aA
Pasieniečių vykdyto prevencinio patikrinimo metu ketvirtadienį Užsieniečių registracijos centre (URC) apgyvendinti nelegalūs imigrantai pasipriešino pareigūnams. Juos tramdant pasieniečiams teko panaudoti fizinę jėgą, praneša VSAT.
Pasieniečiams pasipriešino 30 nelegalų, kuriems vėliau suteikta medicininė pagalba
© VSAT

Pas nelegalus aptikta neteisėtai laikomų mobiliojo ryšio priemonių ir kitų draudžiamų daiktų.

Ketvirtadienį ryte į Pabradėje esantį URC atvyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Specialiosios paskirties būrio pareigūnų grupė, tarp jų ir kinologas su šunimi. Kartu su URC Apsaugos, Tyrimo skyrių ir Operatyvinės veiklos poskyrio pasieniečiais jie ėmė tikrinti sulaikytų užsieniečių vyrų ir moterų bendrabučius bei lauko teritoriją.

Tokios prevencinės priemonės, siekiant nustatyti, ar sulaikytų užsieniečių bendrabutyje apgyvendinti asmenys neturi draudžiamų daiktų, vykdomos nuolat.

Patikrinimo metu pasieniečiai aptiko 11 neteisėtai laikomų mobilaus ryšio telefonų, 13 jiems skirtų kroviklių, kitos mobilaus ryšio įrangos - baterijų, komunikacinių laidų, laisvų rankų įrangos.

Maža to, nelegalai paslėpę turėjo ir kitų draudžiamų laikyti daktų - metalinį strypą, švirkštą, elektros instaliacinių ir vandens šildymo įrenginių.

URC pareigūnų teigimu, patikrinimas buvo atliktas užsieniečiams labai netikėtai. Jis pradėtas, kai nelegalai dar miegojo. Be to, užsieniečių gyvenamuosius kambarius likus 5 minutėms iki Ignalinos rinktinės specialiojo būrio atvykimo jau kontroliavo URC pareigūnai, todėl nelegalai nespėjo paslėpti draudžiamų daiktų.

Maždaug 30 nepatenkintų nelegalų ne tik nenorėjo atiduoti draudžiamų daiktų, bet net ir pasipriešino teisėtiems VSAT pareigūnų reikalavimams. Todėl pasieniečiams teko jėga tramdyti nepatenkintus Albanijos, Angolos, Kongo, Gruzijos, Irako, Nigerio ir Rusijos piliečius (čečėnus). Tik tuomet šie aprimo. Po incidento URC medikai suteikė pirmąją pagalbą konfliktavusiems ir nesmarkiai nukentėjusiems užsieniečiams.

Po vieno mobilaus ryšio telefono aparato dangteliu buvo rasta 20 Lt kupiūra. Šeimininkas iš karto neatsirado, tik vėliau nustatyta, kad taip pinigus saugojo 30-metis Irako pilietis.

Neteisėtai užsieniečių laikytos priemonės atimtos. URC administracija spręs klausimą dėl administracinio poveikio priemonių taikymo nusižengusiems centro gyventojams.

VSAT Ignalinos rinktinės specialiajam būriui išvykus iš URC, tvarka čia užtikrinama įprastu režimu.

Centre dirbantys pasieniečiai teigia, kad savo nepasitenkinimą VSAT pareigūnų veiksmais nelegalai reiškia kiekvieno tokio patikrinimo metu, net jei ir nebūna aptinkama draudžiamų daiktų.

URC yra apgyvendinami dviejų kategorijų užsieniečiai: Migracijos departamento sprendimu - prieglobsčio prašytojai ir teismo sprendimu ar nutartimi - sulaikyti nelegalai.

Prieglobsčio prašytojams leidžiama naudotis mobiliojo ryšio telefonais ir jie laisvai juos gali įsinešti į URC teritoriją. Tačiau sulaikytiems užsieniečiams mobilaus ryšio telefonais naudotis yra draudžiama.

Nors prieglobsčio prašytojų gyvenamoji teritorija yra atskirta nuo sulaikytų užsieniečių gyvenamosios teritorijos, jas skiriančios tvoros negali visiškai užtikrinti, kad nebūtų perduodami draudžiami daiktai.

Pasieniečių teigimu, įnešdami į centro teritoriją mobilaus ryšio telefonus ir vėliau juos perduodami sulaikytiems užsieniečiams prieglobsčio prašytojai bando neteisėtai užsidirbti.

Užsieniečiams yra suteikta teisė naudotis URC gyvenamojoje teritorijoje įrengtu mokamu telefonu. Tačiau problema ta, kad visi anksčiau veikę taksofonai iš URC teritorijos buvo pašalinti, motyvuojant jų nepelningumu.

URC raštu kreipėsi į TEO LT, kad ši paslauga būtų teikiama centro teritorijoje, bet atsakymo nesulaukė. Mokamo telefoninio ryšio, t. y. taksofonų, įrengimas URC išsprestų šią problemą.

URC yra vienintelė įstaiga Lietuvoje, skirta apgyvendinti prieglobsčio prašytojus jų prašymo dėl prieglobsčio nagrinėjimo metu bei laikyti sulaikytus nelegalius imigrantus ilgiau nei 48 val., siekiant išsiųsti juos iš Lietuvos.

Šiuo metu URC apgyvendinti 93 asmenys iš 25 valstybių. Iš jų 58 yra prieglobsčio prašytojai, 35 - nelegalūs imigrantai.

Pasieniečiams pasipriešino 30 nelegalų, kuriems vėliau suteikta medicininė pagalba
© VSAT

Pasieniečiams pasipriešino 30 nelegalų, kuriems vėliau suteikta medicininė pagalba
© VSAT

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
2.0000

Top naujienos

Į nekilnojamojo turto rinką grįžo ilgai nematyti spekuliantai: įspėjama dėl dirbtinai keliamų kainų LB siūlo keisti įstatymus (147)

Gyventojams šiandien būstus perkant greičiau nei juos spėjama statyti, nekilnojamo turto rinkoje...

Tropiniai karščiai iš Lietuvos trauksis audringai: po Joninių – ryškūs pokyčiai (4)

Lietuvą svilina kaitra, pirmadienį buvo karščiausia birželio naktis, vis tik ne visada birželį...

Joninių naktį policijai pranešta apie galimą radijo laidų vedėjo iš Baltarusijos pagrobimą Vilniuje (120)

Joninių naktį didžiausią nerimą Vilniaus policijai sukėlęs pranešimas buvo gautas apie 23.30...

Užkalnis. Gyvenimas jau per geras ir eina dar geryn (471)

Kartais būna taip, kad apsidairai, ir matai, kad viskas tiesiog taip puiku, kad geriau mes nesame...

Įspūdingas praėjusio finalo pakartojimas sudėliojo aštuntfinalio poras skirti trys 11 m baudiniai (55)

Trečiadienį vėlai vakare baigėsi Euro 2020 grupių etapas, po kurio paaiškėjo visos...

Dauguma ežerų įšilo iki 22–24 laipsnių, maudynėms tinkamas ir giliausias šalies ežeras (2)

Dauguma ežerų pasitinkant Jonines yra įšilę iki 22–24 laipsnių šilumos, komfortiškoms...

Lietus su perkūnija niekur nedings: sinoptikai žada permainingus orus (16)

Šiandien per Lietuvą lėtai slinks atmosferos frontas. Dienos pradžia bus gana saulėta ir sausa,...

Audra atkeliavo į Lietuvą: stichija Kaune vartė medžius PAGD: su stichija susiję apie 50 pranešimų (206)

Kaip ir žadėta, per Lietuvą birželio 23-osios vakarą slenka audros debesys. Nors didžiųjų...