Lyginant praėjusius ir 2012 metus, kai kurie rezultatai pagerėjo, kai kurie rodikliai kelia nerimą. Kauno policija savo prioritetu vadina kovą su organizuotu nusikalstamumu ir neteisėto praturtėjimo išaiškinimus, nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimą, kovą su kontrabanda, eismo įvykių mažinimą ir kovą su smurtu artimoje aplinkoje ir vaikų seksualinį išnaudojimą.

Paskutinė vadovo ataskaita

Kauno apskrities policijos vadovas A. Kaminskas teigė, kad nerimą kelia vis naujų asmenų įsiliejimas į organizuotą nusikalstamumą.

“Vienas iš prioritetinių darbų – kova su organizuotu nusikalstamumu. Šios gaujos dažniausiai verčiasi psichotropinių medžiagų prekyba, o į šią veiką įsitraukia vis daugiau, policijai anksčiau nežinomų asmenų“, - pastebėjo komisaras.

A. Kaminskas džiaugėsi, kad vis daugiau kauniečių pasitiki policija.

“70 proc. Kauno gyventojų pasitiki policija. Ankstesnis rodiklis buvo 65 proc. Tai motyvuoja pareigūnus dar geresniam darbui“, - teigė A. Kaminskas.

Nerimą kelia tai, kad pernai Kauno apskrityje padaugėjo nužudymų, kurių įvykdyta 41. Iš jų 20 – artimoje aplinkoje buitinių konfliktų metu, 12 – viešose vietose. Beveik pusė (20) nužudymų įvykdyta kaimo vietovėse.

Tai buvo paskutinioji A. Kaminsko metinė ataskaita. Dvi kadencijas, tai yra 10 metų Kauno policijai vadovavusį komisarą nuo vasario 1-osios rotacijos būdu keičia Linas Pernavas, kuris iki šiol vadovavo Utenos PK.

„Palieku personalą profesionalų, nesusiskaldžiusį, be intrigų. Tikiu, kad rezultatai ir toliau bus geri“, - kalbėjo A. Kaminskas.

„Pagrindinis policijos vertintojas yra žmonės, bendruomenė. Mums nereikia dirbtinio rezultato. Sociologinės apklausos, kurias kiekvienais metais atlieka vis kita bendrovė, rodo, kad 69 proc. visuomenės pasitiki policija. Šis rodiklis auga jau eilę metų. Kaune šis rodiklis dar geresnis. Mes didžiuojamės šiuo rezultatu, kuris pasiektas kruvinu darbu – tiesiogine ir netiesiogine prasme. Policija žygiuoja pirmyn, yra šiuolaikiška institucija“, - kalbėjo generalinis komisaras Saulius Skvernelis.

Lietuvos policijos vadovas teigė, kad šiais metais didžioji dalis policijos darbuotojų gaus didesnius atlyginimus.

„Kiekvienas policijos darbuotojas pajaus bent simbolinį atlyginimų padidėjimą. Mes visi puikiai suvokiame, kad darbo sąlygos turi būti visiškai kitokios“, - kalbėjo S. Skvernelis.

Ką rodo statistika

Kauno apskrities VPK iš viso dirba 1807 pareigūnai, kurie tvarką užtikrina Kauno mieste bei Kauno, Kėdainių ir Jonavos rajonuose. Daugiau nei pusė – 977 – pareigūnai yra įgiję aukštąjį išsilavinimą. 42 proc. visų pareigūnų yra moterys.

Pareigūnų amžius daugiausiai svyruoja nuo 40 iki 44 metų (24,82 proc.). Panašiai (23,53 proc.) yra pareigūnų, kurių amžius nuo 35 iki 39 metų. Tiesa, jaunų pareigūnų yra sąlyginai mažai – policininkų, kurių amžius iki 24 metų yra tik 6,27 proc., nuo 25 iki 29 metų – 12,28 proc.

Kauno apskrities VPK pernai iš viso užregistravo 107 732 pranešimus apie teisės pažeidimus. Šis rodiklis yra 10 proc. didesnis, nei 2012 metais. A. Kaminskas tai siejo su smurto artimoje aplinkoje pranešimų didėjimu.

Policijos pareigūnai 779 kartus vyko į A klasės iškvietimus, 10 385 kartus – į B kategorijos įvykius.

Patrulių rinktinės pareigūnai karštais pėdsakais atskleidė 1442 nusikalstamas veikas ir sulaikė 1268 nusikaltimo padarymu įtariamus asmenis.

Pernai užregistruoti 20367 administraciniai teisės pažeidimai ir 13929 nusikalstamos veikos.

Kauno apskrities VPK teritorijoje pernai mažėjo per eismo įvykius sužeistųjų skaičius – iš viso užregistruoti 596 įvykiai, kurių metu sužeista 721, žuvo – 37 žmonės.

Vairuotojams už KET pažeidimus Kauno apskrityje skirta daugiau nei 6 mln. Lt baudų.

Kauno apskrityje sumažėjo sunkių ir labai sunkių nusikaltimų – užregistruoti 499 šios rūšies nusikaltimai, iš kurių ištirta 353 arba 70,7 proc. Nužudymų ištirta 75,6 proc.