aA
Penktadienį, sausio 13 d., apie 16 val. 57 min. Panevėžio apskr. policijai pranešta, kad Pasvalio rajone esančiame kaime sprogo dujotiekio vamzdis. Policijos pareigūnai informuoja, kad liepsnos siekia apie 50 metrų aukštį. Po įvykio nuspręsta evakuoti aplinkinius gyventojus.
Pasvalio rajone sprogo dujotiekis: pliūptelėjo apie 50 metrų aukščio liepsna
© DELFI skaitytojai

Policijos departamento duomenimis, įvykio vietoje dirba gausios ugniagesių pajėgos.

Trys policijos ekipažai prižiūri perimetrą.

Liudininkai pasidalijo, kad visai netoli įvykio vietos yra servisas, o oro temperatūra įkaito prie jo net iki 20 laipsnių.

Kodėl kilo gaisras, kol kas žinių nėra.

Pasvalio rajono savivaldybės meras pasidalijo nuotraukomis. Liudininkai teigia, kad milžiniškas gaisras matosi net iš gretimo kaimo.

Papildyta: Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Jukniūtė praneša, kad uždarytas kelias ties Valakėlių kaimu (kelias Šiauliai-Pakruojis-Pasvalys).

Eismas nukreipiamas keliu padengtu žvyro danga (žvyrkeliu). Gyvenamųjų namų 800 m. spinduliu nėra.

Pirminiais duomenimis, nukentėjusių žmonių nėra.

Papildyta: Pasvalio rajono meras G. Gegužinskas sako, kad į įvykio vietą išvyko administracijos direktorius Povilas Balčiūnas, kuris atsakingas už ekstremalių situacijų valdymo sprendimus. Savivaldybė yra pasiruošusi suteikti laikiną prieglobstį netoli gaisro gyvenantiems žmonėms, jei tik to reikės. Tačiau kokių veiksmų imsis, spręs sulaukęs P. Balčiūno žinių.

Papildyta: Nuspręsta evakuoti kaimą, jame gyvena apie 200 žmonių.

Amber Grid“ išplatino pranešimą, kad penktadienį maždaug 17 val. Pasvalio rajone esančiame magistraliniame įvykus sprogimui, pirminiais duomenimis, žmonės nenukentėjo. Sprogimas įvyko toliau nuo gyvenamųjų pastatų.

„Šioje vietoje dujų perdavimo sistemą sudaro du lygiagrečiai einantys dujotiekiai, pirminiais duomenimis sprogimas įvyko viename iš jų. Kitas dujotiekis nebuvo pažeistas. Dujų tiekimas pažeistu dujotiekiu buvo iš karto nutrauktas, tačiau Pasvalio rajono vartotojams jau užtikrinamas dujų tiekimas greta einančiu dujotiekiu“, - rašoma pranešime.

„Apgailestaujame dėl šio įvykio dujotiekio sistemoje. Nedelsdami ėmėmės aiškintis įvykio aplinkybes ir užtikrinti dujų tiekimą vartotojams. Šiuo metu visos mūsų ir atsakingų tarnybų pastangos nukreiptos į gaisro padarinių suvaldymą ir saugumo užtikrinimą. Apie susidariusią situaciją nedelsdami informavome Vyriausybės atstovus, Energijos skirstymo operatorių (ESO) ir Pasvalio miesto tarnybas. Detaliau apie įvykio aplinkybes informuosime turėdami daugiau įvykio detalių“, - teigė Dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ generalinis direktorius Nemunas Biknius.

Dujotiekis, kuriame kilo gaisras, naudojamas dujų tiekimui šiaurinėje Lietuvos dalyje bei dujų transportavimui į Latviją.

Papildyta:

Įvykio vietoje dirbantis „Amber Grid“ generalinis direktorius N. Biknius sako, kad iškart po įvykio buvo užsuktos dujotiekio sklendės, tačiau dalis dujų dar turi pabaigti išdegti.

„Laba svarbu pabrėžti, kad turtas, gyventojai, nenukentėjo“, – sako N. Biknius. Jis taip pat pabrėžia, kad dujų tiekimas Lietuvos žmonėms nenutrūks.

„Pirminiu atveju, piktybinio įvykio nematome, tačiau tyrimas bus atliekamas ir dėl to. Šiuo metu dujų tiekimas yra pristabdytas, tačiau, tikimės, ne ilgam. Be abejo, mes įvertinsime nuostolius, tai bus dujos, kurios sudegę ir vamzdžio remonto darbai. Juos planuojame pradėti jau rytoj. Tyrimas prasidės nedelsiant, kai tik bus užgesinta liepsna, bus vieta prieinama“, – paaiškina „Amber Grid“ generalinis direktorius.

Papildyta: Situacijų koordinavimo skyriaus duomenimis, apie 19 val. gaisras lokalizuotas, situacija stabili. Anot ugniagesių, apie sužeistus žmones informacijos nėra.

Papildyta: Incidento metu užsidegusios dujos po maždaug 4 valandų nustojo degti, praneša „Amber Grid“ atstovai.

Incidento vietoje dujų perdavimo sistemą sudaro du lygiagrečiai į Latvijos pusę einantys dujotiekiai. Incidentas įvyko viename iš jų, kitas dujotiekis nebuvo pažeistas. Dujų tiekimas pažeistu dujotiekiu buvo nedelsiant nutrauktas, ugnis degė kol išdegė vamzdyno atkarpoje buvusios dujos.

Pasvalio rajono ir kitiems Šiaurės Lietuvos vartotojams dujų tiekimas užtikrinamas lygiagrečiai įrengtu dujotiekiu. Tą patį vakarą buvo atnaujintas ir dujų tiekimas į Latviją.

Dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ generalinio direktoriaus N. Bikniaus teigimu, incidento metu pažeistą dujotiekio atkarpą planuojama atstatyti per keletą dienų.

„Teisėsaugos institucijos bei „Amber Grid“ specialistai šiuo metu tiria galimas incidento priežastis, kol kas neturime informacijos apie tyčinę trečiųjų šalių padarytą žalą dujotiekio infrastruktūrai“, - komentavo N. Biknius.


Papildyta 08.35:
Pasvalio rajone magistraliniame dujotiekyje įvykęs incidentas buvo lokalizuotas: atnaujintas ir dujų tiekimas į Latviją

Penktadienį vakare Šiaurės Lietuvos dalyje esančiame Pasvalio rajone magistraliniame „Amber Grid“ dujotiekyje įvykęs incidentas buvo lokalizuotas. Pirminiais duomenimis, įvykio metu žmonės nenukentėjo. Incidento metu užsidegusios dujos po maždaug 4 valandų nustojo degti, praneša „Amber Grid“.

Incidento vietoje dujų perdavimo sistemą sudaro du lygiagrečiai į Latvijos pusę einantys dujotiekiai. Incidentas įvyko viename iš jų, kitas dujotiekis nebuvo pažeistas. Dujų tiekimas pažeistu dujotiekiu buvo nedelsiant nutrauktas, ugnis degė kol išdegė vamzdyno atkarpoje buvusios dujos.

Pasvalio rajono ir kitiems Šiaurės Lietuvos vartotojams dujų tiekimas užtikrinamas lygiagrečiai įrengtu dujotiekiu. Tą patį vakarą buvo atnaujintas ir dujų tiekimas į Latviją.

Dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ generalinio direktoriaus Nemuno Bikniaus teigimu, incidento metu pažeistą dujotiekio atkarpą planuojama atstatyti per keletą dienų.

„Teisėsaugos institucijos bei „Amber Grid“ specialistai šiuo metu tiria galimas incidento priežastis, kol kas neturime informacijos apie tyčinę trečiųjų šalių padarytą žalą dujotiekio infrastruktūrai“, - komentavo N. Biknius.

Magistraliniai dujotiekiai yra potencialiai pavojingi įrenginiai, todėl „Amber Grid“ prašo gyventojų atkreipti dėmesį į dujotiekio trasą žyminčius skiriamuosius ženklus, nevykdyti neplanuotų ir su „Amber Grid“ nesuderintų darbų dujotiekio apsaugos zonoje bei saugoti save ir savo turtą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(130 žmonių įvertino)
3.5538

Top naujienos

Analitikas Švecas: Ukrainoje – neeilinė JAV misija (29)

Ukrainos vadovybę drebinant korupcijos skandalams, į viešumą kylant galimiems piktnaudžiavimo...

Kad gautų talonėlį pas kardiologą, klaipėdiečiai valandas šąla gyvoje eilėje: situacija pribloškė patį Dulkį (4)

Eilės pas gydytojus kardiologus – jokia naujiena Lietuvoje. Tačiau Klaipėdoje susiklostė...

Energetikos ekspertas ragina nutraukti brangias elektros tiekimo sutartis: turime padėti valstybei, o ne šelpti tiekėjus (11)

Atpigus elektrai rinkoje, reguliuojančios institucijos ragina vartotojus atidžiai įvertinti turimus...

Karas Ukrainoje. Ukrainos žvalgybos vadas perspėja Kremlių: bus problemų Kyjivas ruošiasi naujam Rusijos puolimui (1)

Rusijos Federacija turi 150 000 žmonių , pasirengusių naujam puolimui prieš Ukrainą. Kijevas...

Paskutinio žiemos mėnesio pradžia – su gausiais krituliais: formuosis ir apdraba

Lietuvą vienas po kito lankantys ciklonai artimiausiu metu trauktis neketina.

Toma Miknevičienė

Įvardijo amžių, kada geriausia kurti šeimą, ir paskaičiavo, koks metų skirtumas tarp žmonos bei vyro yra raktas į laimingą gyvenimą (3)

Lietuvos statistika fiksuoja, kad pirmą kartą vyrai tuokiasi būdami maždaug 30 m., moterys –...

Sniego pilys

SSRS nebuvo ne tik sekso, bet ir apatinių: dėl baisių „parašiutų“ žiemą privengė sekso, padorių kelnaičių neturėjo net Stalinas (3)

Sovietų Sąjunga gyrėsi sparčiai žingsniuojanti komunizmo pergalės link, esą baigia pasivyti...

Rezultatyviausias Jokubaičio vakaras leido „Barcai“ palaužti „Maccabi“ ekipą prieš skrydį į Kauną – saldus „Partizan“ revanšas prieš ASVEL

Rokas Jokubaitis sužaidė savo rezultatyviausias šio sezono rungtynes Eurolygoje, o...

Moteris pasidalino didžiausia klaida, kurią padarė įsigijusi naują būstą: gailiuosi, kad paklausiau dizainerių patarimo (2)

Tiems, kurie įsigyja būstą, dažnai tenka išgirsti patarimą bent kurį laką pagyventi naujuose...

Paaiškėjo, kuriame didžiosios „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodys Lietuva (1)

Sausio 31-ios vakarą tiesioginės transliacijos iš Liverpulio metu paaiškėjo, kuriame...