Žinia apie Jungtinėje Karalystėje (JK), Vulverhamptone nužudytą paauglę iš Lietuvos sukrėtė ne tik gimtinę, bet ir vietos gyventojus. Artimi mergaitės draugai dalijasi palaikymo žinutėmis ir net pradėjo rinkti pinigus nužudytosios laidotuvėms.
© DELFI montažas / Scanpix

Nužudė buku daiktu

Apie keturiolikmetės Viktorijos dingimą buvo pranešta dar trečiadienį. Kitos dienos rytą Vulverhamptono parke praeivis rado mergaitės kūną.

Skrodimas parodė, kad keturiolikmetei sužalota galva, o lemiamas smūgis suduotas buku daiktu – mergaitė buvo nužudyta.

„Tai tragiškas incidentas, užjaučiame Viktorijos artimuosius ir draugus. Puikiai suprantame, kad daug žmonių nerimauja, tačiau galiu nuraminti, kad skyrėme visą komandą detektyvų, kurie atlieka tyrimą“, – vietos žiniasklaidai teigė Vulverhamptono vyresnysis inspektorius Harvis Khatkaras.

Regis, policija išties deda milžiniškas pastangas, kad ištirtų mįslingą Viktorijos nužudymą. Buvo uždarytas parkas, kuriame rastas jos kūnas, ten dirbo teismo medicinos ekspertai.

Pastangos davė vaisių – penktadienį policija sulaikė 16 ir 17 metų vaikinus, įtariamus žmogžudyste. Jie gyvena tame pačiame mieste ir buvo sulaikyti nepraėjus nė parai nuo nusikaltimo tyrimo pradžios.

Naujausiais duomenimis, 16-mečiui pareikšti kaltinimai, jis stos prieš teismą, o 17-metis paleistas už užstatą.

Žmogžudystė privertė susirūpinti kaimynystės saugumu. Anot policijos inspektoriaus H. Khatkaro, rajone pradės patruliuoti daugiau policijos pareigūnų.

„Tai tragiškas incidentas“, – sakė jis.

Pradėjo rinkti lėšas laidotuvėms

Veiksmų ėmėsi ne tik policija, bet ir vietos gyventojai. Pareigūnams jie suteikė naudingos informacijos, kuri esą padėjo sulaikyti įtariamuosius.

Taip pat sujudo ir žiniasklaida. Apie įvykį pranešė didžiausi JK laikraščiai, pradedant „The Guardian“ ir „Independent“, baigiant „The Daily Star“.

Viktoriją pažinoję žmonės feisbuke dalijasi palaikymo šeimai žinutėmis, o mažąją Viktoriją meiliai vadina „Tori“.

„Dėl šio nekalto vaiko plyšta širdis. Mano maldos ir mintys yra su jos šeima“, – socialiname tinkle rašo Lisa.

„Ilsėkis ramybėje, angelėli! Užuojauta tėveliams“, – antrino Kristina.

Puslapis, skirtas rinkti pinigus nužudytos paauglės tėvams
Puslapis, skirtas rinkti pinigus nužudytos paauglės tėvams
© Facebook

Ir tai tik kelios sukrėstų vietos gyventojų žinutės. Tame pačiame feisbuke buvo pradėtos rinkti lėšos Viktorijos laidotuvėms. Skelbiama, kad tikslas buvo surinkti 1 tūkst. svarų, tačiau britų ir lietuvių bendruomenių gerumas pranoko lūkesčius – pirmadienio rytą suaukota suma artėjo prie 5 tūkst. svarų arba 5,8 tūkst. eurų.

Pinigų paaukojo jau daugiau nei 370 gyventojų. Ir tai tik per 2 dienas.

Pinigus renka Viktorijos paauglė draugė

Šios iniciatyvos organizatorė – artima Viktorijos ir jos šeimos draugė Bethany. Ji mokosi toje pačioje mokykloje, kaip ir nužudyta paauglė. Ji DELFI sakė esanti priblokšta gyventojų gerumo ir visus surinktus pinigus skirs Viktorijos šeimai.

„Kad tėvai nesijaudintų dėl išlaidų laidotuvėms tokiu sunkiu laikotarpiu ir kad Tori laidotuvės būtų pačios gražiausios“, – paklausta, kodėl pradėjo rinkti lėšas, sako Bethany.

Aukoja, sako ji, visi – ir lietuviai, ir britai, tačiau daugiau paramos esą gauna iš Vulverhamptone gyvenančių lietuvių.

„Ji buvo miela maža mergaitė. Mes labai ją mylėjome“, – DELFI sakė Viktorijos bendramokslė britė Bethany. Ji pridūrė kalbėjusi su nužudytos mergaitės tėvais po įvykio ir teigia, kad jų širdis tiesiog plyšta.

Kam galėjo užkliūti ši maža mergaitė? Kol kas nežino nei policija, nei draugai. Tačiau Bethany sakė, kad Viktorija buvo įsigijusi kelis priešus, kurie nemėgo mergaitės. Kas jie, mergina nekonkretizavo.

„Kol kas nieko nežinome, policija negali pasakyti sulaikytų vaikinų vardų“, – paklausta, ar tai tie patys sulaikyti paaugliai, teigė Bethany.

Užmetus akį į nužudytosios feisbuko profilį, galima susidaryti įspūdį, kad paauglė JK negimė – nurodoma, kad ji yra iš Klaipėdos. Viktorijos anketa nė kiek nesiskiria nuo bendraamžių – knibžda gausybės nuotraukų su jos draugėmis ir artimaisiais.

Nuo jaunimo žiaurumo kenčia visa sala

Viktorija buvo nužudyta Vulverhamptone. Tai – JK mastais nedidelis miestas vakarų centrinėje salos dalyje, netoli Birminghamo. Jame, 2016-ųjų duomenimis, gyvena apie 250 tūkst. žmonių. Kūnas buvo rastas miesto centre esančiame West parke.

JK lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė sako, kad Birmingamas, kaip ir jo apylinkės, yra industriniai rajonai.

„Nusikalstamumas ten yra labai didelis, buvo daug ksenofobinių išpuolių (prieš svetimšalius) – ten gyvena labai daug kitataučių. Tikrai nejauku, pati ten esu buvus. Nemažai universitetų, daug lietuvių studentų studijuoja. Labai multikultūrinis ir labai įrairus miestas, bet tai nėra vienas saugiausių“, – pasakoja D. Asanavičiūtė.

Anot jos, ten yra gaji ne tik lietuvių studentų, bet ir dirbti atvažiavusių tautiečių bendruomenė.

„Apskritai, Midlandso regionas nėra saugus. Ten veikia daug lietuviškų gaujų, prekyba žmonėmis yra labai intensyvi. Kai nuvažiuoji pas lietuvius, jie dažnai sako, čia nieko tokio, vos ne kas savaitę po lietuvį nužudo. Situacija yra pobaisė“, – apie Birmingamą ir Vulverhamptoną supančias vietoves kalba bendruomenės pirmininkė.

Tačiau problema ne tik ten. Anot D. Asanavičiūtės, pastaruoju metu JK apskritai padaugėjo paauglių žmogžudysčių atvejų – jaunimas tapo žiaurus. Žudomi ne tik svetimšaliai – nukenčia ir patys britai.

Vulverhamptonas
Vulverhamptonas
© Shutterstock

„Imasi priemonių, nes apskritai labai daug jaunuolių nužudoma. Nuo naujų metų, vien Rytų Londone, nužudyta virš 50-ies jaunuolių. Nesvarbu, kokių tautybių. Chuliganizmas yra labai suaktyvėjęs, su kuo tai susiję – sunku pasakyti.

Per BBC žiūrėjau vienos mamos interviu, kurios vaikas yra nužudytas. Ji sakė, kad, pagal įstatymą, mes nebegalime disciplinuoti ir drausminti vaikų, negalime jiems skiepyti tam tikrų vertybių. Nežinau, ar su tuo susiję, bet daug atvejų nutinka“, – galimas problemos priežastis įvardija lietuvių JK bendruomenės pirmininkė.

Primename, kad ir sulaikytiems įtariamiems Viktorijos žudikams yra 16 ir 17 metų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Alfa vyras“ merginas viliojo apsimesdamas fotografu: jos nepastebėjo svarbios detalės (109)

Anksčiau „Alfa vyro“ mokymais pagarsėjęs Airinas Arutiunianas liepos 12 d. sulaikytas už...

Po susitikimo su Putinu Trumpas įvarė save į kampą: Senatas jau ėmėsi veiksmų (149)

Jungtinės Valstijos Rusijai reikalingos kaip priešas, juolab kad tai idealus priešas, teigia...

Vilniuje – dar viena masinė avarija, pranešama apie prispaustus žmones papildyta 17.30

Sostinėje, Kirtimų g., penktadienio pavakarę susidūrė šešios transporto priemonės.

Nuo Kremliaus propagandistės iki Lietuvos šnipės: rusę įtaria dvigubu žaidimu (134)

Kaliningrade sulaikyta ir į Maskvą nuskraidinta rusė, kaltinama valstybės išdavimu – įtariama,...

Vokietijoje – incidentas autobuse: skelbiama, kad sužeista mažiausiai 14 žmonių (66)

Vokietijos žiniasklaida praneša, kad išpuolyje Vokietijos šiauriniame mieste Liubeke buvo...

Kazachstane – olimpinio prizininko žudiko medžioklė: nurodymus dalina Nazarbajevas (3)

Sukrėstas Kazachstanas ir visas dailiojo čiuožimo pasaulis lieja ašaras dėl vagių viduryje...

Itin judrioje sostinės vietoje įvyko masinė avarija (46)

Penktadienio pavakarę sostinėje, Geležinio Vilko gatvės tunelyje po Seimu, įvyko masinė...

Mūšis dėl sunkiojo vandens Norvegijoje (1)

Mūšis dėl sunkiojo vandens – virtinė Sąjungininkų diversijų įvykdytų Antrojo pasaulinio...

Vienas garsiausių Lietuvos nusikaltėlių Zamolskis pradėjo bado streiką – negeria net vandens (74)

Lietuvos pilietis Romas Zamolskis , 2016 metų rugpjūtį nuteistas 15 metų laisvės atėmimo bausme...

Po kritikos dėl alinamos meškos sulaukusiam cirkui Klaipėdoje – specialistų patikrinimai politikai rodo valią uždrausti laukinių gyvūnų pasirodymus (49)

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba žada patikrinti informaciją, kad cirko pasirodymo...