Vakar Klaipėdos ekonominės policijos pareigūnai apsilankė Melnragėje ir paėjėjo pėsčiųjų taku iki moterų pliažo. Pakelėje, kaip ir tikėtasi, pamatė moterį, prekiaujančią rusiškais vaistais.
Prisistatę policijos darbuotojai pareikalavo parodyti leidimą prekybai ir licenciją pardavinėti vaistus. Aišku, 62-ejų metų Anelė Perminienė-Petrauskienė tokių popierių neturėjo. Ji tikino, kad šie vaistai „nerimti“, pagaminti iš žolelių, homeopatiniai.

Tačiau pareigūnai aptiko ne tik kremų nuo kapiliarų išsiplėtimo, anglies tablečių, maisto papildų ir vitaminų. Ten pat buvo platinami: citramonas, nitroglicerinas, baralginas, aspirinas. Ant paklotėlio gulėjo pas mus nematyti preparatai: „Milona“, „Tigro akis“, „Kapilar“, „Pastorapši“, „Viardo“, „Selen-aktiv“. Šaltalankių aliejus kainavo 5 litus, „Dolgolet“ – 15 litų. Šie preparatai Kaliningrado srityje kainuoja dvigubai pigiau, Klaipėdos vaistinėse – dvigubai brangiau.

Moteris dievagojosi, kad išėjo prekiauti pirmą kartą gyvenime, o 2-ojo policijos komisariato pareigūnai prisiminė, kad A.Perminienę jau buvo sutikę ir įspėję. Šįkart jai skyrė tik 20 litų baudą už prekybą neleistinoje vietoje be leidimo.

Kalbantis su pareigūnais į pokalbį įsikišusi moteris ėmė gėdinti policininkus, esą jie be reikalo kabinėjasi prie pensininkės, nes ši tokiu būdu prisiduria prie kuklios pensijos. Keisčiausia, kad moteris prisistatė esanti gydytoja. Ji tikino, kad jokios žalos nuo tokių vaistų negali būti, tai esą niekam nekenkia. Jei ji iš tikrųjų yra gydytoja, tai, saugok likime, pas tokią patekti gydytis. Ši medikė įsitikinusi, kad svarbiausia yra pinigai, nesvarbu, kokiais būdais jie gaunami.

Visiškai kitaip mano Naujakiemio vaistinės direktorius Šarūnas Bulauka. Anot farmacininko, karštame ore vaistų komponentai suyra ir geriausiu atveju neduoda jokios naudos. Vaistai turi būti laikomi žemoje temperatūroje, ne daugiau kaip 4-8 laipsnių. Ypač pavojinga laikyti karštyje kremus, nes jie pagaminti riebalų pagrindu, jautriems žmonėms gali sukelti nepageidaujamas odos reakcijas.

Lietuvoje pardavinėjamiems vaistams privalu turėti vaistinių preparatų registravimo liudijimą, jie turi būti įtraukti į vaistų registrą. Liudijimus išduoda vaistų kontrolės tarnyba. Yra priimti geros vaistų gamybos praktikos reikalavimai, tiekėjai turi geros vaistų platinimo praktikos sertifikatus. Paprastai vaistus vaistinių savininkai gauna iš patikimų platintojų, o šie juos perka iš patikimų gamintojų.

Sąžiningi pardavėjai vengia pirkti kontrabandinių vaistų, nes už tai gali netekti licencijos, vaistinė gali būti uždaryta. Tačiau ne visi bijo. Praėjusią savaitę ekonominės policijos operatyvininkai patikrino Paryžiaus Komunos gatvėje esančią „Arūno“ vaistinę ir „po prekystaliu“ rado daug rusiškų vaistų (sedalgino, pentalgino ir t.t.) be jokių dokumentų. Pareigūnai sakė žiną, kad vaistų farmacininkai bet kam nepardavinėjo, buvo nuolatiniai klientai, kurie nereikalavo kasos čekių.

Kaip dirba vaistininkai, kaip jie skaičiuoja mokesčius ir kaip bendrauja su kontrabandinių vaistų tiekėjais, norėjome pasikalbėti su legaliais vaistininkais. Tačiau prie Senojo turgaus esančios „Pasažo“ vaistinės darbuotojos kategoriškai atsisakė bendrauti su žurnalistais, siūlė kreiptis į Šiauliuose gyvenantį šeimininką. Daug pasakanti gynybos forma... O vaistinėje „Juodasis erelis“ farmacininkės neturėjo ko slėpti.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nepriklausomybės pamokos. Diena, kai dužo Seimo langai (23)

Prieš devynerius metus, 2009-ųjų sausio 16 dieną, prie Seimo įvykęs profsąjungų surengtas...

Būkite atidūs – kai kurių bankų paslaugų įkainiai didės ir 50 proc. (32)

Daugelis komercinių bankų klientų jau gavo laiškus apie būsimus paslaugų kainų pokyčius. Jeigu...

Dviguba savižudybė Kazlų Rūdoje: tragišką sprendimą paskatino nelaiminga meilė? (108)

Šalia Kauno esantį Kazlų Rūdos miestelį šią savaitę sukrėtė didelė tragedija –...

Apsilankė šalčiausiame pasaulio kaime Rusijoje: net nuėjimas į tualetą čia – ekstremali patirtis rekordinė temperatūra - minus 71,2 (53)

Žmonės čia ištvermingi, nebijantys sunkaus darbo. Vargu ar daug pasaulyje tokių vietų, kuriose...

Dar viename kelyje Lietuvos vairuotojų laukia nauji kelio ženklai (8)

Magistralėje A2 Vilnius– Panevėžys (95,88 km ir 110,31 km) pradeda veikti du naujai įrengti...

Tragikomedija Sibire – 36 Rusijos sportininkai „tepė slides“ atvykus dopingo kontrolieriams (30)

Rusijos sporto portalas Championat.ru publikavo straipsnį, kuriame aprašyta tragikomiška situacija...

Donaldas Trumpas ir vėl juokina pasaulį savo „džentelmeniškumu“ (6)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ne kartą savo „džentelmenišku“ elgesiu kėlė pasaulio...

Gyvai / Vienuoliktasis Dakaro etapas: lyderiai kaunasi be kompromisų visi lietuviai jau trasoje, Žala vėl spaudžia (74)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikės iš Beleno...

Bitkoino kursas kelia nerimą – kirto 10 tūkst. dolerių ribą (66)

Bitkoino kursas trečiadienio dienos prekybos metu nusmuko žemiau 10 tūkst. JAV dolerių ribos,...

Prie Kauno susidūrė vilkikai, BMW nulėkė nuo kelio, susidarė didžiulės spūstys sunkiai sužalotas vilkiko vairuotojas (47)

Trečiadienį, apie 14.36 val., gautas pranešimas, kad Kauno rajone, A8 kelyje, 2 km nuo Kauno,...