aA
Naktį iš penktadienio į šeštadienį liūdnai garsėti pradedančiame Eigulių žiede įvykus tragiškai avarijai, kurios metu žuvo jaunas vairuotojas, internetinėje erdvėje tarp kauniečių užvirė diskusija, kaip išvengti panašių nelaimių. Skaitytojai siūlė įvairius pakeitimus tiek šiai žiedinei sankryžai, tiek įstatyminei bazei.
© DELFI / Erika Venckutė

Ne vienas kaunietis siuntė žuvusiojo ir sužeistų jaunuolių artimiesiems užuojautą, tačiau pripažino, kad kalčiausias dėl nelaimės ne kas kitas, kaip 2000-aisiais gimęs „Audi“ vairuotojas.

Esą niekas nepasikeis, kol už vairo sėdintys žmonės nepasidarys sąmoningi, o nepasimokantiesiems gyvenimas pamokas toliau dėstys šitokiu – skaudžiuoju – būdu. Visiškai sumaitotas automobilis išdavė greitį iš Šiaurės prospekto įvažiuojant į žiedą buvus gerokai didesnį nei leidžiamas.

Nori greičio matuoklių, kalnelių ir net kraupių vaizdų

Reikia pažymėti, kad skaudi nelaimė įvyko toje pačioje sankryžoje kaip ir pernykštis BMW skrydis į stulpą, tik priešingoje pusėje. Ant abiejų gerai suręstų stulpų, kurie po didžiulių smūgių iš esmės nė nelinktelėjo, kauniečiai siūlė pakabinti greičio matuoklius, kurie fiksuotų lakioti mėgstančius vairuotojus.

Kita diskusijos dalyviams šovusi idėja – prieš žiedą įrengti bent po tris eismo ribojimo kalnelius. „Pirmas – strykteli, antras – ratus išsilaužia, trečias – sustabdo čiuožiančią, išlaužtais ratais, skraidyklę. Ir lakūnai sveiki, ir stulpai neišdaužyti“, – savo logiką grindė minties autorius, nepagailėjęs ir smarkesnio, žiniasklaidos puslapiams ne visai tinkamo žodelio.

Kaip pasyvią prevencinę priemonę skaitytojai siūlė visiškai sudaužytą „Audi“ palikti vidury sankryžos, kad kitiems vairuotojams automobilis primintų, kokios pasekmės gresia nesilaikant saugaus važiavimo greičio.

Per jauni vairuoja galingus automobilius?

Vienas kaunietis apsiėmė platesniu mastu spręsti nepatyrusių vairuotojų avaringumo problemą. Vyro manymu, Lietuvoje verta pritaikyti Jungtinės Karalystė modelį. Ten ką tik teises išlaikiusiems 18-21 metų amžiaus jaunuoliams daugiau nei 1 l darbinio tūrio variklius turinčių automobilių draudimas metams esą kainuoja 2-3 tūkst. svarų.

Nustačius minėtą tvarką, galingus automobilius „klevams“ vairuoti tiesiog neapsimokėtų.

„Patikėkit, tokia praktika tikrai pasiteisintų. Ne kiekvienas žaliasnapis sumokėtų tokią sumą ir taškytų stulpus“, – palaikymo sulaukė idėja.

Visgi kritiškai nusiteikę gyventojai svarstė, kad dėl mažumos klaidų keisti įstatymus daugumos atžvilgiu neverta, o draudimai, vedant analogiją su alkoholio ribojimais, problemų nemažina – reikia taikyti prevencines priemones ir ugdyti vairavimo kultūrą. Galiausiai, kauniečiai pastebėjo, kad turint daug noro ir mažo litražo automobilis gali išvystyti didelį greitį.

Galima pridurti „Kas vyksta Kaune“ skaitytojus lakiojantį automobilį praėjusią naktį pastebėjus ir kitose miesto vietose. Apie 2 val. transporto priemonė pastebėta skriejanti dar vienoje žiedinėje sankryžoje, žmones iš miegų vertė ir centre, Gedimino gatvėje.

Primename, kad pranešimas apie avariją Šiaurės prospekto ir Ašigalio gatvės žiedinėje sankryžoje gautas birželio 22 d., apie 2.30 val. 2000 m. gimusio jaunuolio vairuojamas automobilis „Audi A6“ nulėkė nuo kelio ir atsitrenkė į stulpą.

Eismo įvykio metu žuvo automobilio vairuotojas ir sužaloti kartu važiavę trys keleiviai – du vaikinai ir mergina, taip pat gimę 2000-aisiais, kurie pristatyti į ligoninę.

Daugiau naujienų iš Kauno rasite čia.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(22 žmonės įvertino)
4.2727

Top naujienos

Brundza siūlo nesustoti su automobilių mokesčiu: apie tai kalbu daugiau nei 10 metų (359)

„Tai tik nedidelis žingsnelis, ir tai, ne į priekį, o įstrižai“, – taip apie trečiadienį...

Alytaus meras apie milžinišką gaisrą: rytoj miestas gyvens normalų gyvenimą (58)

Sutemus Alytuje tęsiasi gaisro padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ gesinimo darbai,...

Orai: po saulėtų dienų trumpam sugrįžta lietus

Šiandien Lietuvos orus lems nedidelio per Baltiją keliaujančio ciklono pietinis pakraštys. Per...

Apžvalgininkai: tai buvo pagrindinė ir esminė Karbauskio klaida (291)

„Klaida buvo į savo rinkimų sąrašą priimti labai skirtingus žmones, turbūt orientuojantis tik...

„Real“ paskolintas Europos čempionas išplėšė pergalę metimu nuo priešingos tritaškio linijos

Klemenas Prepeličius paliko be žado visą Stambulo „ Daruššafaka “ komandą. 26-erių...

Lavija Šurnaitė. Gniuždantis laimės kultas (57)

Nuolat girdime kalbas, o kartu ir pačios kalbame apie tai, kad mūsų visuomenėje (visas pasaulis...

Širdį verianti ištikimybė: prie degalinės paliktas šunelis šeimininkų laukė 4 metus (35)

Su posakiu, jog šuo yra geriausias žmogaus draugas, sutiktų daugybė žmonių. Šimtai istorijų...

„Lietkabelis“ iki pabaigos nepasidavė gęstančių žvaigždžių ir debiutavusio lietuvio kompanijai (5)

Panevėžio „Lietkabelis“ vos nepasekė Klaipėdos „Neptūno“ pėdomis ir FIBA Čempionų...

Sostinėje – prabangių drabužių išpardavimas, į kurį veržėsi net per užrakintas duris (83)

Trečiadienio rytą sostinėje kelioms dienoms duris atvėrė vardinių drabužių pop-up...