Delfi jau anksčiau rašė, kad pirmadienį, apie 12 val., paskambinusi moteris sakė, kad jos 14-metė dukra išėjo iš namų į mokyklą, bet ten nepasirodė.

Pradėjus paauglė paiešką, pareigūnai peržiūrėję vaizdo kameras nustatė, kad ji ėjo link Dainų slėnio.

“Peržiūrėtos ten įrengtų vaizdo kamerų medžiaga, kur užfiksuota, kaip nuo tilto nukrenta žmogus ir spėjama, kad tai gali būti ieškoma nepilnametė“, – sakė policijos atstovė Kristina Janulevičienė.

Netoli kūno rasta kuprinė

Tą pačią dieną apie 15 val. 35 min. Alytaus r., ties Punios k., upėje, rastas mirusios nepilnametės kūnas be išorinių smurto žymių.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl privedimo prie savižudybės.

Alytaus policija Delfi informavo, kad pirmadienį, netoli nepilnametės kūno, buvo rasta ir kuprinė. Įtariama, kad ji priklauso 14-metei.

Aptiktas telefonas

Taip pat pareigūnai teigė, jog buvo ieškomas ir svarbus daiktas šios žiaurios nelaimės byloje – merginos mobilusis telefonas.

Pirminiais duomenimis, telefono paieškoje buvo pasitelkti ugniagesiai gelbėtojai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas Delfi patvirtino, jog antradienį, birželio 11 dieną, gelbėtojai rado, įtariama, žuvusios nepilnametės telefoną.

Anksčiau šeimai pagalba nebuvo teikiama

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Renata Kruk Delfi pakomentavo apie nelaimę.

„Kiekvieno vaiko mirtis yra didelė netektis, todėl vaiko teisių gynėjai dėl šio ypač skaudaus įvykio reiškia nuoširdžią užuojautą vaiko artimiesiems.

Gavę pranešimą iš policijos, vaiko teisių gynėjai nedelsiant sureagavo – susisiekė su vaiko netektį patyrusios šeimos nariais, pasiūlė jiems skubią psichologinę pagalbą, taip pat bendravo su mokyklos, kurioje mokėsi vaikas, darbuotojais. Iki šio įvykio minėtai šeimai vaiko teisių gynėjų pagalbos nebuvo prireikę.

Tolimesnes minėto įvykio aplinkybes aiškinsis teisėsaugos atstovai“, – informavo R. Kruk.

Vaiko teisių gynėjai, atkreipdami dėmesį į pastarojo meto sukrečiančius įvykius, kuriuose nukentėjo vaikai, kviečia artimiausioje vaiko aplinkoje esančius žmones – tėvus, senelius, mokytojus, draugus – būti empatiškiems ir dėmesingiems vaiko kasdienei savijautai ir elgsenai, o pastebėjus nors menkiausią nerimą keliantį ženklą, visuomet pasiūlyti pagalbą.

Alytuje žuvo 14-metė mergaitė

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Jaunimo linija Budi savanoriai konsultantai 8 800 28888 I-VII, visą parą
Vaikų linija Budi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111 I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui) Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277 II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366 I-VII, visą parą
Vilties linija Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123 I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centras Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555 I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
„Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba vyresnio amžiaus žmonėms. Budi profesionalūs konsultantai 8 80080020 www.sidabrinelinija.lt pasikalbekime@sidabrinelinija.lt I-V 8.00-22.00, VI-VII 11.00-19.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per 36val.
„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: https://jaunimolinija.lt/lt/pagalba/pagalba-pokalbiais-internetu/ Pokalbiai internetu (angl.chat) Kasdien nuo 18 iki 24 val. Emocinė parama elektroniniais laiškais "Jaunimo linijoje" neteikiama
„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijos Rašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems Rašyti el. paštu: laukiam@artimiems.lt Atsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Messenger ar Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Visa papildoma informacija – puslapyje www.krizesiveikimas.lt. Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją