aA
Už grotų laikomą Kauno nusikalstamo pasaulio šulu pramintą Henriką Daktarą saugantys pareigūnai teigia turintys duomenų, kad Henos pravardę turintis nusikaltėlis gali pats bandyti pabėgti iš įkalinimo įstaigos arba jo bendrai sieks jį išlaisvinti.
Henrikas Daktaras
Henrikas Daktaras
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

Tokius duomenis Policijos departamentas pateikė Vilniaus apygardos administraciniam teismui, nagrinėjančiam H. Daktaro iškeltą administracinę bylą – sunkiais nusikaltimais kaltinamas kaunietis siekia, kad iki teismo būtų laikomas ne griežčiausiomis sąlygomis garsėjančiame Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime (TIK), o Šiaulių tardymo izoliatoriuje.

Anksčiau teismui nurodę, kad į H. Daktarą gali būti surengtas pasikėsinimas, Policijos departamento pareigūnai teismui pateikė pažymą, kurioje nurodė, jog siekiant užtikrinti kaltinamojo saugumą geriausia jį būtų laikyti būtent Lukiškių TIK.

Pareigūnų rašte teigiama, kad iš Lukiškių TIK pabėgti pavyko tik keliems kaliniams.

Be to, departamento atstovai nurodė, kad atlieka dar vieną ikiteisminį tyrimą, kuris esą gali būti siejamas ir su H. Daktaru – tiesa, šioje byloje jis kol kas net neapklaustas kaip liudytojas.

Perkelti į Šiaulius pareigūnai H. Daktaro nenori ir dėl to, kad čia yra laikomi kiti kartu su juo teisiami asmenys, be to, Hena gali bandyti įtakoti su pareigūnais bendradarbiauti sutikusius asmenis. Maža to, pasak pareigūnų, esą anksčiau atlikdamas bausmę pataisos namuose H. Daktaras bandė naudotis savo autoritetu ir darė spaudimą kitiems nuteistiesiems bei bandė įtakoti prižiūrėtojus.

H. Daktarui gresianti griežčiausia bausmė – įkalinimas iki gyvos galvos – taip pat gali būti pagrindas kaltinamajam bandyti pasprukti į laisvę arba, kaip teigiama pareigūnų rašte, laisvėje esantys jo bendrai gali bandyti šį išlaisvinti.

Tokie pareigūnų žodžiai H. Daktaro advokatui Kristupui Ašmiui tik kelia juoką – esą pareigūnai savo rašte nurodė tik formalius teiginius, nepagrįstus jokiais faktais. Kaltinamojo gynėjas sakė sieksiąs, kad pareigūnai pateiktų konkrečius įrodymus.

Apie H. Daktarui kylančią grėsmę teisme bus kalbama tik rugsėjo 10-ąją – ketvirtadienį jo bylą nagrinėti turėjęs teismas pareiškėjo taip ir nesulaukė, nes jis buvo išvežtas į Klaipėdos apygardos teismą. Čia nagrinėjama Daktarų baudžiamoji byla, o H. Daktaras į Vilnių buvo išvežtas tik ketvirtadienio rytą – prieš tai konvojaus pareigūnai kalinius užveža į Šiaulius bei Kauną.

„Pareiškėjo pozicija yra aiškiai išreikšta – jis pageidauja dalyvauti teismo posėdyje“, – sprendimą atidėti posėdžio datą motyvavo teisėjų kolegijai pirmininkaujanti teisėja Mefodija Povilaitienė.

Kalėjimų departamento sprendimą, kuriuo nuspręsta H. Daktarą iki teismo nuosprendžio paskelbimo laikyti Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime (TIK), o ne Šiaulių tardymo izoliatoriuje, skundžiantis H. Daktaras mano, kad teismo turėtų laukti Šiauliuose – nuo čia gerokai mažesnis atstumas iki Klaipėdos, kurioje nagrinėjama baudžiamoji byla.

„Aš noriu, kad viskas būtų pagal įstatymą“, – yra sakęs H. Daktaras. Pasak jo, Lukiškėse esą yra blogos kameros – jose Visuomenės sveikatos centras buvo nustatęs vos 15 laipsnių temperatūrą, be to, jis yra priverstas gyventi rūsyje.

„Kaip gyvenat, kaip sveikata, neskriaudžia niekas jūsų? Laisvėje sunku, krizė, jeigu kas, siūlau kalėjime pagyventi, pensininkai sako, kad geriau maitina, ateikit pas mus...“, – žurnalistus ragino jis.

Kauno nusikalstamo pasaulio šulas stebėjosi pareigūnų teiginiais, kad esą į jį gali būti surengtas pasikėsinimas.

„Ką aš L. Stankūnaitė kokia, kad į mane pasikėsinimą rengti? Sumaišė jie turbūt, juokinga net, į L. Stankūnaitę gali būti pasikėsinimas, prie ko čia aš? Valstybėje būtų dar geriau, kai H. Daktarą nušautų, teisėtvarkoje problemų nebūtų“, – sakė jis.

H. Daktaras įsitikinęs, kad jam kaltinimus pareiškę pareigūnai, kaip ir apie bylą kalbantys politikai, esą siekia karjeros ir visuomenės simpatijų.

„Kas mane nušautų, medalį gautų – blogesnio už mane nėra Lietuvoje“, – teigė jis.

DELFI primena, kad H. Daktaras ir 15 jo bendrų kaltinami itin sunkiais nusikaltimais, įvykdytais 1993 – 2000 metais – nusikalstamo susivienijimo organizavimu, 6 nužudymais, neteisėtu laisvės atėmimu, plėšimais, turto prievartavimais, neteisėtais disponavimais ginklais. Byloje yra apie 20 epizodų, ji dar nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kryptis keičiasi: emigrantai grįžta namo (97)

Ieškančiųjų geresnio gyvenimo kryptis keičiasi Panevėžio naudai. Skaičiuojama, kad per...

Trečiąja Šimašiaus žmona tapusi Gilma Teodora Gylytė – garsi architektė, dar prieš metus Vilniaus merą vadinusi „Jūs“ (202)

Šeštadienį daugelį nustebino socialiniuose tinkluose pasirodęs Vilniaus mero Remigijaus...

Giedrius Drukteinis | D+

Japoniškas automobilis, kurio japonams nelabai reikėjo: aristokrato kūrinys sėkmę rado tik Amerikoje

„Nissan“ yra trečia arba, pagal kai kuriuos parametrus, antra pagal dydį Japonijos...

Sniego pilys | D+

Meilės paieškų pavojai: Rusijoje gyvenančios amerikietės žodžiai buvo pranašingi – tikiuosi, kad manęs nepagrobs

Internetinių pažinčių programėlė „Tinder“ startavo 2012 metais, sparčiai daugėjant...

Gavusi sąskaitą už pietus Palangoje pakraupo: štai, kiek atsieina „auksiniai“ valgiai pajūryje (13)

Įsivaizduokite: Palanga , antra atostogų diena, puikus oras, einame keturiese nuo jūros, kur...

Šie žingsniai padės vaikui įdiegti atsakomybės jausmą: jis nesusiformuoja savaime

„Leisdami vaikui daryti užduotis pagal gebėjimus, jo asmeninį tempą, skatinsime jį didžiuotis...

„Eragono“ autorius Christopheris Paolini: niekada nesu skridęs ant drakono. Apmaudu

Prieš dešimtmetį amerikietis Christopheris Paolini Guinnesso rekordų knygoje buvo įrašytas kaip...

Poilsiautojas nufotografavo, kaip tvarkoma Nida: primena sovietmečio sanitarinę valandą

„Neringa tvarkosi. Dėkojame už supratingumą“, – skelbia skersai pėsčiųjų tako, Nidos...

Kaip kinta menstruacijos sulaukus 20, 30 ir 40 metų

Nuo lengvesnių spazmų iki gausesnio kraujavimo ir PMS nuotaikų pokyčių: ko reikėtų tikėtis,...

Apie trijų apdailininkų darbo kokybę garsas sklinda toli – sklandžiam bendravimui netrukdo ir gestų kalba

Vienas pirmųjų dalykų, kuriuos pastebi būsto pirkėjai, yra apdailos kokybė, tačiau už ją...