Policininkas Alytuje, „Teatro" kavinėje, paleidęs kelis šūvius, nuo vieno kurių žuvo niekuo dėtas jaunuolis, šaunamąjį ginklą panaudojo teisėtai. Tokią išvadą padarė tarnybinį patikrinimą Alytaus policijos komisariate atlikę Policijos departamento vidaus tyrimų tarnybos pareigūnai.
Šautuvas
Nustatyta, kad incidento kavinėje metu policijos patrulio Juozo Leškevičiaus gyvybei buvo iškilęs realus pavojus ir jis elgėsi adekvačiai susidariusiai situacijai. Tuo tarpu kito kartu buvusio policininko 32 metų Virginijaus Vrubliausko reakcija buvo uždelsta ir neadekvati.

Tarnybinį patikrinimą atlikę pareigūnai apklausė visus konflikto dalyvius ir 16 pašalinių asmenų, buvusių įvykio vietoje.

Žuvo nekaltas žmogus

Tragiškai pasibaigęs incidentas Alytaus Teatro kavinėje įvyko rugpjūčio 18-osios vakarą. Gavę pranešimą, kad kavinėje vienas jaunuolis kabinėjasi prie kitų lankytojų, į kavinę atėjo du policijos patruliai.

Iš barmeno sužinoję, kuris yra priekabiautojas, policininkai priėjo prie 25 metų Tadeušo Žigo ir paprašė jį nueiti į šalį pasiaiškinti. Užuot paklusęs, T.Žigo išsitraukė peilį ir juo staiga dūrė 22 metų policininkui J.Leškevičiui.

Sužeistas policininkas pareikalavo mesti peilį, perspėjo, kad gali panaudoti ginklą, ir iš tarnybinio ginklo vieną kartą šovė į orą. Tačiau T.Žigo į tai nereagavo.

Traukdamasis nuo jo policininkas paleido dar du šūvius. Vienas jų mirtinai sužalojo kavinėje buvusį 26 metų alytiškį Žaną Reinikovą. Jam į žastą pataikiusi kulka prasiskverbė į kūną ir pažeidė gyvybiškai svarbius organus.

Alytiškis iškart mirė. Manoma, jog jis žuvo nuo kulkos, kuri rikošetu atsimušė nuo baro sienelės. Užpuoliko peilio dūrių sužalotas policininkas buvo išvežtas į ligoninę. Ten pat nugabentas ir šūviu į pilvą sužalotas T.Žigo.

Pareigūnui stigo patirties

Šį plačiai nuskambėjusį ir visuomenę sujaudinusį įvykį aptarinėdami žmonės stebėjosi antrojo kavinėje buvusio policininko veiksmais. Daugeliui buvo nesuprantama, ką jis veikė tuo metu, kai užpuolikas su peiliu puolė J.Leškevičių.

Tarnybinio patikrinimo metu nustatyta, kad patrulis V.Vrubliauskas, kilus konfliktui kavinėje, taip pat išsitraukė tarnybinį ginklą, jį užtaisė ir liepė T.Žigo mesti peilį.

Šis nereagavo ir dūrė J.Leškevičiui antrą kartą. Tada J.Leškevičius šovė ir kartu su T.Žigo nukrito ant grindų. Prišokęs T.Vrubliauskas atėmė iš kolegos užpuoliko peilį.

Kitą dieną po konflikto kavinėje su V.Vrubliausku bendravo Policijos departamento Personalo tarnybos psichologų poskyrio specialistai. Jie nustatė, kad patirties stoka, situacijos netikėtumas ir T.Žigo veiksmų šaltakraujiškumas lėmė tai, jog patrulio reakcija buvo uždelsta ir neadekvati.

Čekų šoviniai - tik pratyboms

Tarnybinio patikrinimo metu atkreiptas dėmesys ne tik į pareigūnų veiksmus, bet ir į ginklus bei šaudmenis, kuriuos jie naudojo. Patrulis Alytuje šaudė iš čekiško pistoleto CŽ.

Teisės universiteto specialistų teigimu, yra gana didelė tikimybė, kad čekiškų šovinių kulkos smailiu galu ir plieniniu apvalkalu gali rikošetuoti ir skaidytis. Po tragiško įvykio Alytuje visų šalies policijos įstaigų vadovai buvo įpareigoti čekiškus 9 milimetrų „Luger" tipo šovinius naudoti tik per pratybas.

Policijos ginkluotėje yra ir braziliškų šovinių, kurie yra ne tokie pavojingi. Lietuvos policijos materialinio aprūpinimo centras iki spalio pabaigos turėtų išanalizuoti policijos turimų šaudmenų bei ginklų charakteristikas ir pateikti siūlymus dėl policijos perginklavimo ginklais ir šaudmenimis, atitinkančiais policijai keliamų uždavinių bei funkcijų vykdymą.

"Lietuvos rytas"
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neįtikėtina po jūrą blaškomo lenko istorija: gelbėtojai tikina nematę nieko panašaus (37)

Gruodžio 25 d. Indijos vandenyne išgelbėtas nelaimėlis keliautojas iš Lenkijos, kelis mėnesius...

Valstybės tarnautojų laukia neramūs metai: rengiami pokyčiai užkabins dešimtis tūkstančių (267)

Į Seimą keliauja valstybės tarnybos pertvarka, paliesianti dešimtis tūkstančių dabartinių...

JAV Europoje žarstysis pinigais: kam atiteks šimtai milijonų dolerių? (704)

Baltijos šalims iš kitų metų biudžeto jau skyrusios 100 milijonų dolerių, JAV skirs antra tiek...

Po Naujųjų užsukusi į vaistinę tų pačių vaistų, liko nemaloniai nustebinta (35)

Nors „mažėja vaistų kainos“, skamba gražiai, vis dėl to, naudą pajuto ne visi. Kai kurias...

Pagaliau po šeimyninės dramos prabilo ir Oksana: pagalvojau, gyvenimas eina į priekį (628)

Sekmadienį Jasaičių namus supurtė skandalas – Simas Jasaitis už grubius veiksmus buvo...

Rezultatyvus brolių Ballų pasirodymas nublanko prieš „Pieno žvaigždžių“ rekordą (38)

LiAngelo ir LaMelo Ballai atsidarė savo sąskaitas „Betsafe– LKL “ pirmenybėse. Rezultatyviai...

Neįprasčiausios pasaulio oro linijos gundo masažais ir apsinuoginusiomis stiuardesėmis

Civilinės aviacijos sektorius – vienas labiausiai kerinčių pasaulyje. Paslaugų kokybė verslo ir...

Atkartokite Meghan Markle stilių šiais 6 klasiškais deriniais (2)

Turbūt daug kas pavydi merginai iš Kalifornijos, neilgai trukus tapsiančiai britų karališkosios...

Tūkstančiams grės nemalonumai, jeigu pamirš susimokėti per sausį (340)

Turbūt vienas iš nemaloniausių dalykų yra susirgti ir tik apsilankius pas gydytoją sužinoti, kad...

Tiesioginiame eteryje – Justino Jankevičiaus akibrokštas (11)

Sekmadienio vakarą pramogų pasaulio atstovai susirinko į apdovanojimus „Žmonės 2018“.