atlikti tarnybiniai tyrimai.

Pasak Kalėjimų departamento, Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje bus tęsiamos papildomos prevencinės priemonės, suaktyvintas kratų atlikimas bei patruliavimas įstaigos prieigose, papildomai skirta pareigūnų patruliavimui šventinėmis bei išeiginėmis dienomis.

Kas daugybę metų vyko „bachūrų“ valdomuose Pravieniškių pataisos namuose, kaip zonoje daromi nusikaltimai buvo slepiami po garsiojo televizijos projekto „Chorų karai“ vėliava, kaip užversti pačio baisiausio gyvenimo puslapį ir iki šiol neskelbtus faktus apie gyvenimą zonoje skaitykite DELFI spec. korespondento Dainiaus Sinkevičiaus knygoje „Pravieniškių mafija. Nerašyti zonos įstatymai“.

„Ši knyga įtraukia taip, kad net ir padėjęs ją nebegali nustoti galvojęs, ką perskaitei, – sako DELFI vyriausioji redaktorė Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė. – Dar labiau sukrečia, kad aprašomi įvykiai ir herojai yra tikri ir jie yra visai šalia mūsų. Ir dauguma jų – visiškai jauni vaikinai, už grotų patekę pirmą kartą ir dar būdami nepilnamečiais.“

Knygą „Pravieniškių mafija. Nerašyti zonos įstatymai“ galima įsigyti knygynuose, prekybos centruose ir internetu – paspaudus šią nuorodą.

„Pravieniškių mafija“ – daugiau kaip šešerius metus pataisos namuose veikęs itin pavojingas nusikalstamas susivienijimas, kurį sudarė teisėsaugai gerai žinomi asmenys iš pavojingų organizuotų nusikalstamų grupuočių. Susikūrę kriminalinio pasaulio subkultūros elgesio taisykles grupuotės nariai zonoje perėmė valdžią – jiems pakluso ne tik kiti kaliniai, bet ir pataisos namų darbuotojai.