Jaunimo muštynių Kaune istorija darosi vis keistesnė. Su DELFI susisiekė vienos netoli įvykio vietos esančios mokyklos pedagogė, kuri papasakojo apie praeitą savaitę prabilusį liudininką Algimantą. Jos teigimu, šis taip pat turi dėmių savo biografijoje – vyras kaltinamas 27-ių nepilnamečių tvirkinimu.
Draugystės parkas
© Kas vyksta Kaune / Rokas Tenys

Apie viską nuo pradžių

Primename, kad trečiadienį Kaune įvyko ažiotažą sukėlęs įvykis. Kauniečiams gerai žinomo parko prieigose vyko muštynės, kurių metu sumušta maža mergaitė. Policijos teigimu, ją skriaudė didelis būrys jaunuolių.

Kitą dieną po įvykio, ketvirtadienį, su DELFI susisiekė, kaip pats teigia, įvykio liudininkas Algimantas. Jis teigė ištraukęs mergaitę iš mušeikų rankų ir iškvietęs policiją. Algimantas skundėsi žmonių abejingumu – esą incidentą stebėjo daug prašalaičių, tačiau padėti ryžosi tik jis vienas.

Penktadienį tas pats liudininkas kalbėjo apie pasipylusius grasinimus. Esą jam skambino muštynėse dalyvavusių jaunuolių tėvai, kurie gąsdino susidorojimu, pyko, kad liudininkas iškvietė policiją.

Šokiruojantis incidente dalyvavusių mergaičių pasakojimas

Tačiau tuo istorija nesibaigė. Į redakciją parašė kaunietė, kuri dedasi kalbėjusi su muštynėse dalyvavusiomis mergaitėmis. Šios esą jai pasakojo, kad liudininkas Algimantas turi, švelniai tariant, keistų pomėgių.

Prabilusi moteris – pedagogė Nijolė Forman, dirbanti Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje.

Pašnekovė pasakoja dažnai besilankanti netoli įvykio vietos – Draugystės parko – mat ten gyvena jos mama. Penktadienį, praėjus kelioms dienoms po incidento, N. Forman keliavo jos aplankyti.

Pedagogės teigimu, prie daugiabučio laiptinės ji sutiko dvi 12–13 metų mergaites, kurios dalyvavo muštynėse. Šios ir papasakojo kvapą gniaužiančių faktų.

„Tos mergaitės gyvena šalia mamos, jos stovėjo prie laiptinės. Aš, žinodama, kad taip yra atsitikę, pradėjau klausinėti, – pradeda N. Forman. – Jos sako, kad tai [liudininkas Algimantas] yra vyriškis, kuris mūsų laukia prie mokyklos, kuris visiems dalina savo telefonus, visos mes turime jo telefoną.“

Pedagogė sako išsiaiškinusi, kad Algimantas veža mergaites į miškus, esančius netoli Kauno, ir joms šoka. Už tai, kad mergaitės žiūri, teigia N. Forman, vyras atsiskaito cigaretėmis, alkoholiu, kartais ir grynais pinigais.

„[Nuvažiuoja] ir klausia mergaičių: „Aš jums dabar pašoksiu, kaip jūs norit, kad aš pašokčiau – su sėklidėm ar be sėklidžių?“ Aš joms sakau, kas tos sėklidės? Jos sako, jis triusikus tada nusiima“, – mergaičių žodžius atpasakoja pedagogė.

Pasibjaurėtina istorija: apie Kaune spardytą mergaitę pranešusiam liudininkui – šokiruojantys kaltinimai
© DELFI / Tomas Vinickas

Patikrino internete

Išgirdusi šį pasakojmą, moteris sako nuščiuvusi. Esą ji teiravosi, kodėl Algimantas dar ne policijoje. Mergaitės atsakė, kad į policiją pačios kreiptis negali – reikia pranešti tėvams, o tai daryti mergaitės bijo.

„Bijo pasakyti tėvams, nes su juo važiavo, nes buvo kvailos. Viena pasakė: „Mane tėvas užmuš“, – sako N. Forman.

Kadangi mergaitės pasakė keistų pomėgių turinčio vyro vardą ir pavardę, pedagogė nusprendė patikrinti informaciją internete.

Ten ji pasakoja išsiaiškinusi, kad Algimanto vardu prisistatęs vyriškis 2015-aisiais buvo sulaikytas dėl nepilnamečių tvirkinimo

Portale „diena.lt“ skelbta, kad nukentėjusiomis pripažintos 27 nepilnametės nuo 13 iki 16 metų. Pasak žurnalistų, Algimantas sulaikytas ne vienas, o su 2 mergaitėmis, grįžtantis iš miškingos vietovės.

„Teismui perduotą bylą sudaro 11 tomų. Jis kaltinamas vežęsis nepilnametes, su kuriomis, pirminiais duomenimis, susipažino socialiniuose tinkluose, savo tuometiniu automobiliu „VW Golf“ į mišką, kur šokdamas demonstruodavo joms lytinius organus.

Toks nepilnamečių tvirkinimas vykdavo ir prie Nevėžio už Raudondvario, ir kelio Kaunas–Jonava pamiškėje, ir ties Romainių mikrorajonu bei kitose nuošaliose vietose, į kurias jos buvo atsivežamos ne po vieną, o grupelėmis. Jis skirdavo joms pasimatymus prie didžiųjų prekybos centrų“, – 2017-ųjų birželį rašė portalas „diena.lt“.

Noriai kalbėjo prieš kameras

Televizijoje apie Algimantą buvo parodytas ne vienas reportažas. Pavyzdžiui, 2017-ųjų birželį „Lietuvos ryto“ televizija kalbino ne tik prokuratūros atstovus, bet ir patį Algimantą.

„Pagal bylos aplinkybes, tai tiek ir susitikdavo, tiek ir internetinėje erdvėje atlikdavo tvirkinimo veiksmus. Beje, po jo sulaikymo, policija atliko kratą ir rado dar ir pornografinio turinio medžiagą“, – reportaže kalbėjo Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

Pats Algimantas, panašu, kaltinimų neneigė. Paklaustas, ar normalu vežtis nepilnametes į mišką ir prieš jas šokti, atsakė:

„Absoliučiai! Dabar tą darysiu keturiskart dažniau. (...) Dauguma 16-mečių, 15-mečių gyvena jau lytinį gyvenimą. Žinau, kad tas yra labai skaudu, bet realybė tokia. Aš jų į lovą gi neverčiu.“

Negana to, vyras dievagojosi merginų netvirkinęs – viskas esą buvo „for fun“ (angl. dėl linksmumo).

„Kol būnu su vienom, dar gaunu 10–15 skambučių, kad atvažiuok. Aš, aišku, fiziškai negalėjau atvažiuot. Tada gaudavau grasinančių žinučių. (...) Bet jos toliau sau rujoja, o aš gaunu bylą“, – žurnalistams tada kalbėjo Algimantas.

Bylą tirianti prokurorė Dovilė Augustauskaitė pirmadienio popietę patvirtino, kad vyras kaltinamas mergaičių tvirkinimu. Pasak jos, teismo sprendimas turėtų būti skelbiamas netrukus.

DELFI žiniomis, prieš kameras kalbėjęs, nepilnamečių tvirkinimu kaltinamas, vyras ir apie mažamečių muštynes pranešęs liudininkas – vienas ir tas pats asmuo.

Nori perspėti kauniečius

Anot N. Forman, Algimantas savo pomėgių neišsižadėjo iki šiol – mergaitės jai neva pasakojo, kad vyras ir toliau stovi prie mokyklos ir dalija savo telefono numerį. Dėl šios priežasties pedagogė sako norinti įspėti aplink gyvenančius vaikus ir jų tėvus.

„Aš, kaip pedagogė, negaliu tylėti, dėl to ir parašiau jums. Norėdama apsaugoti kitas merginas Dainavos mikrorajone. Man labai gaila, kad tos mergaitės, gyvenančios tame pačiame name, kaip ir mano mama, patiria tokius skaudžius dalykus. (...) Netrukus nori pabaigti bylą, o mergaičių medžioklė tęsiasi“, – DELFI aiškina mokytoja.

Pašnekovė sako bijanti, kad penktadienį išleistas straipsnis, kuriame Algimantas pasakoja apie sulauktus grasinimus, pasitarnaus, įtariama, nepilnamečių tvirkinimu kaltinamam asmeniui. Esą jis gali naudotis viešumu ir taip bandyti išsigelbėti nuo jam nepalankaus teismo nuosprendžio.

Pedagogė sakė pažįstanti vienos muštynėse dalyvavusios mergaitės tėvą. Pasak jos, jis išties skambino Algimantui, tačiau ne grasino, o klausė, kada baigs vežioti mergaites į mišką.

„Jis negrasino, o pasakė jam: „Kada tu nustosi vežioti?“ O jis išpūtė, save padarė didvyriu. Psichologine prasme tai yra gynyba. Tokia gynyba, kad jis puola. Ginasi, prieš nuosprendžio paskelbimą“, – sako N. Forman.

Pasibjaurėtina istorija: apie Kaune spardytą mergaitę pranešusiam liudininkui – šokiruojantys kaltinimai
© DELFI / Domantas Pipas

Tikina nenorįs palenkti teismo savo pusėn

Pats liudininkas Algimantas patvirtino, kad byla dėl nepilnamečių tvirkinimo egzistuoja. Tačiau to jis nesureikšmina.

„Visas mano didysis tvirkinimas buvo tai, kad šokdavau joms striptizą. Čia mano klaida, dėl to nesiginčiju, bet viskas finišo tiesiojoje“, – sako kaunietis.

„Aš sakiau ir žinioms, jeigu žmogų nuteis atsisėsti į kalėjimą už tai, kad jis pasirodė nuogas, nes tik tuo mane kaltina, sakau, būsiu pirmasis Lietuvoje, – paklaustas, ar bus nuteistas, kalba Algimantas. – Perverčiau visų teismų praktikas – nemačiau nė vieno atvejo, kad žmogus būtų nuteistas už tai, kad pasirodė nuogas.“

Pašnekovas taip pat kategoriškai neigia įtarimus, kad DELFI liudydamas apie ažiotažą sukėlusias muštynes jis norėjęs paprasčiausiai pasireklamuoti ir palenkti sprendimą netrukus pateiksiantį teismą į savo pusę.

„Gerbiamas žurnaliste, jeigu aš norėčiau kažką palenkti į savo pusę, nors aš nebeturiu laiko palenkti – byla jau pasibaigusi. Atsimenate, aš jums nesakiau nei vardo, nei pavardės, nei kas toks esu“, – sako pašnekovas.

Tiesa, Algimantas čia suklydo – ketvirtadienį, paskambinęs į DELFI redakciją, jis prisistatė tikruoju savo vardu.

„Kita vertus, man skambino dar žurnalistai iš televizijos, kurie norėjo pafilmuoti. Aš sakau, kad ne, nereikia. Aš nenoriu nei palenkt, nei nepalenkt, aš tą bylą pats laimėsiu be jokių palenkimų. Ką ta pedagogė galvoja, ką aš turėjau daryti? Eiti ir praeiti? Aš atsidūriau to nusikaltimo vietoje, aš jį mačiau – ką aš turėjau daryti?“ – retoriškai klausia Algimantas.

Numerio niekada nedalijo

N. Forman žodžius apie prie mokyklos mažoms mergaitėms dalijamą telefono numerį pašnekovas vadina kliedesiais. Jis teigia niekada telefono numerių net nedalijęs.

„Merginos viena per kitą susižinojo mano numerį, kai buvo įvykis prieš 3–4 metus. Viena per kitą pasipasakodavo, „va, yra toks vyrukas, kuris šoka, davai išsikviečiam“. Jos išsikviečia mane 3–4. Tos 3–4 gi turi draugių. Jau paskambina dar daugiau. Visas numerio gavimo kelias.

Kaip aš galiu stovėti prie mokyklos? Ką, aš dabar prieinu prie kokios pacukės ir sakau: „Imk mano numerį, aš tau striptizą pašoksiu“? Taigi man sakys: „Debilas tu, ar kas?“ Čia logikos trūksta“, – vaizdžiai šneka Algimantas.

Jis teigia merginoms nebešokantis – esą visus reikalus seniai pabaigė. Visgi, tikina, kartais skambučių sulaukia, tačiau su norinčiomis nesileidžia į kalbas.

Algimantas teigia, kad praeitą savaitę vykusios muštynės ir nepilnamečių tvirkinimo byla neturi nieko bendro.

„Aš iš dalies gailiuosi, kad kišausi. Būčiau ramiai gyvenęs ir švilpavęs, niekam neįdomus būčiau. O dabar įsikišai, dar atkentėk už tai...“ – sako pašnekovas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Telefonu sutiko išbandyti maisto papildus — netrukus liko skolinga (38)

Bandydami parduoti savo gaminius prekybininkai griebiasi įvairiausių triukų, vienas iš jų —...

Po savanorio Artūro Sakalausko žūties Lietuvos spec. tarnybos padarė tai, kas atrodė neįsivaizduojama (75)

1991 m. rugpjūčio 21 d. Vilniuje gindamas šalies parlamentą nuo okupantų kulkos žuvo karys...

Rugsėjis atnešė nemalonių naujienų: tėveliai supažindinti su nauju kainoraščiu (155)

Artėjantis rugsėjis patuštins ne tik tų tėvelių, kurių atžalos jau eina į mokyklą, kišenes....

Apie padėtį Ukrainoje – Edmundo Jakilaičio interviu su Viktoru Juščenka

Nuo Maidano prabėgo beveik penkeri metai. Didžiausios Ukrainos sėkmės ir nusivylimai – Edmundo...

Gydytojas: skiepas vaikui visada geriau negu liga, bet tėvai turi teisę pasirinkti (49)

„Nuo to laiko, kai vaikas nustoja būti tik tarp savo tėvų, giminių, kurie galbūt yra sąmoningi...

Ameriką sukrėtė kraupi šeimos drama (4)

33 metų Kolorado gyventojui Chrisui Wattsui pateikti kaltinimai nužudžius besilaukiančią žmoną...

Prarastoji Petra: dykumų miestas, kuris pralobo neįtikėtinu būdu (2)

Nežinau, kada Jordanija su savo dingusiu ir atrastu Petros miestu, dykumomis ir kryžiuočių...

Ketvirtasis „Titaniko“ kaminas buvo netikras: kam jis buvo reikalingas?

Pažiūrėkite į šią nuotrauką – joje užfiksuotas garsusis „Titanikas“. Šis legendinis...

Sunkiai taškus rinkusios lietuvaitės aštuntfinalyje nusileido vengrėms (33)

Europos jaunučių iki 16-os metų čempionate antradienį Lietuvos rinktinė aštuntfinalyje 37:51...

Ingrida Kazlauskaitė po žinios apie tai, kad JAV penkeriems metams įkalintas Aaronas Perezas: turėtume pasistengti suprasti jį ir nesmerkti (165)

Milijonieriumi mūsų šalyje pristatydavęs Aaronas Perezas greitai įsiliejo į šou pasaulį ir...