"Žolės" rūkymas, užsigeriant alumi, ir poreikis nuolat lankytis pas psichiatrą. Tokia vienintelė priežastis, kodėl buvo nužudytas Kauno technologijos universiteto (KTU) antrakursis Linas Puodžiulaitis.
peilis, kraujas, sužalojimas
© Corbis

Kauno apygardos teismas vakar atvertė išpuolio prieš KTU studentus, surengto Kaune, Laisvės alėjoje, 2009-ųjų vasario 21-ąją, bylą. Teisiamųjų narve - buvę Kauno prekybos ir verslo mokyklos pirmakursiai Kęstas Viršutis ir Ovidijus Vedegys, įrodinėję tąnakt studentams iš provincijos, kas tikrasis miesto šeimininkas.

K.Viršučiui tada dar nebuvo 18-os. O.Vedegys - 7 mėnesiais vyresnis. Šie virėjais ketinę tapti kauniečiai kaltinami, iš anksto susitarę, be jokios dingsties užkabinę vidurnaktį Laisvės alėjoje sutiktus du bendraamžius - iš Raseinių rajono Girkalnio miestelio kilusius KTU Mechanikos ir mechatronikos fakulteto pirmakursius. Vienas jų - L.Puodžiulaitis, už kelių mėnesių galėjęs švęsti 20-metį, nužudytas dūriu į širdį. Jam keturis kartus smogė peiliu. Parkritusį dar spardė į galvą. Apkrausčius kišenes, pavogta aukos piniginė su beveik 500 litų.

Sumuštas ir nužudytojo bendrakursis V.D. Tos nakties išgyvenimus, kuriuos lydėjo bemiegės naktys, bei iki šiol prisisapnuojančius košmarus jis įkainojo 20 tūkst. litų.

Teisme V.D. pasakojo šventęs tą vakarą su L.Puodžiulaičiu vienoje picerijoje sesijos pabaigą. Jis išgėręs tris litrus alaus. Maždaug tiek pat išgėrė ir picų nevalgęs L.Puodžiulaitis, todėl jis daugiau ir apgirto.

Jiedu buvo užpulti pakeliui Soboro link, kur jų turėjo atvažiuoti paimti V.D. brolis. Susidūrimas su dviem priešpriešiais ateinančiais bendraamžiais įvyko prie fontano. Jau prasilenkus, vienas iš šių, "keistai išvirtusiomis baltomis akimis" (O.Vedegys), drėbtelėjo: "Ko žiūrit? Gal skolingi?!" Į šią repliką, anot V.D., jie nieko neatsakę. Bet nepažįstamieji vis tiek sugrįžo.

V.D. susistumdžius su O.Vedegiu, juos išskirti bandė L.Puodžiulaitis. Tačiau O.Vedegys šį nustūmė K.Viršučio link. Pastarasis išsitraukė peilį, neva įsimestą dėl viso pikto. Auką nudūrė, kai nuo užpuolikų pabėgęs draugas bandė iškviesti policiją.

K.Viršutis įrodinėjo griebęsis peilio, būdamas afekto būsenos, - neva L.Puodžiulaitis pradėjo jį mušti. Jis dievagojosi gėręs tą vakarą tik kavos. Tačiau yra duomenų, kad teisiamieji rūkydavo "žolę".

Nužudytojo motina teigė mačiusi išgėrusį sūnų tik kartą. Šis nebuvo agresyvus. Ji prašo priteisti iš žudikų 250 tūkst. litų neturtinės žalos. Sūnus Linas buvo vienintelė šios 60-metės atspara, kiekvieną savaitgalį parvažiuodavo į namus padėti ūkyje ir pats užsidirbdavo mokslams. Moters vyresnėlis, kartu su paskutiniais Lietuvos jaunuoliais pašauktas į sovietų armiją, grįžęs po jos nusižudė. Miręs ir vyras.

Maksimali bausmė, gresianti nusikaltimo metu 18-os neturėjusiam K.Viršučiui, - 10 metų nelaisvės. Jis prisiima visą kaltę. K.Viršutį įsivaikinusi, tačiau nuo mažumės su juo nesusitvarkiusi medikės šeima nusamdė posūniui privatų advokatą.

O.Vedegys, kuriam gresia nuo 8 iki 20 metų, prisipažįsta tik išprovokavęs konfliktą - buvo išgėręs bokalą alaus. Už viešosios tvarkos pažeidimą gresia tik iki dvejų metų nelaisvės. Dar nesibaigęs ir nuosprendžio, paskelbto O.Vedegiui už anksčiau padarytą plėšimą, per kurį taip pat naudotas peilis, atidėjimas. Tačiau jis teismui pasakojo nuolat lankydavęsis savo poliklinikoje pas psichiatrą.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (41)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (49)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (296)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (87)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Į prekybos centrą „Mandarinas“ sulėkė gausybė pareigūnų (39)

Šeštadienio vakarą Vilniuje esančiame prekybos centre „ Mandarinas “ įsikūrusioje...

Orai: teks prisiminti, ką reiškia tikras šaltis

Ateinančios naktys bus itin žvarbios, kitos savaitės pradžioje gali atšalti ir iki 16 laipsnių...

Kad nevaikiški žaisliukai gerai tarnautų (4)

Jūsų mėgstamas sekso žaisliukas ką tik padėjo jums pabuvoti devintame danguje – o kas toliau?...

Geriausi visų laikų maisto ruošimo patarimai: mažos gudrybės padės išsaugoti ir ryškias produktų spalvas (2)

Ar norėtumėte savo virtuvėje jaustis tikru profesionalu, laisvai žongliruoti įvairiausiais...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (175)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Studentės svajones sutrypė realybė: dar tikiuosi, kad neteks krautis lagaminų (163)

Medikams nusprendus netylėti ir mitingu siekti atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas,...