Jaunas lietuvaites prostitutėmis Nyderlandų Karalystėje įdarbinę sąvadautojai, kuriems vitrinose įrengtuose viešnamiuose dirbusios merginos uždirbo mažiausiai 75 tūkst. eurų (260 tūkst. litų), jau greitai išeis į laisvę.
Sonata Juozėnaitė
© DELFI / Tomas Vinickas

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje trys vyrai buvo kaltinami dėl įtraukimo į prostituciją bei pelnymosi iš jos – kartą jau teistas 38 metų Kupiškio gyventojui Egidijus Bukauskas, iš Biržų kilęss ir paskutiniu metu Olandijoje gyvenęs tris kartus teistas 37 metų Mindaugas Čepulis bei 39 metų jų bendras Gražvydas Dūda iš Kupiškio už grotų turės praleisti po 3 metus 3 mėnesius.

Kadangi nuteistieji už grotų yra nuo 2011-ųjų, į laisvę jie turėtų išeiti dar šiais metais.

Tuo metu 21 metų biržietė Sonata Juozėnaitė, kuri į prostituciją įtraukė savo draugę, atsipirko švelnesne bausme – teisėjas Pavelas Frolovas nusprendė merginai skirti 2 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant metams šešiems mėnesiams. Per šį laikotarpį ji negalės išvykti iš savo gyvenamosios vietos.

Neviešuose posėdžiuose bylą išnagrinėjęs teismas iš nuteistųjų vienai nukentėjusiajai priteisė 5, o kitai – 15 tūkst. litų neturtinės žalos atlyginimą.

Viešnamio vitrinoje praleisdavo 12 valandų

Sąvadautojų tinklą Lietuvos policijos pareigūnai atskleidė gavę pranešimą iš Nyderlandų Karalystės policijos pareigūnų – į juos kreipėsi devyniolikmetė Lietuvos pilietė, kuri tapo prekybos žmonėmis auka. Paaiškėjo, kad vyrai jiems didelio pelno nedavusią silpnos sveikatos merginą ketina parduodi kitiems sąvadautojams – tai supratusi mergina pabėgo iš buto, kuriame lietuvaičiai ją laikė prievarta.

Policijos pareigūnų pagalbos prašiusi lietuvaitė aiškino, kad į Hagos miestą buvo išvežta apgaulės būdu ir apgyvendinta kartu su sąvadautojais bei trimis prostitutėmis.

Mergina teigė, kad prieš ją buvo naudojamas smurtas, ji nuo 12 iki 24 val. buvo verčiama stovėti viešnamyje įrengtoje vitrinoje pirmame pastato aukšte ir taip vilioti vyrus. Už 20 min. intymaus bendravimo su klientu jai buvo nurodyta imti 20 EUR (70 Lt), 30 min. – 50 EUR (173 Lt), o už valandą – 100 EUR (346 Lt).

Be to, prostitute paversta mergina namuose su sąvadautojais privalėjo vartoti alkoholinius gėrimus bei svaigintis narkotinėmis medžiagomis. Ji taip pat aiškino, kad vienas vyrų – G. Dūda – prieš ją naudojo ne tik psichinę, bet ir fizinę prievartą bei esą du kartus išžagino.

Kadangi mergina skundėsi prasta sveikata ir „neįvykdydavo dienos plano“ – aptarnauti 3 klientus ir sąvadautojams perduoti ne mažiau 150 eurų – jos „šeimininkai“ nusprendė merginą parduoti kitiems suteneriams. Apie tai sužinojusi lietuvaitė paspruko iš buto.

Netrukus Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai sulaikė jos sutenerius – E. Bukauską ir G. Dūdą. Tuo tarpu M. Čepulis tuo metu buvo Hagoje, kur jį sulaikė vietos policijos pareigūnai.

Prostitutė buvo pirmūnė ne tik viešnamyje, bet ir mokykloje

Tiriant sąvadautojų galimai padarytus nusikaltimus, pareigūnai išsiaiškino, kad vyrai jau maždaug metus iš Lietuvos į Hagą veždavo jaunas lietuvaites, kurios dirbdavo viešnamiuose. Pareigūnai sugriovė lietuvių planus – jie Nyderlandų Karalystėje ketino plėsti nelegalų prostitucijos tinklą ir jau verbavo kitas merginas iš Lietuvos prostitucijai.

Viena merginų – kartu su sąvadautojais teisiama S. Juozėnaitė. Seksualines paslaugas teikusi mergina buvo įvertinta gerokai brangiau nei kitos lietuvaitės: už 20 min. intymaus bendravimo iš klientų ji imdavo 50 EUR (173 Lt), už 30 min. – 100 EUR (346 Lt), o už valandą – 200 EUR (692 Lt).

S. Juozėnaitė buvo „pirmūnė“ ne tik viešnamyje – šiuo metu viename technologijų ir verslo mokymo centre studijuojančią merginą kaip geriausią mokinę įvertino ir švietimo įstaigos vadovybė. Bent taip teigiama teismui pateiktoje kaltinamosios charakteristikoje.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad trys merginos per tris mėnesius sąvadautojams uždirbo beveik 67 tūkst. EUR (232 tūkst. Lt). Dar beveik 8 tūkst. EUR (27 tūkst. Lt) viena mergina vyrams uždirbo per nepilną mėnesį.

Viešnamiuose merginas įdarbinę sąvadautojai rūpinosi ne tik jų gyvenimu ir saugumu, bet ir nupirkdavo drabužių, apmokėdavo vizitus pas kosmetologus bei gydytojus. Kadangi dalis merginų nieko bendro su prostitucija Lietuvoje neturėjo, vyrai joms demonstruodavo pornografinius filmus – iš jų lietuvaitės sėmėsi patirties.

Auką vadino „vadinamąja nukentėjusiąja“ ir reikalavo iškviesti liudytojus iš Olandijos

Dėl įtraukimo į prostituciją ir pelnymosi iš jos kaltinti vyrai jiems pareikštų kaltinimų nepripažino.

Aktyviai jaunų merginų darbui viešnamiuose ieškojęs E. Bukauskas teisme piktinosi, kad yra nepagrįstai apkaltintas ir nuo jo nukentėjusiąją merginą vadino „vadinamąja nukentėjusiąja“. Vyras sakė, kad viešnamyje dirbusi mergina bet kada galėjo iš jo pabėgti, taip pat turėjo galimybę išsikviesti pagalbą telefonu, tačiau to nepadarė.

E. Bukauskas taip pat stebėjosi, kad ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai neapklausė patalpų, kuriose buvo įrengtas viešnamis, savininko.

„Juk yra adresas, kaip galima teigti, kad savininko nepavyko nustatyti“, – teismo posėdyje piktinosi kaltinamasis.

„Nebuvo nei įkalinimo, nei prievartavimo, nei vertimo dirbti prostitute, tai tik vadinamosios nukentėjusiosios nuomonė“, – piktinosi E. Bukauskas.

Jį, kaip ir kitus kaltinamuosius, papiktino teismui pateikta psichologės išvada – nerekomenduojama nukentėjusiosios apklausti teismo posėdyje dėl pablogėjusios sveikatos.

„Nukentėjusiajai atlikta ekspertizė yra nieko verta, nes niekas netyrė ir nežinojo, kokia jos buvo sveikatos būsena prieš tai, kaip su manimi susipažino“, – aiškino E. Bukauskas, prašęs į teismą iškviesti narkologą – esą būtina ištirti, kokią įtaką merginos liudijimui galėjo turėti jos ilgą laiką vartotas alkoholis ir narkotikai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žvalgybos informaciją paviešinęs vokietis: Rusijos reakcija nustebino (40)

Melas, išsigalvojimai, siekis apšmeižti Rusiją. Tokių vertinimų praėjusį gruodį sulaukė...

Didžiausi žemvaldžiai: kas dalinasi Lietuvą (3)

Lietuvos plotas yra 65,3 tūkst. kv. km. (arba 6,53 mln. ha). Daugiau kaip pusė mūsų šalies...

Kinijoje pramogavusi mergina atsidūrė tragikomiškoje situacijoje: galiu būti pirma lietuvė, kuriai taip nutiko (319)

Lietuvė Ieva Koncevičiūtė patyrė neeilinį nuotykį Kinijos regione Makao - tragikomiška...

Rusijos priglaustas perversmo Lietuvoje veikėjas nerimsta: žada sukilimą ir teismą Grybauskaitei (768)

Sausio 13-ąją savi šaudė į savus. Tankai žmonių netraiškė, tai tebuvo provokacija, kurią...

Orai: žiema baigsis netikėtai (11)

Savaitei įpusėjus ramūs orai baigsis ir į šalį atkeliaus kritulių banga, žiemiškas šaltis...

Faktai, priversiantys suabejoti istorija: princesės Dianos žūtis nebuvo nelaimingas atsitikimas?

Velso princesė Diana buvo mylima milijonų žmonių. Ji skleidė gėrį, grožį, graciją ir...

Nušalusias kojas pastebėjo tik pavasarį: galūnės amputavosi pačios kokia odos spalva - pavojingiausia (32)

Šiemet į kai kurias Lietuvos gydymo įstaigas žmonės dėl nušalusių kūno dalių nesikreipė –...

Šeškų pavadavęs LaVaras nesusimovė: mače be gynybos „Vytautas“ pranoko „Dzūkiją“ (153)

Ketvirtas „Big Baller Brand Challenge“ draugiškų rungtynių ciklo mačas Virginijui Šeškui...

Antrąkart įkliuvo Aurimas Didžbalis: šįkart teigiamas dopingo testas – pasaulio čempionato metu (340)

Tarptautinė Sunkiosios atletikos federacija pranešė, kad praėjusių metų pasaulio vicečempionas...

Nuolatiniai teismai atlyginti žalą dėl duobėtų kelių padiktavo sprendimą (30)

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino tvarką, pagal kurią gyventojams, juridiniams asmenims...