Penktadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai patikrino į Stasylų geležinkelio kontrolės punktą atvykusį krovininį sąstatą. Juo tranzitu iš Baltarusijos į Karaliaučiaus sritį gabenta įvairių statybinių medžiagų.

Viename sąstato vagone, po akmens skalda, pasieniečiai aptiko 20 dėžių. Jose rasta 10 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Panašų atvejį Tribonių pasieniečiai nustatė ir šeštadienį. Tuomet jie tikrino iš Baltarusijos įvažiavusį ir į Klaipėdos jūrų uostą birius krovinius vežusį sąstatą. Atidarius vieną iš vagonų, ant gabenamo pašaro granulių krovinio ir po juo VSAT pareigūnai rado 180 dėžių su cigaretėmis. Kontrabandos siuntėjai dėžes perrišo virvėmis, kad bendrininkai Lietuvoje rūkalus galėtų kuo greičiau ištraukti.

Kitame vagone ant pašaro granulių aptikta dar 116 dėžių kontrabandinių cigarečių. Taigi šiuo sąstatu buvo gabenami 148 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“, „NZ Gold" ir „Minsk Capital MS“, pažymėtų baltarusiškomis banderolėmis.

Iš viso trijuose krovininių sąstatų vagonuose pasieniečiai rado 316 dėžių, t. y. 158 tūkst. pakelių, cigarečių. Jų vertė Lietuvoje su privalomais mokesčiais yra maždaug 613 tūkst. eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėti du ikiteisminiai tyrimai.

2022 m. pasieniečiai nustatė 51 kontrabandos gabenimo geležinkeliu atvejį ir taip sulaikė beveik 3 mln. pakelių cigarečių (tai sudarė 67 proc. viso VSAT sulaikytų cigarečių kiekio). Baltarusijoje pagamintos cigaretės krovininiais vagonais iš šios šalies į Lietuvą dažniausiai gabenamos paslėptos biriuose kroviniuose (skaldoje, medžio drožlėse, granulėse ir kt.).


Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją