aA
Sausio 19-osios popietę Šiaulių prieigose gyvenančių žmonių akys krypo į dangų, kurio mėlynėje sklandė net 10 parasparnių. Parasparnių sporto klubas „Saulės skrydis“ teikė pagalbą Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams, kurie nuo praėjusių metų pabaigos ieško dingusių be žinios 47 metų Andrejaus Sajenkovo ir 84 metų Stefanijos Abromavičienės.
Policijai į pagalbą atskrido parasparnių pilotai
© Šiaulių aps. VPK

Oreiviai žvalgė Šiaulių rajono prieigose esančio Dainos, Verduliukų kaimus, laukymes už buvusios „Nuklono“ gamyklos, Šiaulių pakraštyje esantį Lieporių mikrorajoną ir už Gytarių mikrorajono besidriekiančias pievas, praneša Šiaulių apskrities policija.

Deja, žvalgyba nebuvo sėkminga: ieškomieji nerasti, be to, vienas parasparnis kildamas kliudė žemę ir sulūžo.

„Saulės skrydžio“ klubo nariai policijos pareigūnams talkina ir padeda ieškoti dingusių be žinios asmenų jau ne pirmą kartą. 2010-ųjų metų rudenį jie surado iš namų išėjusio ir negrįžusio 51-nerių metų vyro kūną.

Šiauliuose, Radviliškio g., gyvenantis vyras 2010 metų rugsėjo pabaigoje išėjo į darbą, tačiau vakare žmona jo grįžtančio nesulaukė. Vėliau paaiškėjo, kad kaimynė pastebėjo, jog šiaulietis patraukė visai į priešingą pusę nei eidavo į darbą – Zoknių oro uosto link. Žmona pareigūnams nurodė, kad jie abu vasarą mėgdavo palei Zoknių oro uostą besidriekiančiu keliuku keliauti prie Gudelių ežero ir ten leisti laiką. Tad ir buvo nutarta vyro ieškoti toje pusėje.

Pareigūnai dingusiojo ne kartą su šunimi ieškojo artimųjų nurodytoje teritorijoje, tačiau bergždžiai, nes teritorija aplink Zoknių oro uostą ir už jos - didžiulė. Siekiant ją visą nuodugniai išžvalgyti, buvo nutarta į pagalbą pasitelkti parasparnius.

Lapkričio 27-ąją dvi su puse valandos jie pasikeisdami žvalgė teritoriją iš viršaus. Pagaliau jauniausias pilotas pranešė: „Matau gulintį žmogų“. 22 metų pilotas ratais sklendė apie savo radinį tol, kol kriminalistai automobiliu jį pasiekė. Apleistame karjere, tarp krūmų, jie rado irimo stadijos vyro lavoną.

Nors šiais metais oreivių pastangos nebuvo tokios sėkmingos, tačiau policijos pareigūnai už geranoriškumą ir pilietiškumą dėkingi pilotams, kurie, šaltu oru kantriai ir ištvermingai sklandydami, siekė išvaduoti dingusiųjų artimuosius iš nežinios.

Policijos pareigūnai dar kartą kreipiasi į gyventojus bei prašo atsiliepti tuos, kas yra pastebėję kur nors klaidžiojančius šiuos du žmones ar žino jų buvimo vietą.

Andrejus Sajenkovas, gimęs 1967 m., iš namų, esančių Šiauliuose, Statybininkų g., išėjo praėjusių metų gruodžio 28 d. ir dingo be žinios. Praėjus kelioms valandoms po išėjimo jis vaizdo kamerų buvo užfiksuotas perkantis cigaretes "Lukoil" degalinėje, esančioje Tilžės g., ties išvažiavimu iš Šiaulių Kelmės kryptimi. Jo požymiai: apie 174 cm ūgio, vidutinio kūno sudėjimo, tamsiais trumpai kirptais plaukais. Išskirtinis A. Sajenkovo veido bruožas – kreiva nosis. Jis vilkėjo juoda striuke su baltos spalvos gobtuvu, šviesiai rudu megztiniu, mūvėjo mėlynais džinsais, avėjo juodais žieminiais batais. 

Stefanija Abromavičienė, gimusi 1930 m., iš namų, esančių Šiauliuose, Dainų g., išėjo praėjusių metų lapkričio 3 d. pas savo seserį, gyvenančią Lieporių mikrorajone. Deja, pas ją taip ir nenuėjo. Paskutinė žinoma jos buvimo vieta – Gegužių ir S. Dariaus ir S. Girėno gatvių sankirta, kur ji praeivių klausinėjo, kur gyvena jos sesuo. S. Abromavičienės požymiai: apie 155 cm ūgio, smulkaus kūno sudėjimo, žilais plaukais, neturi priekinio danties.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Autobuso kameros įamžino bjaurų išpuolį: vairuotojui paprašius parodyti bilietus – neadekvati reakcija (40)

Klaipėdos policijai tenka narplioti išpuolį miesto maršrutiniame autobuse, per kurį nukentėjo...

Draugai Tauragėje įkūrė vandenlenčių parką: planuoja didelę plėtrą (13)

„Liberty beach“ vandenlenčių parko įkūrėjai Donatas Dirginčius ir Vytautas Remeikis sako...

Aiškėjant, kaip mokyklos dirbs rudenį – griežtas vertinimas: bus blogai (93)

Nuo rudens visi moksleiviai turėtų grįžti į mokyklas, tačiau išgirdę, kad ir rudenį galbūt...

Prieš kameras tardytas ukrainietis apie Pratasevičių: tarsi į veidrodį žiūrėčiau (226)

2019 metais Stanislavas Asejevas – žurnalistas, rašytojas ir Ukrainos ateities instituto...

Lukašenka čia nėra pagrindinis strategas: ragina ruoštis tolesnėms provokacijoms (624)

Prievartinis „Ryainair“ lėktuvo nutupdymas Minske, pabėgėlių krizės kurstymas –...

Įtampa dėl kaimyno psichologinio smurto privertė išsikelti ir Viktorijos Jakučinskaitės šeimą: tokie žmonės gali privesti prie paranojos (40)

Penktadienį paviešinus filmuotą medžiagą, kurioje įamžintas stilistės ir žurnalo redaktorės...

10 geriausių vietų Lietuvoje, kur galima miegoti palapinėje gamtos apsupty: susivilios net didžiausi skeptikai + daiktų sąrašas, ką pasiimti

Norint išvengti būrio žmonių, žygis į mišką su palapine – idealiausias poilsio...

Prezidentas Nausėda pasveikino Jos didenybę Karalienę Elžbietą II

Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Jungtinės Karalystės...

Užkalnis apie blogiausius kvepalus: „geriau uostyti klijus“ (69)

Prieš pradėdamas rašyti apie kvapą, pasakysiu, kad šiandien džiugi diena. Lygiai prieš dešimt...

Išbandę šį Buteikos kvėpavimo metodą žmonės stebina net gydytojus: sveikata smarkiai pagerėja ir be vaistų (37)

Žmogus per parą įkvepia ir iškvepia maždaug 25 000 kartų – dažniausiai nė akimirkai...