Įvairiose Panevėžio vietose savadarbiai plakatai, kuriuose kurstoma neapykanta, tyčiojamasi ir kurstoma smurtauti prieš migrantus, seksualines mažumas, Lietuvos politikus ir kt. pasirodė pernai, vasaros pabaigoje. Plakatai su 10-čia skirtingų tekstų daugiausia buvo išklijuoti ant šiukšlių konteinerių, autobusų stotelių stiklų ir panašiose vietose. Tyrimo metu nustatyta, kad šie tekstai viešai skleidžia nesantaiką ir skatina neapykantą visuomenės grupėms, skiriamoms kilmės, seksualinės orientacijos, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.

Dėl galimo neapykantos kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato organizuoto nusikalstamumo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mantas Jurkėnas.

Į teisėsaugos pareigūnų rankas įtariamasis – panevėžietis B. B. – pateko rugsėjo 14-ąją. Vakare po miestą patruliavę policijos pareigūnai pastebėjo, kaip dviračiu atvažiavęs vyras klijuoja plakatą ant autobusų stotelės stoginės stiklo ir jį sulaikė.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro M. Jurkėno, žodžio laisvė nesuteikia teisės kurstyti neapykantą, tyčiotis ar skatinti smurtauti.

Kovo 31 dieną prokuroras M. Jurkėnas su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmus.

Išnagrinėjęs prokuroro pareiškimą ir ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą, Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio miesto rūmų teisėjas balandžio 6 dieną pripažino B. B. kaltu dėl neapykantos kurstymo ir skyrė prokuroro pasiūlytas bausmes.

Prokuroras teismo prašė B. B. skirti 1 metų 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę bei konfiskuoti kompiuterį ir spausdintuvą. Procesą užbaigus teismo baudžiamuoju įsakymu, galutinė B. B. skirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu – iki 1 metų.

Nuteistasis taip pat turės per 6 mėnesius neatlygintinai išdirbti 80 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Teismas uždraudė B. B. naudoti, įgyti, saugoti pačiam ar perduoti saugoti kitiems asmenims bet kokius daiktus, kuriais tyčiojamasi, niekinama, skatinama neapykanta ar kurstoma diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba kurstoma smurtauti, fiziškai susidoroti su tokia žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją