Į įvykio vietą išsiųstos Klaipėdos APGV Pagėgių, Tauragės ir Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.

Papildyta 15 val. 58 min.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad paskelbtas trečias pajėgų iškvietimo numeris - gesinti išsiųstos 7 autocisternos, autokopėčios ir štabo automobilis.

Pirminiais duomenimis, dega dalis stogo. Informacijos apie nukentėjusius dar nėra.

Papildyta 15 val. 35 min.

PAGD informuoja, kad 14 val. 42 min. ugniagesiai su kvėpavimo aparatais įėjo į bažnyčios vidų. Viduje daug dūmų, bet atvirtos liepsnos nėra.

Atjungta elektros srovė. Bažnyčią gesina ugniagesiai nuo autokopėčių, kiti dirba viduje, o treti – palėpėje.

Išnešamos bažnytinės vertybės.

Papildyta 18.19 val.

Anot ugniagesių, gesinimo darbai stogo konstrukcijose vis dar tebevyksta. Gelbėtojai ardo stogą.

Teigiama, kad ugnis nebeplinta.

Pagėgių klebonas: nuostolius įvertinti sunku

Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Kazys Žutautas sako, kad kol kas sunku įvertinti ugnies sukeltus nuostolius. Pasak dvasininko, tikėtina, kad labiausiai bus apgadintas bažnyčios stogas ir aprūkusios sienos, nes viduje buvusios vertybės, vos tik pastebėjus ugnį, buvo skubiai išneštos.

„Kadangi bažnyčia yra nauja, tai neturėjome daug kažkokių papildomų daiktų, bet viską, kas buvo viduje, išnešėme“, – sakė K. Žutautas.
Klebono teigimu, kol kas ugniagesiai vis dar gesina bažnyčios stogą, o bažnyčios erdvės skendi dūmuose.

„Gaisrininkai vis dar yra, prižiūri situaciją. Viskas taip pat. Atviros liepsnos nesimato, bet yra rūkimas“, – informavo dvasininkas.

Krastogidas.lt skelbia, kad Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, pradėta atstatyti suniokotoji Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčia. 1992 m. tuometinio Pagėgių parapijos klebono kunigo Petro Šiurio iniciatyva ir rūpesčiu, pradėta statyti naujoji bažnyčia, pagal architektų Vaidoto Kuliešiaus ir Gintauto Natkevičiaus projektą.

1996 m. užbaigtas montuoti stogas ir tų pačių metų kalėdinėms pamaldoms jau rinkosi tikintieji. Pirmiausia bažnyčioje įrengta Švč. Mergelės Marijos – visų Šventųjų Karalienės – koplyčia, kurią puošia dailininko Juozo Vosyliaus freska.

Nuo 2009 m. bažnyčioje pradėta laikyti pamaldas. Virš didžiojo altoriaus įrengtas unikalus vitražinis kryžius, kurio autoriai – Rimvydas Mulevičius ir Antanas Rimkus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją