aA
Žinia apie Jungtinėje Karalystėje (JK), Vulverhamptone nužudytą paauglę iš Lietuvos sukrėtė ne tik gimtinę, bet ir vietos gyventojus. Artimi mergaitės draugai dalijasi palaikymo žinutėmis ir net pradėjo rinkti pinigus nužudytosios laidotuvėms.
© DELFI montažas / Scanpix

Nužudė buku daiktu

Apie keturiolikmetės Viktorijos dingimą buvo pranešta dar trečiadienį. Kitos dienos rytą Vulverhamptono parke praeivis rado mergaitės kūną.

Skrodimas parodė, kad keturiolikmetei sužalota galva, o lemiamas smūgis suduotas buku daiktu – mergaitė buvo nužudyta.

„Tai tragiškas incidentas, užjaučiame Viktorijos artimuosius ir draugus. Puikiai suprantame, kad daug žmonių nerimauja, tačiau galiu nuraminti, kad skyrėme visą komandą detektyvų, kurie atlieka tyrimą“, – vietos žiniasklaidai teigė Vulverhamptono vyresnysis inspektorius Harvis Khatkaras.

Regis, policija išties deda milžiniškas pastangas, kad ištirtų mįslingą Viktorijos nužudymą. Buvo uždarytas parkas, kuriame rastas jos kūnas, ten dirbo teismo medicinos ekspertai.

Pastangos davė vaisių – penktadienį policija sulaikė 16 ir 17 metų vaikinus, įtariamus žmogžudyste. Jie gyvena tame pačiame mieste ir buvo sulaikyti nepraėjus nė parai nuo nusikaltimo tyrimo pradžios.

Naujausiais duomenimis, 16-mečiui pareikšti kaltinimai, jis stos prieš teismą, o 17-metis paleistas už užstatą.

Žmogžudystė privertė susirūpinti kaimynystės saugumu. Anot policijos inspektoriaus H. Khatkaro, rajone pradės patruliuoti daugiau policijos pareigūnų.

„Tai tragiškas incidentas“, – sakė jis.

Pradėjo rinkti lėšas laidotuvėms

Veiksmų ėmėsi ne tik policija, bet ir vietos gyventojai. Pareigūnams jie suteikė naudingos informacijos, kuri esą padėjo sulaikyti įtariamuosius.

Taip pat sujudo ir žiniasklaida. Apie įvykį pranešė didžiausi JK laikraščiai, pradedant „The Guardian“ ir „Independent“, baigiant „The Daily Star“.

Viktoriją pažinoję žmonės feisbuke dalijasi palaikymo šeimai žinutėmis, o mažąją Viktoriją meiliai vadina „Tori“.

„Dėl šio nekalto vaiko plyšta širdis. Mano maldos ir mintys yra su jos šeima“, – socialiname tinkle rašo Lisa.

„Ilsėkis ramybėje, angelėli! Užuojauta tėveliams“, – antrino Kristina.

Puslapis, skirtas rinkti pinigus nužudytos paauglės tėvams
Puslapis, skirtas rinkti pinigus nužudytos paauglės tėvams
© Facebook

Ir tai tik kelios sukrėstų vietos gyventojų žinutės. Tame pačiame feisbuke buvo pradėtos rinkti lėšos Viktorijos laidotuvėms. Skelbiama, kad tikslas buvo surinkti 1 tūkst. svarų, tačiau britų ir lietuvių bendruomenių gerumas pranoko lūkesčius – pirmadienio rytą suaukota suma artėjo prie 5 tūkst. svarų arba 5,8 tūkst. eurų.

Pinigų paaukojo jau daugiau nei 370 gyventojų. Ir tai tik per 2 dienas.

Pinigus renka Viktorijos paauglė draugė

Šios iniciatyvos organizatorė – artima Viktorijos ir jos šeimos draugė Bethany. Ji mokosi toje pačioje mokykloje, kaip ir nužudyta paauglė. Ji DELFI sakė esanti priblokšta gyventojų gerumo ir visus surinktus pinigus skirs Viktorijos šeimai.

„Kad tėvai nesijaudintų dėl išlaidų laidotuvėms tokiu sunkiu laikotarpiu ir kad Tori laidotuvės būtų pačios gražiausios“, – paklausta, kodėl pradėjo rinkti lėšas, sako Bethany.

Aukoja, sako ji, visi – ir lietuviai, ir britai, tačiau daugiau paramos esą gauna iš Vulverhamptone gyvenančių lietuvių.

„Ji buvo miela maža mergaitė. Mes labai ją mylėjome“, – DELFI sakė Viktorijos bendramokslė britė Bethany. Ji pridūrė kalbėjusi su nužudytos mergaitės tėvais po įvykio ir teigia, kad jų širdis tiesiog plyšta.

Kam galėjo užkliūti ši maža mergaitė? Kol kas nežino nei policija, nei draugai. Tačiau Bethany sakė, kad Viktorija buvo įsigijusi kelis priešus, kurie nemėgo mergaitės. Kas jie, mergina nekonkretizavo.

„Kol kas nieko nežinome, policija negali pasakyti sulaikytų vaikinų vardų“, – paklausta, ar tai tie patys sulaikyti paaugliai, teigė Bethany.

Užmetus akį į nužudytosios feisbuko profilį, galima susidaryti įspūdį, kad paauglė JK negimė – nurodoma, kad ji yra iš Klaipėdos. Viktorijos anketa nė kiek nesiskiria nuo bendraamžių – knibžda gausybės nuotraukų su jos draugėmis ir artimaisiais.

Nuo jaunimo žiaurumo kenčia visa sala

Viktorija buvo nužudyta Vulverhamptone. Tai – JK mastais nedidelis miestas vakarų centrinėje salos dalyje, netoli Birminghamo. Jame, 2016-ųjų duomenimis, gyvena apie 250 tūkst. žmonių. Kūnas buvo rastas miesto centre esančiame West parke.

JK lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė sako, kad Birmingamas, kaip ir jo apylinkės, yra industriniai rajonai.

„Nusikalstamumas ten yra labai didelis, buvo daug ksenofobinių išpuolių (prieš svetimšalius) – ten gyvena labai daug kitataučių. Tikrai nejauku, pati ten esu buvus. Nemažai universitetų, daug lietuvių studentų studijuoja. Labai multikultūrinis ir labai įrairus miestas, bet tai nėra vienas saugiausių“, – pasakoja D. Asanavičiūtė.

Anot jos, ten yra gaji ne tik lietuvių studentų, bet ir dirbti atvažiavusių tautiečių bendruomenė.

„Apskritai, Midlandso regionas nėra saugus. Ten veikia daug lietuviškų gaujų, prekyba žmonėmis yra labai intensyvi. Kai nuvažiuoji pas lietuvius, jie dažnai sako, čia nieko tokio, vos ne kas savaitę po lietuvį nužudo. Situacija yra pobaisė“, – apie Birmingamą ir Vulverhamptoną supančias vietoves kalba bendruomenės pirmininkė.

Tačiau problema ne tik ten. Anot D. Asanavičiūtės, pastaruoju metu JK apskritai padaugėjo paauglių žmogžudysčių atvejų – jaunimas tapo žiaurus. Žudomi ne tik svetimšaliai – nukenčia ir patys britai.

Vulverhamptonas
Vulverhamptonas
© Shutterstock

„Imasi priemonių, nes apskritai labai daug jaunuolių nužudoma. Nuo naujų metų, vien Rytų Londone, nužudyta virš 50-ies jaunuolių. Nesvarbu, kokių tautybių. Chuliganizmas yra labai suaktyvėjęs, su kuo tai susiję – sunku pasakyti.

Per BBC žiūrėjau vienos mamos interviu, kurios vaikas yra nužudytas. Ji sakė, kad, pagal įstatymą, mes nebegalime disciplinuoti ir drausminti vaikų, negalime jiems skiepyti tam tikrų vertybių. Nežinau, ar su tuo susiję, bet daug atvejų nutinka“, – galimas problemos priežastis įvardija lietuvių JK bendruomenės pirmininkė.

Primename, kad ir sulaikytiems įtariamiems Viktorijos žudikams yra 16 ir 17 metų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Močiutės netekusi vilnietė sukrėsta: dėl popiežiaus vizito laidotuves teko nukelti (223)

Popiežiaus Pranciškaus vizitas daugeliui lietuvių tapo tikra švente, tačiau artimą žmogų...

Indijos bendrovės Rokiškyje žada tikrą perversmą – daugiau kaip pusantro tūkstančio darbo vietų investuos 200 mln. eurų, atnaujinta 16.30 (258)

Dvi Indijos bendrovės į skardinių ir tekstilės gamyklas Rokiškyje numato investuoti beveik 200...

Vilniaus gatvės užsikimšo: eismą paralyžiavo gausybė avarijų kurias gatves geriau aplenkti (14)

Trečiadienio vakaras tapo išbandymu sostinės vairuotojams. Subjuręs oras ir lietus nepadėjo...

Viešina skandalingus skaičius: rektoriaus alga – 15 tūkst. eurų, o dėstytojas nė minimumo negauna (95)

Netvarka , kai rektoriaus alga ant popieriaus siekia 15 tūkst. eurų, o dėstytojas neuždirba nė...

Tikisi, kad daugiau niekada nepamatys tokios bylos: žudikas įgyvendino nežmonišką fantaziją

Danijos teismas trečiadienį nepatenkino išradėjo Peterio Madseno prašymo sušvelninti įkalinimo...

Skvernelio kare su prekybos tinklais kryžminėje ugnyje atsidūrė perdirbėjai ir tiekėjai (15)

Vyriausybei pradedant karą su prekybos tinklais ir mėginant šiuos spausti, kad būtų mažinamos...

Pietų Kinijos jūroje – naujas incidentas: kinų ekspertas kalba apie tiksinčią bombą (87)

Kinijos vyriausybė neleido Honkonge prisišvartuoti JAV karinių pajėgų laivui. Incidentas...

Ieškomas užkrečiama liga sergantis vyras, jis pavojingas aplinkiniams (15)

Šiaulių apskrities policija pranešė, kad ieškomas Steponas Skiudulas (gim. 1984 m.), kuris...

Šimonytė: nebuvo nė vieno atvejo, kai būčiau parodžiusi poniai Starkevičiūtei duris (232)

Seimo narė Ingrida Šimonytė savo santykius su buvusia Europos Parlamento nare Margarita...

Galinga stichija niokoja Vakarų Lietuvą: situacija blogėja kiekvieną minutę nugriuvus namo sienai sužalotas žmogus (39)

Vakarų Lietuvoje situacija blogėja kone kiekvieną valandą. Gelbėtojai informuoja, kad tokia...