A. K. nuteistas už tai, kad laike nuo 2020 m. gruodžio 3 d. 19.30 val. iki 2020 m. gruodžio 4 d. 05.45 val., Kėdainiuose esančio namo kieme, dyzeliniu kuru apipylė ir padegė nukentėjusiajai priklausantį 9130,00 Eur vertės automobilį „Mitsubishi“, ir nukentėjusiajam priklausantį 5260,00 Eur vertės automobilį „Toyota“, dėl ko apdegė abiejų automobilių įvairios detalės bei kuro skysčiu buvo sugadintos kiemo trinkelės, tai yra visuotinai pavojingu būdu ir pasikėsino sugadinti svetimą - nukentėjusiesiems priklausantį 14390,00 Eur bendros didelės vertės turtą ir sugadino priklausantį 611,80 Eur vertės turtą.

Be to, A. K. 2020 m. gruodžio 24 d., apie 22.40 val., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, viešoje vietoje – daugiabučio namo, esančio Kėdainiuose, bendro naudojimo penkto aukšto koridoriuje, įžūliu elgesiu pademonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai, bei sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką, tai yra tyčia kumščiu sudavė vieną kartą nukentėjusiajai į galvą, spyrė jai penkis kartus į kairį šoną, taip nežymiai sutrikdydamas nukentėjusiosios sveikatą ir sukeldamas jai fizinį skausmą.

A. K. dėl abiejų nusikaltimų kaltu prisipažino. Patvirtino, kad jis dyzeliniu kuru apipylė namo kieme stovėjusius du automobilius, tada padegė savo pirštines ir jas numetė ant išpilto kuro. „Norėjo automobilius sudeginti, nes tą padaryti už 100 Eur užsakė nepažįstamas vyras, kuris prie jo tą patį vakarą privažiavo „VW Passat“ automobiliu. Tas vyras jam davė ir butelius su degiu skysčiu,“- rašoma teismo nuosprendyje.

Taip pat patvirtino, kad galimai 2020 m. gruodžio 24 d. apie 22.40 val., būdamas apsvaigęs, daugiabučio namo penkto aukšto koridoriuje sutikęs iš matymo pažįstamą nukentėjusiąją, pavadino ją beždžione, pakuteno, o kai ši jam įdrėskė, sudavė jai į galvą ir spyrė. Šalia jo buvo ir kitų asmenų. Nukentėjusiosios atsiprašė. Dėl padarytų nusikaltimų gailisi, praneša Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai.

Teismas padarė išvadą, kad A. K. siekė apgadinti svetimą turtą ir apgadino visuotinai pavojingu būdu, nes A. K. padegė prie gyvenamojo namo stovėjusius du automobilius, kurie ne tik buvo didelės vertės šeimos turtas, bet ir nuo kurių užsidegusių ar sprogus jų kuro bakams, galėjo užsidegti namas, kuriame tuo laiku buvo žmonės, tame tarpe du nepilnamečiai vaikai, tai yra galėjo žūti ar būti sužaloti žmonės, galėjo sudegti ir gyvenamasis namas.

„Nusikaltimas baigtas, nes nukentėjusioji buvo sužalota, jai buvo sukeltas fizinis skausmas, dėl įvykį matę ar dėl įvykio į koridorių priversti išeiti pašaliniai asmenys turėjo jaustis ir jautėsi nemaloniai, buvo kviečiama policija,“- konstatavo teismas dėl viešosios tvarkos pažeidimo

Skiriant bausmę A. K., teismas įvertino tai, kad padaryta tyčinės apysunkė ir nesunki baigtos nusikalstamos veikos, į kaltinamojo atsakomybę lengvinančią ir sunkinančią aplinkybes; į kaltininko asmenybę: teistas 7 kartus, teistumas neišnykęs, teisiamas nuo nepilnametystės, linkęs smurtauti, baustas administracine tvarka, baudų nemoka, nedirba.

„Atsižvelgiant į kaltinamojo nusikalstamų veiksmų priešistorę, į tai, kad kaltinamąjį charakterizuojantys duomenys rodo, kad jo padarytos nusikalstamos veikos buvo neatsitiktinis, bet iš esmės dėsningas atvejis kaltinamojo gyvenime, išvadų nedarančiam kaltinamajam už nusikaltimus skirtinos griežčiausios - laisvės atėmimo bausmės.“- motyvavo teismas.

Kaip minėta, A. K. skirta subendrinta galutinė bausmė – 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimas.

Be to, iš A. K. vieno iš apdegintų automobilių savininkei priteista 1071,00 Eur turtinė žala.

Taip pat, iš A. K. priteistos 2379,84 Eur ekstradicijos išlaidas valstybei.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)