aA
Tabore dėl narkotikų kratas atlikę pareigūnai buvo nustebinti prabanga bute. Jis apstatytas prabangiais baldais, paveikslais, technika. Taip įrengtas socialinis būstas turbūt prabangiausias Lietuvoje.
© Vilniaus aps. VPK

Vilniaus pareigūnai informuoja, kad rugpjūčio 21 d. tabore pareigūnai pastebėjo grupę asmenų, kurie aiškiai kažko laukė. Tabore būrys ne romų tautybės žmonių sukelia įtarimų ‒ būtent šioje vietoje yra platinamos narkotinės medžiagos. Pareigūnai pastebėjo, kaip vienas vyras perdavė folijos lankstinuką kitam vyrui. Pamatę policijos pareigūnus, abu vyrai išmetė folijos lankstinukus.

Prie narkotinių medžiagų pardavėjo kojų ant žemės gulėjo 35 folijos lankstinukai, „dozės“ su narkotinėmis medžiagomis, prie pirkėjo kojų rastas vienas folijos lankstinukas. Sulaikyti asmenys policijos pareigūnams yra žinomi.

Pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d.) bei neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str.). Narkotinių medžiagų platintojui (gimusiam 1985 m,) teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę ‒ suėmimą.

Tos pačios dienos vakarą sostinės Naujininkų rajone, pareigūnai pastebėjo jiems gerai žinomą moterį, vartojančią narkotines medžiagas. Buvo nuspręsta ją patikrinti. Tik priėjus moteris atpažino pareigūnus ir iškart prisipažino, kad turi narkotinių medžiagų. Pareigūnams ji atidavė į popierių suvyniotų 30 „dozių“. Moteris (gimusi 1984 m.) įtariama narkotinių medžiagų platinimu.

Vėliau policijos pareigūnai patikrino vieną iš Naujininkų rajone esančių butų ‒ šiame socialiniame bute šiuo metu gyvena anksčiau tabore gyvenusi romų tautybės šeima. Pareigūnus nustebino butas savo prabanga. Jis apstatytas prabangiais baldais, paveikslais, technika. Taip įrengtas socialinis būstas turbūt prabangiausias Lietuvoje.

Bute kratos metu rasta apie 12 g gryno kiekio narkotinių medžiagų, daugiau nei 1 100 eurų, įtariama, gautų nusikalstamu būdu. Iš visų ten buvusių romų tautybės asmenų buvo sulaikytos moteris (gimusi 1976 m.) ir jos dukra (gimusi 1997 m.). Motina jau teista už prekybą narkotinėmis medžiagomis. Teismas ją suėmė, o dukros pasigailėjo.

Rugpjūčio 22 d. Naujininkuose Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai sulaikė vyrą (gimusį 1981 m.), pas kurį paviršinės apžiūros metu surado 2 folijos lankstinukus su narkotinėmis medžiagomis.

Atlikę pirminius procesinius veiksmus, policijos pareigūnai nusprendė atlikti kratą bute, kur gyvena romų tautybės asmenys. Tik pastebėję policijos pareigūnus ir juos atpažinę, romų tautybės vyras ir moteris, kaip vėliau paaiškėjo, sesuo ir brolis, staiga iš laiptinės įbėgo į savo butą. Pareigūnai pasileido paskui. Tik įbėgę į butą, pareigūnai pastebėjo, kaip moteris (gimusi 1997 m.) į tualetą išmetė polietileninį maišelį, tačiau pareigūnai suspėjo jį ištraukti.

Paaiškėjo, kad moteris bandė sunaikinti narkotines medžiagas, 8 g gryno kiekio narkotinių medžiagų. Atlikus kratą, įvairiose buto vietose, net pagalvėje, rasta grynųjų pinigų. Moters vyras taip pat gerai žinomas policijos pareigūnams.

Jis jau laukia teismo sprendimo dėl prekybos narkotinėmis medžiagomis, jam gresia nuo 8 iki 10 metų nelaisvės. Šįkart namuose jo nebuvo, todėl moteriai padėjo brolis (gimęs 1996 m.), kuris ne tik prekiauja, tačiau ir vartoja narkotines medžiagas.

Policijos pareigūnams jis parodė, kaip negyja ir pūva jo koja. Tai, ką pamatė policijos pareigūnai, tikrai šokiruoja. Jei jis nepasirūpins savo sveikata, beliks koją amputuoti. Brolio ir sesers atžvilgiu policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis. Visi asmenys uždaryti į areštinę.

Rugpjūčio 23 d. tabore pareigūnams įkliuvo gerai jiems žinomas vyras (gimęs 1976 m.). Jis, pamatęs policijos pareigūnus, kažką įsidėjo į burną ir apsimetė, kad tai ‒ kramtomoji guma. Tačiau policijos pareigūnai paprašė parodyti, kas burnoje. Vyras ištraukė maišelį, kuriame buvo 18 folijos lankstinukų. Jis sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(48 žmonės įvertino)
3.8750

Top naujienos

Niūrus ir apleistas rajonas tapo prestižiniu: kiek dabar čia kainuoja būstas (62)

Užupis – neabejotinai išskirtinis sostinės rajonas, turintis savitą dvasią ir stilių. Šis...

Buvęs „Žalgirio“ ir „Ryto“ treneris patyrė insultą (4)

Praeityje Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ klubus treniravęs Aleksandras Trifunovičius...

Nepasimaukite ant sukčių kabliuko: kaip jie sukelia avarijas ir kaltais palieka kitus (46)

Avarijas tyčia sukeliantys sukčiai aukų dažniausiai ieško didžiuosiuose miestuose ir turi...

Pogrebnojus: prieš dvidešimt metų pusė pagrindinių dizainerių klienčių buvo banditų žmonos (36)

Dizaineris Aleksandras Pogrebnojus – žodžių į gražų popierėlį nevyniojantis žmogus,...

Milijardierius, apie kurį naujoje Ukrainoje kalba visi (52)

Ukrainos rinkėjai sulaukia sparčių permainų, kokių jie reikalavo, kai šiais metais rimtai...

Prieš vėją nepapūsi: kodėl Lietuva nebediktuoja krepšinio madų? laida „Krepšinio zona“ (40)

Jonas Valančiūnas NBA lygoje yra patikimesnis snaiperis nei Marcas Gasolis (karjeros taiklumas...

Mokslų daktaras Sujeta: norite kardinalių sveikatos pokyčių – pradėti užtenka nuo dviejų dalykų (68)

Jei savo mitybos racione išbrauktumėte cukrų ir pusfabrikačius, neilgai trukus pasiektumėte...

Irūna Puzaraitė-Čeponienė susilaukė antrojo vaikelio: suteikė lotynišką vardą (140)

Atlikėja Irūna Puzaraitė -Čeponienė pirmadienį pasidalijo itin džiugia žinia. Žinomos moters...

Eleonora Sebrova pirmąkart atvirai papasakojo apie skyrybas su Selu: mano vietos niekas niekada neužėmė ir neužims (79)

Po dviejų metų buvusi Selo mylimoji Eleonora Sebrova ryžosi atvirai išpažinčiai. Šįkart LNK...