Savaitgalį Kauno rajono Rinkūnų kaimo laukuose buvo išžaginta trylikametė. Sulaikius įtariamąjį paaiškėjo, kad pernai jis tame pačiame kaime išprievartavo neįgalią jo gyventoją ir šiuo metu laukia nuosprendžio už šį nusikaltimą.
Antrankiai
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Abiejų nusikaltimų aplinkybės panašios. Jais įtariamas 27-erių Darius S. laukė teismo nuosprendžio nesuimtas.

Sulaikė ir paleido

Devyneriais metais vyresnė Rinkūnų gyventoja, turinti antrąją invalidumo grupę, buvo užpulta tiesiog kaimo kelyje. Tai įvyko vieną praėjusio rugsėjo pavakarę. Priešpriešiais su draugu ėjęs neblaivus Darius S. pradėjo įžūliai prie jos priekabiauti. Draugas nuėjo, o besistumdančiuosius paliko likimo valiai.

Netrukus Darius S. nusitempė neįgalią moterį į šalikelės krūmus ir išžagino. Smarkiai besipriešinančiai aukai jis sulaužė žandikaulį. Gerokai buvo apdraskytas ir žagintojas.

Kitą dieną policija jį sulaikė gretimame Pavytės kaime - tėvo namuose. Darius S. prisipažino dieną vežęs kaimynui malkas, už tai tradiciškai buvęs pavaišintas, o padarytas nusikaltimas - išgerto alkoholio pasekmė.

Sulaikius paaiškėjo, kad vyras įtariamas ir septyniomis vagystėmis iš automobilių Kaune. 2007-ųjų pabaigoje Kauno miesto apylinkės teismas už tai jį nubaudė 90 parų areštu. Į teismo skirtą bausmę tada buvo įskaičiuotas ir laikas, praleistas areštinėje laukiant nuosprendžio. Praktiškai Darius S. paleistas teismo salėje - išžaginimo bylą tyrę pareigūnai dėl jo suėmimo į teismą nesikreipė. Vyras tik buvo įpareigotas nuolat registruotis policijoje. Teigiama, kad skirtos kardomosios priemonės jis nepažeidinėjo.

Nakties košmaras

Tačiau perdavus išžaginimo bylą teismui, Darius S. jame nepasirodė. Kauno rajono apylinkės teismas bandė atversti ją praėjusį mėnesį. Paaiškėjo, kad nežinoma dabartinė teisiamojo gyvenamoji vieta. Su tokia pat problema susidūrė ir Kauno rajono policijos pareigūnai, šį savaitgalį ieškoję dar vienu išžaginimu įtariamo Dariaus S.

Naktį į sekmadienį šio vyro auka tapo trylikametė garliaviškė, užsibuvusi Rinkūnų kaime pas draugę. Nors Darius S. buvo girtas, pirminiais duomenimis, jo vis tiek paprašyta palydėti mergaitę į namus, esančius už kelių kilometrų.

Artinosi vidurnaktis. Vyras ir šį kartą pasinaudojo tuo, kad kelias ėjo nuošalia vieta. Jis užlaužė trylikametei rankas, nusitempė į laukus ir ten beveik valandą žagino. Šį kartą Darius S. auką ir smaugė, grasino nužudyti, atėmė mobilųjį telefoną. Paskui paliepė niekam nepasakoti apie tai, kas įvyko, ir paliko išžagintą mergaitę likimo valiai.

Likusią kelio dalį iki namų didelį stresą patyrusi trylikametė turėjo įveikti viena. Naktį, apie 1 val., Kauno rajono policija užregistravo jos motinos pareiškimą dėl dukters išniekinimo.

Sunkios vaikystės pasekmė?

Darių S. policija sulaikė sekmadienio popietę gretimame Ražiškių kaime šienaujantį vietinės pensininkės bulvienojų. Jo paieškos buvo nelengvos - pareigūnai žinojo tik vardą ir tai, kad įtariamasis turi Kauno pakraštyje esančiame Aleksote sugyventinę. Padėjo visuomenė.

Suskubta laiku - Darius S. vėl uždarbiavo, kad turėtų už ką nusipirkti butelį.

Naują ikiteisminį tyrimą Dariaus S. atžvilgiu pradėję pareigūnai įsitikinę, kad jų prašymas leisti suimti nuosprendžio už išžaginimą jau laukiantį įtariamąjį tebus formalumas.

Sulaikytasis prisipažįsta pasinaudojęs nepilnamete, tikina, jog labai dėl to gailisi, ir vėl verčia visą kaltę alkoholiui.

Kai įtariamasis sužinojo, kad auka - mažametė (dar neturi 14-os), jį ištiko šokas. Už mažametės išžaginimą numatytas laisvės atėmimas iki 15 metų. Už ankstesnį panašų nusikaltimą jam grėsė perpus mažesnė bausmė.

Dariui S. ketinama skirti psichiatrų ekspertizę. Pirminiais duomenimis, jo vaikystė buvo sunki (užaugo internate, į kurį atidavė močiutė). Motinos jis nėra matęs.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos (316)

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (327)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Naujausi reitingai: „valstiečiai“ susigrąžino lyderio pozicijas (318)

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pagal populiarumą nežymiai aplenkė...

Vėl neišmiegojote? Jums padės vienas labai paprastas psichologinis triukas (26)

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, žmonės šiais laikais yra vis labiau pavargę, bet vis sunkiau...

Tillersonas įspėja dėl karinių veiksmų prieš Šiaurės Korėją (27)

Jungtinės Valstijos įspėjo Šiaurės Korėją, kad atsisakymas vesti derybas galėtų iššaukti...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (30)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

Žalai dešimtas Dakaro etapas kainavo daug nervų

Po klasikinio ralio tipo greičio ruožų ir duobėtos bekelės Bolivijoje, Dakaro dalyviai vėl...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais ir dar viena valanda baudos atnaujinta 06.53 val. (240)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Sveikos mitybos raciono karalius – kiaušinis: kuo jis mums naudingas (4)

Mitybos specialistai teigia, kad joks kitas produktas neturi tokio organizmui reikalingų medžiagų...

Imigrantus Airijoje anglų kalbos mokanti Egidija: patys nepakančiausi – lietuviai (3)

Egidija Vaitkienė jau 13 metų gyvena Airijoje . Monachano grafystėje suaugusiųjų kursuose ji...