aA
Prieš 12 metų visą Lietuvą sukrėtusios tragedijos, kai į pirmąjį pasimatymą atvykusi biržietė buvo nužudyta, o jos kūnas sudegintas, pagrindinis kaltininkas Rolandas Lenkaitis sulaukė teisėjų malonės.
Rolandas Lenkaitis
Rolandas Lenkaitis
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad dėl devyniolikmetės Panevėžio konservatorijos studentės nužudymo kalėti iki gyvos galvos nuteistas panevėžietis jau nusipelno geresnių kalinimo sąlygų, todėl nebebus laikomas Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo (TIK) vienutėje.

Šaltakraujo žudiko pasigailėję teisėjai 39 metų R. Lenkaitį leido perkelti į Pravieniškių pataisos namus – čia nuteistasis kalės su kitais sunkiausius nusikaltimus padariusiais žudikais. Be to, nuo šiol jam bus sudarytos sąlygos artimiau bendrauti su laisvėje jo vaikus auginančia sutuoktine.

Vilniaus apygardos teismo nutartis, kuria nuspręsta R. Lenkaitį perkelti iš Lukiškių TIK, įsiteisėjo nuo jos paskelbimo, todėl į Pravieniškes nusikaltėlis bus išvežtas jau artimiausiu metu.

Būtent artimųjų ilgesys labiausiai ir skatino net aštuonis kartus teistą panevėžietį ištrūkti iš kalėjimo – perkeltas į pataisos namus jis ir toliau atliks bausmę, tik lengvesnėmis sąlygomis.

„Pripažįstu, kad mano padaryti nusikaltimai yra labai sunkūs, tačiau už tai esu nuteistas pakankamai griežtai – laisvės atėmimu iki gyvos galvos, – teisme teigė nusikaltėlis. – Pataisos namuose galėčiau artimiau bendrauti su savo artimaisiais bei sutuoktine, nes gyvendamas kalėjimo sąlygomis negaliu gauti asmeninių pasimatymų“.

Kalėjime dažytoju dirbantis R. Lenkaitis kas mėnesį 80 proc. savo gaunamo atlyginimo perveda laisvėje esantiems vaikams, o likusių pinigų jam esą ir taip nepakanka būtiniausiems poreikiams tenkinti, todėl nuteistasis iki šiol negalėjo atlyginti žalos nukentėjusiesiems.

Perkelti žudiką į pataisos namus rekomendavo ir Lukiškių TIK administracija – kalėjime jis atliko daugiau nei 12 metų jam skirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės, be to, jo elgesys vertinamas teigiamai.

Pasak teismo, bausmės atlikimo metu R. Lenkaitis buvo skatintas du kartus, vieną kartą baustas už tai, kad po vakarienės kameroje trenkė dubeniu kitam nuteistajam į veidą.

„R. Lenkaitis laikosi savo principų, nepažeisdamas kitų, geba aplinkoje užtikrinti sau norimą saugumą, kontroliuoja savo pasisakymus, emocinius protrūkius, lengvai susitvardo, su artimaisiais palaiko artimus socialinius ryšius laiškais, telefoniniais pokalbiais bei pasimatymų metu“, – buvo nurodoma kalėjimo administracijos tarpininkavo rašte.

Palankią išvadą žudikui pateikė ir psichologinė tarnyba, ir kalėjimo Socialinės reabilitacijos skyriaus darbuotojai, pažymėję, kad kalinys „optimistiškai vertina savo ateitį, lengvai bendrauja, vengia konfliktų“, todėl „nėra agresyvi, pavojinga kitiems nuteistiesiems asmenybė“.

Už grotų R. Lenkaitis pateko, kai su savo bendru Lorencu Valkausku 2001-ųjų vasario 25-ąją į pasimatymą pakvietė merginą, su kuria susipažino per radiją išgirdęs skelbimą. Apgaule įvilioję merginą į automobilį, vyrai ją nuvežė į Panevėžio rajono Paberžio kaimą prie nebaigto statyti namo.
Į vidų nusivedę merginą vyrai ėmė ją mušti: R. Lenkaitis rankomis smogė du kartus į galvą ir du kartus į veidą, tris kartus spyrė į šoną, L. Valkauskas merginą daužė pagaliu bei taip pat spyrė į šoną bei smogė į veidą.

Paskui R. Lenkaitis ir L. Valkauskas virve merginą pasmaugė, o jos lavoną sudegino.

Nusikaltėliai pagrobė merginos mobilųjį telefoną su įkrovikliu, rankinę, batus, dokumentus, du žiedus, auskarus ir striukę.

Dar kitą merginą vyrai pasikėsino tyčia itin žiauriai nužudyti – ją nusitempė ant geležinkelio tilto ir numetė į Sandžylos upę ant ledo.

Merginai pavyko išplaukti ir atsisėsti ant ledo, tada R. Lenkaitis ir L. Valkauskas ilgą laiką į ją mėtė į akmenis ir ledo gabalus. Vėliau, kai mergina išlipo ant kranto, vyrai vėl ją numetė nuo tilto ir pamanę, kad ji nebegyva, išvažiavo.

DELFI.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Top naujienos

Jorge Valero, Kamil Kowalcze, Michael Nienaber

„Bloomberg“: Vokietijos elgesys kelia erzelį visame žemyne (1)

Neprognozuojamas Vokietijos valdančiosios koalicijos elgesys daro gniuždančią įtaką Europai ir...

Naujausi duomenys parodė didžiausius šalies skaudulius: neišnaudojame to, ką turime (10)

Lietuvos socialinių tyrimų centras teigia, kad Lietuvoje 2050 m. gali gyventi 3 mln. žmonių,...

Putinas gali nesustoti ties „branduolinės dovanos“ perdavimu Lukašenkai: nurodė dar tris šalis

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gali imtis naujo branduolinių ginklų...

Tragedija Šiaurės Italijos slidinėjimo kurorte: pranešama apie žuvusią lietuvę

Pranešama apie sekmadienį nutikusią tragediją, kurios metu Italijoje žuvo ir lietuvė moteris....

Xi Jinpingo tikslas Maskvoje – aiškus: Vakarams pateikiamos sudėtingos alternatyvos (2)

„Mielas drauge, artėja pokyčiai, kurių nebuvo 100 metų. Šį pokytį mes darome kartu“ –...

Daiva Žeimytė-Bilienė, laida „Iš esmės“, Virginija Spurytė

Sukritikavo ataskaitą apie Rusijos grėsmę: artimiausias dešimtmetis mums bus lemiamas (5)

Abejones dėl žvalgybos pateiktos informacijos apie Rusijos keliamą karinę grėsmę išreiškęs...

Karas Ukrainoje. Juodosios jūros vandenyse – grėsminga padėtis: rusai smarkiai padidino karo laivų grupę analitikai prasitarė apie Putino pažadą Lukašenkai (1)

Jungtinės Valstijos reagavo į Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimus apie planus...

The Economist

Amerika ir Kinija ruošiasi karui dėl Taivano: siaubingus jo padarinius pajustų visas pasaulis (2)

Jungtinių Amerikos Valstijų ( JAV ) 4-ojo jūrų pėstininkų pulko 3-iojo bataliono, dar žinomo...

Procesus Žemės atmosferoje tyrinėję mokslininkai pateikė išvadą, kas nutiko debesims: tai tarsi užburtas ratas (2)

Nors daugelis žmonių apie tai retai kada pagalvoja, ore tvyrančio garų kondensato masės yra labai...

Dirbtinį intelektą „įdarbino“ net avarinėse situacijose: tikisi, kad sukčiavimo atvejų liks mažiau

Dirbtinis intelektas vis labiau įsitvirtina kasdieniame gyvenime. Pasirodo, su juo gali tekti...