aA
Pagėgių savivaldybėje po serijos šūvių ir daugiau kaip 20 kilometrų trukusių pavojingų gaudynių pasieniečiai sulaikė kontrabandines rusiškas cigaretes gabenusį krovininį mikroautobusą ir jo vairuotoją.
Pasienis
Pasienis
© ELTA
Anot Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pranešimo spaudai, milžinišku greičiu sprukęs "Volkswagen Transporter" kėlė pavojų ne tik jį persekiojusiems pareigūnams, bet ir pakeliui prasilenkiantiems kitiems atsitiktiniams automobiliams.

VSAT teigimu, šis įvykis patvirtina tarnybos prognozes, kad bandymų kontrabanda į Lietuvą gabenti cigaretes, dažniausiai iš Rusijos, šiemet nemažės, o šia neteisėta veikla užsiimantys asmenys nevengs ir pačių pavojingiausių priemonių.

Kaip pranešė VSAT, trečiadienį apie 10 valandą Pagėgių rinktinės pasieniečiai kelyje Mikytai-Tauragė, apie 3 kilometrus nuo sienos su Rusija, pastebėjo atvažiuojantį įtartiną krovininį mikroautobusą "Volkswagen Transporter".

Šalia tarnybinio visureigio stovėję uniformuoti VSAT pareigūnai artėjančią mašiną stabdė aiškiai išreikštais ženklais.

Pasak pranešimo spaudai, "Volkswagen" vairavęs vyriškis nepakluso pareigūnų reikalavimui sustoti, padidino greitį ir ėmė sprukti.

Pasieniečiai bėglį ėmė persekioti tarnybiniu visureigiu "Mitsubishi L 200".

Netrukus persekiojamas pakrautas automobilis ėmė lėkti iki 120 kilometrų per valandą greičiu, pavojingai manevruoti palyginti siaurame kelyje. Pasieniečiams bandant jį aplenkti, "Volkswagen" kaskart pavojingai blokuodavo visureigiui kelią.

Priešais važiuojančių automobilių vairuotojai dėl po visą kelią besiblaškančio bėglio manevrų net buvo priversti skubiai trauktis iš kelio ir, kur pakliuvo, sustoti pakelėse.

Pagėgių savivaldybės Piktupėnų gyvenvietės ribose iki tol maždaug 7 kilometrus pagrindiniu keliu sprukęs bėglys staiga pasuko į vietinės reikšmės vieškelį ir, nemažindamas greičio, važiavo toliau.

VSAT pareigūnams nerimą kėlė ir tai, kad "Volkswagen" vairuotojas dideliu greičiu lėkė ne tik negyvenamose vietose, bet ir ten, kur šalia kelio būta gyvenamųjų namų.

Persekiojamas vairuotojas kelis sykius staigiai stabdė savo automobilį, manoma, tikėdamasis, kad pasieniečių visureigis rėšis į jo kėbulą, tačiau pareigūnai susidūrimo sugebėdavo išvengti.

Po dar 15 kilometrų aplinkiniams grėsmę kėlusių gaudynių vietiniais keliais, VSAT pareigūnas iš važiuojančio visureigio iššovė 3 įspėjamuosius šūvius į orą. Mikroautobuso vairuotojas ir toliau nestojo, todėl pareigūnas dar 11 kulkų paleido į sprunkančio mikroautobuso ratus.

Jo vairuotojas kulkų peršautu galiniu dešiniuoju ratu dar važiavo apie porą kilometrų, kol iš po variklio dangčio ėmė veržtis juodi dūmai. Manoma, kad "Volkswagen" variklis perkaito nuo ilgo važiavimo dideliu greičiu su peršautu ratu.

Priverstinai sustojęs kelkraštyje, automobilio vairuotojas iš jo iššoko ir mėgino bėgti, tačiau buvo sulaikytas. Mėginusį priešintis vaikiną pasieniečiai sutramdė kovinės savigynos veiksmais ir surakino antrankiais.

Pirminiais duomenimis, sulaikytasis yra 21-erių metų Jurbarko gyventojas. Kartu su juo buvusiam keleiviui pavyko pabėgti. Jis ieškomas.

Šiuo metu VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečiai nustatinėja tikslų gabentų cigarečių kiekį. Įtariama, kad juo galėjo būti gabenta apie 70 dėžių rusiškų cigarečių "Saint George", tai yra apie 35 tūkstančius pakelių.

Tai yra didžiausias šiemet Lietuvos pasieniečių sulaikytų cigarečių krovinys.

Mikroautobusas, rūkalai ir sulaikytasis laikinai saugomi VSAT Pagėgių rinktinėje.

VSAT Pagėgių rinktinėje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pernai Lietuvos pasieniečiai sulaikė iki šiol neregėtą į šalį gabentų kontrabandinių cigarečių kiekį - 3 milijonus 223 tūkstančius pakelių, iš jų pasienyje su Rusija - net 2 milijonus 388 tūkstančius pakelių.

Pernai sieną su Rusija saugantys VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečiai susidūrė su iki šiol neregėtu kontrabandininkų įžūlumo proveržiu: taranuotas ir nuo kelio nustumtas pasieniečių visureigis, Nemune dukart mėginta taranuoti ir paskandinti pasieniečių valtį, kontrabandininkai nekart bandė automobiliais partrenkti juos stabdžiusius pasieniečius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ilgąjį savaitgalį planavo praleisti Egipte, bet tokio akibrokšto nesitikėjo: sumokėjo daug, o išskristi nebepavyks (2)

Suplanuotos „Delfi“ skaitytojo (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – „Delfi“) atostogos...

COVID-19 susirgusio dvimečio mama skundžiasi Kėdainių ligonine: vaikas kaip daržovė, o jie mus meta lauk

Kėdainių ligoninėje – neramios dienos. Viešumon iškilo istorija, kuri parodo apnuogintą...

Darbą Norvegijoje iškeitė į lietuvišką kaimą: čia atgaivintas tėčio pomėgis virto auksine verslo idėja (2)

Kol vieni skuba ieškoti laimės dideliuose miestuose, iš jų pabėgę Karolina ir Justinas Gruzdai...

Nausėdos komunikacija vakcinacijos klausimu suglumino ekspertus: priminė, ką darė pats prezidentas (232)

Prezidento Gitano Nausėdos komunikacija vakcinacijos klausimu daugeliui kelia papildomų klausimų....

Narkevičių nugalėjęs jauniausias Lietuvos meras: kai kuriuos jo žingsnius vertinčiau pakankamai neigiamai (143)

Trakų ir Kelmės rajonų gyventojai sekmadienį išsirinko naujus merus. Trakų rajono meru...

Po niūros JT ataskaitos – rūsti mokslininko prognozė: artėja nelaimė, bet galėsime tik staugti iš nevilties (63)

Šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) koncentracija praeitais metais pasiekė naują...

Tėvams įsipyko tvarka darželiuose: sprendimas dėl švenčių mums nelogiškas (10)

Kodėl į teatrą ar žaidimų kambarį eiti galima, o į vaikų darželį – ne? Toks klausimas kilo...

Karolis Kasperas | D+

Dėl vieno lietuvio SSRS pajuto milžinišką JAV spaudimą: Simo Kudirkos šuolis dabar yra vertas „Oskaro“

Nuo pat Sovietų Sąjungos įkūrimo pradžios iki paskutinių „socializmo rojaus“ gyvavimo dienų...