Rumunų kalinio mirtis gali užtraukti nemalonumų Lietuvai. Pravieniškių pataisos namai patvirtino, kad kalinys iš tiesų į ligoninę buvo vežamas konvojumi. Teisininkai tvirtina, kad jei į teismą kreiptųsi nukentėjusiojo artimieji, bylą, greičiausiai laimėtų, pranešė LNK laida „Labas vakaras, Lietuva“.
Ernesto Zarausko ir Tomo Petkaus teismas
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Pasak medikų, sunkaus ligonio gyvybę iki ligoninės gali palaikyti tik specialiai reanimobiliuose įrengti aparatai ir kvalifikuoti medikai. Teisingumo ministras žada inicijuoti naujus tarnybinius patikrinimus Pravieniškėse.

Dėl ne nuo to stalo paimtos sriubos iki sąmonės netekimo sumuštas rumunas iš pradžių apie 6 val. leisgyvis gulėjo lovoje. Negana to, radę kalinį merdintį Pravieniškių pataisos namų prižiūrėtojai greitosios pagalbos nekvietė. kalinys į Kauno klinikas buvo vežamas be medikų priežiūros kaliniams vežti skirtu sunkvežimiu. pakeliui į ligoninę vyras mirė.

Pataisos namų valdybos viršininkas tikina, kad pacientų būklę iš pradžių visuomet įvertina medikas. Esą taip buvo ir šiuo atveju.

„Dažniausiai vežami mūsų konvojaus automobiliu, kadangi skiriama ginkluota pareigūnų apsauga ir iki Kauno mūsų pareigūnai nuvyksta gana greitai. Spendžiama visuomet atsižvelgiant į konkrečią nuteistojo būklę, jeigu kalbame apie nuteistuosius, apie jo galimai patirtą traumą, jeigu ji yra“, – kalbėjo pataisos namų valdybos viršininkas Darius Prokarenka.

Medikai stebisi, kad sunkios būklės kaliniai vežiojami sunkvežimiais. Pasak jų, labai svarbu, kad sunkiai sužalotų pacientų gyvybę dar iki ligoninės palaikytų aparatai ir kvalifikuoti specialistai. Tai esą įmanoma tik reanimobiliuose.

„Būklės sunkumą po sunkios traumos kartais lemia akimi nematomi pažeidimai, vidiniai kraujavimai, vidiniai organų pažeidimai. Tie sužeidimai gali progresuoti pirmą pusvalandį, pirmą valandą po traumos, todėl medikų priežiūroje saugiai transportuojamas pacientas yra sudėtinė traumą patyrusio paciento dalis. šiuolaikiniai reanimobiliai – tai kaip ligoninės priimamasis, visko ten yra: ir kvalifikuotas personalas, kuris garantuoja ligonio priežiūrą iki ligoninės durų“, – sakė Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjas profesorius Saulius Vosylius.

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis žada naujus tarnybinius patikrinimus.

„Jeigu paaiškės teisme, kad kaltė yra dėl to, kad nebuvo laiku suteikta pagalba tam kaliniui, tai atnaujinsiu tarnybinį patikrinimą ir aiškinsiuosi, kas kaltas. Tas planas, kuris buvo, tebėra tęsiamas, ligoninė palaipsniui iš Lukiškių perkeliama į Pravieniškes ir ten po kelių bus galima suteikti visas gydymo paslaugas“, – sakė J. Bernatonis.

Tarptautiniuose teismuose nukentėjusiems atstovaujantis advokatas tikina, kad bylos dėl nežmoniškų kalinimo sąlygų dažnai baigiasi kalinių pergale.

„Šiuo atveju pareigūnai galėjo rasti kitokią išeitį, jeigu matėsi , kad žmogui reikalinga pagalba. O kas draudžia konvojuje ekskortuoti greitosios pagalbos automobilį? Tai čia svarstytina visaip, tačiau visų pirma problema spręsis ties dviem dalykais: pirma – įstatymo nustatytos pareigos pareigūnams, susijusios su asmens konvojavimu, o iš kitos pusės – žmogiškumo buvimas“, – kalbėjo advokatas Vytautas Sviderskis.

Prieš teismą dėl užsieniečio nužudymo stoję Ernestas Zarauskas ir Tomas Petkus kaltę pripažįsta iš dalies: esą jie daužė užsienietį pagaliu, tačiau neketino jo užmušti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: nesinorės net nosies kišti laukan (13)

Artimiausiu metu didesnių pokyčių nebus. Antroje penktadienio pusėje ir šeštadienį į šalį...

Patyręs lėktuvo kapitonas apie tai, su kuo susiduria darbe, ir kodėl nemėgsta skristi keleivio vietoje (5)

„Lėktuvo kapitonai vaikšto su keturiomis juostelėmis. Nepamenu, kiek man tiksliai buvo metų, gal...

Istorija, sukrėtusi Lietuvą: kaip visa tai prasidėjo (747)

Žinia, kad Jungtinėse Valstijose suimta buvusi Seimo narė Neringa Venckienė , ne vieną privertė...

Visada laukiamų „Depeche Mode“ koncertas Vilniuje: minios euforija ir itin griežtai režisuotas pasirodymas atnaujinta 23:06 (28)

Koncertinę savaitę pradėjo elektroninės muzikos mokytojų kolektyvas „Kraftwerk“, o baigė –...

Susvyravus Indijos rinkai, Lietuvoje nyksta maistinis augalas (29)

Įvedus žalinimo reikalavimus žirniai bei pupos išpopuliarėjo Europos Sąjungoje, nes šias...

Tokie mes vieninteliai: lietuvių būstų įsirengimų ypatumai, kurie Vakarams nesuprantami (137)

Būstas yra bene didžiausias pirkinys žmogaus gyvenime, reikalaujantis daug svarstymų ir...

Įgimta liga nustatoma kas dešimtam kūdikiui: išduoti gali eisena (15)

Pirmieji kūdikio žingsniai daugeliui tėvų yra ne mažiau jaudinanti akimirka, negu pirmieji...

Knygų mugės lankytojų stilius: ką skaito, taip ir atrodo (45)

Prasidėjusi 19-oji Vilniaus knygų mugė „Litexpo“ parodų rūmuose pritraukė ne tik knygas...

7 dalykai, kurių negalima daryti prieš miegą (5)

Miegas mums yra neįtikėtinai svarbus. Mes stengiamės išsimiegoti, išlaikyti subalansuotą miego...

Eurolygoje – įspūdingi Vesely dėjimai per Kuzminską ir CSKA paslauga „Žalgiriui“ (18)

Eurolygos čempionų titulą ginantis Stambulo „Fenerbahce“ (16-7) 23-o turo rungtynėse...