Po pusmetį trukusio tyrimo Pagėgių rinktinės pasieniečiai demaskavo nusikalstamą trečiųjų užsienio šalių ir Lietuvos piliečių grupuotę, kuri vykdė ilgalaikę neteisėtą veiklą Lietuvoje. Joje ilgiau nei leistina užsibūti užsieniečiams padėjo, įtariama, ir trys pareigūnai, o įtarimai iš viso pareikšti 18-ai asmenų.
© VSAT

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas praneša, kad Pagėgių rinktinės Ikiteisminio tyrimo skyriuje pradėtas ir šiuo metu atliekamas didelės apimties ikiteisminis tyrimas dėl valstybės tarnautojų papirkimo, valstybės tarnautojų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, užsienio šalių piliečių asmens dokumentų klastojimo, Lietuvoje neteisėtai esančių trečiųjų užsienio šalių piliečių nelegalaus darbo.

Šiuo metu įtarimai pagal įvairius Baudžiamojo kodekso straipsnius pareikšti 18 asmenų, iš jų 11 yra Kirgizijos, 2 Tadžikijos ir 5 Lietuvos piliečiai, atliktos 8 kratos. Taip pat nustatyti ir buvo sulaikyti 2 pasieniečiai bei muitininkas, piktnaudžiavę tarnyba.

VSAT Pagėgių rinktinės pasieniečiai šių metų viduryje gavo pirminės žvalgybinės informacijos, kad į Lietuvą atvykstantys ir bandantys joje įsidarbinti trečiųjų užsienio šalių (dažniausiai Tadžikijos ir Kirgizijos) piliečiai pažeidinėja Užsieniečių teisinės padėties įstatymą. Pagal jį užsienietis, turintis galiojančią Šengeno vizą, gali atvykti į Lietuvą ir būti vizoje nurodytą laiką, bet jo buvimas Lietuvoje ir kitose Šengeno valstybėse negali trukti ilgiau negu 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Pasieniečių kriminalinės žvalgybos pareigūnai išsiaiškino, kad trečiųjų šalių piliečiai, įvairiais būdais užsienio piliečių pasuose klastodami išvykimo ir atvykimo spaudus, neteisėtai gyvena ir dirba Lietuvoje.

Per gana trumpą laiką VSAT Pagėgių rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnams, bendradarbiaujant su kolegomis iš VSAT Varėnos rinktinės Imuniteto poskyrio, pavyko surinkti užtektinai duomenų ne tik apie šių užsieniečių neteisėtas veikas. VSAT pareigūnai nustatė ir, įtariama, jiems talkininkavusius du Pagėgių rinktinės Kybartų užkardos pasieniečius bei Kauno teritorinės muitinės pareigūną, kurie piktnaudžiavo tarnybine padėtimi už atlygį.

Pasieniečių kriminalistai išaiškino, kad piktnaudžiaudami tarnybine padėtimi minėti VSAT pareigūnai neteisėtai dėdavo trečiųjų šalių piliečių pasuose spaudus apie jų atvykimą ir išvykimą, nors užsieniečiai iš Lietuvos niekur nekeliaudavo.

Pagėgių rinktinės pasieniečiai atliko 8 kratas Vilniuje, Kaune, Marijampolėje, piliečių ir įvairių įmonių patalpose. Jų metu buvo rasta įvairių spaudų, įtariama, klastotų automobilių registracijos liudijimų, Kirgizijos piliečių pasų su galimai klastotais spaudais bei kitų daiktų, turinčių reikšmės įvykio tyrimui.

Tiriama ir trijų įmonių, registruotų Vilniuje ir Marijampolėje, veikla dėl trečiųjų užsienio šalių piliečių nelegalaus darbo Lietuvoje. Vienam iš įmonių vadovų pareikšti įtarimai dėl Lietuvoje nelegaliai esančių trečiųjų šalių piliečių darbo, kitos įmonės vadovas kol kas apklaustas specialiuoju liudytoju.

Tauragės apylinkės teismo teisėjai pagal prokurorų pateiktus duomenis įvertinę nusikaltimų pobūdį, ikiteisminio tyrimo metu surinktus įkalčius, 10-čiai sulaikytų asmenų buvo skyrę griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą nuo 7 parų iki 2 mėnesių. Šiuo metu kardomoji priemonė suėmimas taikoma 8 įtariamiesiems, kitiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės – dokumentų paėmimas, rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Tarp suimtųjų yra 2 Tadžikijos, 5 Kirgizijos piliečiai ir Pagėgių rinktinės pareigūnas. Kitas pasienietis mėnesiui nušalintas nuo einamų pareigų. Apie muitinės pareigūno veiksmus informacija pateikta Kauno teritorinei muitinei.

Šį ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros prokurorai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Italų žurnalistai „rado“ sensaciją: kruvinų žudynių istorijoje - lietuvių snaiperių pėdsakai (19)

Kas iš tikrųjų įvyko 2014-ųjų vasarį Kijeve, kai į Maidano protestuotojus pasipylė...

Perbraižomos Lietuvos verslo ribos kursto nesutarimus (42)

Ketvirtadienį ryte kalbėdamas Žinių radijuje premjeras Saulius Skvernelis sukritikavo jį į...

Užkalnis. 10 prašymų Kalėdų seneliui (108)

Dabar toks laikas, kai vaikai rašo laiškus Kalėdų seneliui ir prašo dovanų.

Vežėjai skambina pavojaus varpais: mus gali sužlugdyti (32)

Krovinių gabenimo automobiliais įmonei „Telmento transportas“, turinčiai 260 darbuotojų...

Garsios Lietuvos moterys virto svajonių nuotakomis

Vestuves planuojančios būsimos nuotakos susiduria su daugybe iššūkių. Kokią suknelę...

Kariniuose Donecko objektuose – sprogimai, Zacharčenka uždraudė apie juos komentuoti sureagavo Ukraina (93)

Naktį iš lapkričio 22 d. į 23 d. dviejuose Donecko kariniuose objektuose aidėjo sprogimai, per...

Aukšto Plungės r. savivaldybės valdininko atsisveikinimas: priešpaskutinę darbo dieną girtas sudaužė tarnybinę „Hondą“ (12)

Sutrikdyta žmogaus sveikata, du sudaužyti automobiliai – tokios eismo įvykio, kurį lapkričio...

Užsiminė apie tai, kaip galime sumažinti sąskaitas už atliekų išvežimą

Ar nebūtų puiku, jei bute persodinant gėles, senas, vazone užsistovėjusias žemes galėtume...

„Eurovizinį“ Latvijos duetą „Walters & Kazha“ supurtė liga: po diagnozės Valteris tapo neatpažįstamas

Penktąją vietą Latvijai „Eurovizijoje“ 2005 metais pelnęs duetas „Walters & Kazha“...

Rekordinę sumą Kalėdoms skyręs Kaunas žada parodyti, ko Lietuvoje dar nebuvo (48)

Pastarosiomis dienomis Kauno miesto rotušės aikštėje tikras darbymetis. Čia jau gerokai...