Vilniuje gyvenantis grafikas Gediminas Pranckūnas terpentinu apipylė žmoną ir padegė. Taip jis sakė policijai po incidento. Tačiau dabar sutuoktiniai jau tikina, neva tai buvęs nelaimingas atsitikimas.
Apie apdegusią moterį, atvežtą į ligoninę, policijai pranešė medikai. Greitoji medicinos pagalba į Literatų gatvę buvo iškviesta balandžio 22-osios naktį, apie 2 valandą. Bute medikai rado moterį apdegusia ranka ir šiek tiek nukentėjusiu veidu.

Sužalojimai buvo nežymūs, tad ligoninėje suteikus būtinąją pagalbą ji išleista namo. Netrukus policija išsiaiškino, kad tai Lietuvos dailininkų sąjungai priklausančio menininko žmona Dalia.

Reikalavo paleisti vyrą

G.Pranckūną pareigūnai rado Literatų gatvėje esančioje grafiko studijoje. Nuvežtas į 3-iąjį policijos komisariatą jis parašė paaiškinimą. Vyras teigė apipylęs lovoje gulinčią žmoną terpentinu ir padegęs. Esą ši įžeidinėjusi tuo metu į svečius atėjusią jo motiną. Įsiplieskus ugniai G.Pranckūnas užmetė ant žmonos antklodę, užgesino liepsnas ir pats iškvietė medikus. Grafikui policijoje buvo nustatytas lengvas girtumas - 0,69 promilės.

Pareigūnai tuo metu svarstė, ar kelti baudžiamąją bylą. Reikėjo išsiaiškinti, ar nukentėjusioji rašys policijai pareiškimą. Atrodo, jo nebus. Iš ligoninės išleista moteris tuoj pat paskambino į komisariatą ir pareikalavo išleisti vyrą.

Terpentino kaukė

Tą dieną pora šventė Dalios gimtadienį. Marčios pasveikinti atvyko ir G.Pranckūno motina. "Jokio konflikto nebuvo. Atėjo, atnešė butelį vyno, dovanų. Pasėdėjome ir ji išėjo", - LŽ tvirtino ponia Dalia. Pasak moters, tuomet ji išsiplovusi galvą. Girdėjusi, kad terpentino kaukė labai sveika plaukams, tad tokią ir pasidariusi. "Vyras teptukus plauna visokiais skiedikliais, terpentinu.

Norėjau pasidaryti kaukę, kad plaukai augtų", - aiškino nukentėjusioji. Tačiau ji sakė esanti alergiška terpentinui, kuris, be kita ko, dar ir labai dvokė. Kad nejaustų to bjauraus kvapo, Dalia teigė užsirūkiusi. Nuo cigaretės plaukai ir užsidegę. "Gediminas pamanė, jog netyčia išpylė tą skystį ant manęs. Studijoje pilna terpentino butelių. Todėl jis taip ir sakė policijai, bet tai netiesa", - dėstė ponia Dalia.

Bylos nebus

Vakar G.Pranckūnas turėjo būti dar kartą apklaustas policijoje. Pareigūnai skeptiškai žiūri į versiją, kad ugnis galėjo plykstelėti nuo cigaretės. Jiems neįtikima atrodo ir tai, jog žmona vidury nakties darėsi plaukų kaukę. Tačiau nesant nukentėjusiosios pareiškimo vargu ar įmanoma iškelti bylą. "Jei moteris būtų sunkiai sužalota, galėtume pradėti tyrimą pagal nusikaltimo faktą. Bet šiuo atveju bylą veikiausiai tektų nutraukti", - LŽ sakė 3-iojo komisariato viršininko pavaduotojas Gediminas Vidžiūnas.

Pareigūnas užsiminė, kad policijos vadovai yra paraginę daugiau dėmesio kreipti į šeiminius konfliktus. Tokį įsakymą po įvykių Trakų rajone pasirašė generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas. Pernai Trakuose buvo nušauta moteris, sužeista jos mama. Įtariamasis Algis Aleksa nušovė sugyventinę, nes moteris jį paliko.

Generalinio komisaro įsakyme pabrėžiama, jog į bet kokį konfliktą būtų vykstama nedelsiant. Tačiau pareigūnai tvirtina, kad jie dažnai niekuo negali padėti. Įstatymai nepakito. Jei triukšmadarys nežymiai sužalojo savo artimuosius ne viešoje vietoje, o nuosavame būste, negali būti keliama baudžiamoji byla. Tokiais atvejais, kaip ir anksčiau, siūloma kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka. Tačiau dauguma nukentėjusiųjų to daryti nenori.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skandalinga medžiaga: sostinėje slapta filmuojami ir įrašinėjami nuomininkai (36)

Vilniaus senamiestyje, Vokiečių gatvėje esantis namas slepia didelę paslaptį. Į DELFI redakciją...

Dviguba savižudybė Kazlų Rūdoje: tragišką sprendimą paskatino nelaiminga meilė?

Šalia Kauno esantį Kazlų Rūdos miestelį šią savaitę sukrėtė didelė tragedija –...

Prie Kauno susidūrė vilkikai, BMW nulėkė nuo kelio, susidarė didžiulės spūstys

Trečiadienį, apie 14.36 val., gautas pranešimas, kad Kauno rajone, A8 kelyje, 2 km nuo Kauno,...

Arūnas Milašius. Pagaliau jie išvažiavo. Brangių lietuvių mums nereikia (268)

Ant nosies kabant valstybės šimtmečiui galime pranešti džiugią naujieną – šiandien šalies...

Rusija mums gali atjungti elektrą greičiau, nei susijungsime su Europa (341)

Elektros tinklo įžiedinimo darbai, techniškai leisiantys Rusijai Baltijos šalis atjungti nuo BRELL...

Kaip gana nekaloringas gėrimas užaugina „alaus pilvą“ (19)

Alaus pilvas - ne vieno žmogaus problema. Savaime aišku, kad alkoholio vartojimas yra susijęs...

Banko sąskaitos uždarymas klientui virto galvos skausmu (9)

Kai apsilankai banko skyriuje ir kai tai darai labai retai, tarkime, vieną kartą per dvejus metus...

Šventosios komplekso „Elija“ plėtotojas pateikė 25 mln. eurų ieškinį (1)

Buvusio Šventosios komplekso „ Elija “ plėtotojas verslininkas Vaidas Šimaitis ir jo motina...

Anūkės ir senelio nuotrauka sujaudino visą pasaulį: skelbia tragišką žinią (40)

Apie Braylynn ir jos senelį kalbėjo visi - viena bendra nuotrauka apie kančią pasakė daugiau nei...

Už 0,3 g kanapių pateko į areštinę ir prarado darbą (246)

LNK laidos dalyvis Tadas teigia, kad rugpjūčio mėnesį jį sulaikė policijos pareigūnai, kurie jo...