aA
Vilniuje narkotikų platinimu įtariamo vyro sulaikymo operacija persikėlė į miesto gatves. Pasirodo, pavojus grėsė ne tik pareigūnams ar kitiems eismo dalyviams, bet ir pėstiesiems.
© DELFI / Erika Venckutė

Vilniaus antrojo policijos komisariato 2 veiklos skyriaus tyrėjus pasiekė informacija, kad jaunas vyras sistemingai platina narkotines medžiagas. Pareigūnai nusprendė tai patikrinti ir prie minimo asmens namo surengė slaptą policijos operaciją.

Kelias valandas stebėję aplinką tyrėjai pamatė, kad prie įtariamojo namų privažiavo automobilis, iš kurio išlipęs vyras nuskubėjo į gyvenamojo namo laiptinę. Po kurio laiko jis išėjo, įsėdo atgal į automobilį ir nuvažiavo.

Pareigūnai nedelsiant nusprendė sustabdyti transporto priemonę ir patikrinti ar pilietis neįsigijo narkotinių medžiagų. Pasirodo, kad tyrėjai neklydo ir patikros metu pas du sulaikytuosius rado po vieną popieriaus lankstinuką su augalinės kilmės galimai narkotine medžiaga (marihuana).

Pasirodo, kad sulaikytieji dar ir automobilyje turėjo augalinės kilmės galimai narkotinių medžiagų. Vienas maišelis buvo rastas ant keleivio sėdynės, o kitas gulėjusioje kepurėje.

Pavojingos gaudynės sostinėje: įtariamasis net nestabdė važiuodamas šaligatviu
© DELFI / Erika Venckutė

Abu sulaikyti vyrai pareigūnams nurodė tą patį asmenį, kuris įtariamas narkotikų platinimu, todėl buvo nutarta įvykdyti neatidėliotiną kratą įtariamojo namuose.

Prie minimo asmens namų atvykę pareigūnai pastebėjo, kad įtariamasis įsėda į automobilį „Dodge“ ir nuvažiuoja, todėl buvo nuspręsta pasitelkus su žymėta tarnybine mašiną patruliuojančius pareigūnus tam, kad sustabdytų vairuotoją.

Pasirodo, kad minimi patruliai siekdami sustabdyti transporto priemonės vairuotoją įjungė garso ir šviesos signalus bei per garsinį signalą pareikalavo sustabdyti automobilį „Dodge“, visgi, įtariamasis padidinęs greitį nuvažiavo.

Sprunkantis vairuotojas kėlė didelį pavojų aplinkinių gyvybėms. Jis važiavo dideliu greičiu (160 km/val.), sankryžas kirto per draudžiamą šviesoforo signalą, nepaisė ištisinių kelio linijų bei važiavo prieš eismą. Tuo vyriškio siautėjimas nepasibaigė. Anot pareigūnų, įtariamasis taip norėjo pasprukti, kad užvažiavo ant šaligatvio ir važiavo veja, vėliau pasuko į mišką, galiausiai vietoj kelio pasirinko šaligatvį ir važiavo greta gyvenamųjų namų.

Pavojingos gaudynės sostinėje: įtariamasis net nestabdė važiuodamas šaligatviu
© DELFI / Erika Venckutė

Didelį pavojų kėlęs vairuotojas galiausiai sustojo ir išlipęs iš transporto priemonės bandė pabėgti pėsčiomis. Policijos pareigūnas, pastebėjęs, kad įtariamasis nereaguoja į teisėtus jo reikalavimus sustoti, nusprendė panaudoti elektros impulsinį įrenginį „Taser“, visgi, ant žemės pargriuvęs vyras toliau priešinosi ir dėl šios priežasties elektros srovės gavo dar kelis kartus. Galiausiai įtariamasis nustojo priešintis ir jam buvo uždėti antrankiai.

Po kurio laiko buvo nutarta patikrinti trajektoriją, kuria bėglys bandė šalintis. Į pagalbą tyrėjams atskubėjo kinologai su šunimis ir vietoje, kurioje buvo sulaikytas įtariamasis, pareigūnai rado 18 vnt. polietileninių maišelių su augalinės kilmės galimai narkotine medžiaga.

Pavojingos gaudynės sostinėje: įtariamasis net nestabdė važiuodamas šaligatviu
© DELFI / Erika Venckutė

Taip pat, pas sulaikytąjį kelnių kišenėje pareigūnai rado ir pinigų – 790 eurų. Pasirodo, kad pinigai buvo persmeigti elektros impulsinio įrenginio iššauta adatėlę, kai sulaikant buvo panaudotas „Taser“.

Pavojingos gaudynės sostinėje: įtariamasis net nestabdė važiuodamas šaligatviu
© DELFI / Erika Venckutė

Narkotines medžiagas galimai įsigyjusių asmenų atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 259 straipsnį (neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti).

Vilniuje siautėjusio bėglio atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 260 straipsnio 1 dalį (neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, už tai gresia laisvės atėmimas nuo 2 iki 8 metų), visgi, po ekspertų išvadų gali būti, kad tyrimas bus perkvalifikuotas į to paties straipsnio 2 dalį ir bausmė bus kur kas didesnė – nuo 8 iki 10 metų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Politologas Girnius: manau, kad Skvernelis nekandidatuos (456)

Politologas Kęstutis Girnius , vertindamas dvejus praėjusius šio Seimo kadencijos metus juokavo,...

Dėl laisvės kovojančio Tibeto ypatumai: du broliai dalijasi viena žmona, o šildosi kūrendami mėšlą (66)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....

Britanijos vyriausybė pritarė „Brexit“ susitarimo projektui  paskelbė 585 puslapių „Brexit“ sutarties projektą, papildyta 23.22 (79)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May trečiadienį vakare paskelbė, kad jos...

Orai: ypač šals Rytų Lietuva (4)

Ketvirtadienio dieną šalyje bus dar ganėtinai šilta, tačiau artėjanti žiema apie save mums...

Aistros dėl vaikų paėmimų nerimsta: tėvų forumas reikalauja atšaukti įstatymą (707)

Seime ir toliau narstoma vaiko teisių apsaugos reforma. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija...

„Mirusios“ trenerių draugystės fone Valančiūnas pažvelgė į skaudžiąją NBA realybės pusę (8)

Kyle‘as Lowry ir Jonas Valančiūnas kartu sudėjus praleido net dvylika metų tobulėdami savo...

Cukriniu diabetu suserga ne tik nutukę ir pasyvūs žmonės: Aistė papasakojo, kaip 18 metų gyvena su šia liga (35)

Kas antras pasaulyje diabetu sergančiųjų žmonių nežino, kad turi šią ligą. Lietuvoje...

Kunigas savo parapijiečius šiurpino „Porsche“ automobiliu, kurį traukė įkinkyti mažamečiai vaikai (69)

Maltos Gozo salos kunigas, sukėlęs nemenką skandalą savo sprendimu po parapiją pasivažinėti...

Psichologė išskyrė 7 mąstymo įpročius, kurie nėra teisingi, bet daro įtaką mūsų savijautai (12)

Nepaisant patirčių, amžiaus ar statuso, visus žmones retkarčiais aplanko mintys, kurios ne visada...

Skandalingasis rusų milijonierius už dyką atiduoda Kurtinaičio treniruoto klubo akcijas Rusijoje paskelbtas bankrotas (5)

Skandalingais pareiškimais ir elgesiu pagarsėjęs rusų milijonierius Dmitrijus Gerasimenka...