Už trijų vilniečių nužudymo organizavimą ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas 35 metų Liubovei Kirkovskajai skyrė 14 metų laisvės atėmimo bausmę. Teismas taip pat paskyrė pusės L.Kirkovskajos turto konfiskaciją.
Trijų vaikų motina kartu su savo vyru Stanislavu Kirkovskiu ir svainiu Borisu Dovgalu Vilniaus apygardos teisme buvo teisiama už trijų vilniečių nužudymo organizavimą 1992 metais ir kitus nusikaltimus.

S.Kirkovskiui, kuris iki pat sulaikymo dirbo Vilniaus miesto 6-ajame policijos komisariate, prokuratūra prašė skirti 7 metus nelaisvės ir dėl amnestijos sutrumpinti bausmę iki 5 metų už kurstymą ir padėjimą Vladimirui Stuinai-Guskovui pagrobti nužudytojo Nižnij Novgorodo gyventojo J.Cerapkino automobilį ir parduoti jį Lietuvoje.

41 metų S. Kirkovskiui paskirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė, tačiau jis nuo realios laisvės atėmimo bausmės atleistas, suėjus senaties terminui. Jam panaikintas namų areštas.

27 metų Borisui Dovgalui prokuratūra prašė skirti 9 metų laisvės atėmimo bausmę sustiprinto režimo pataisos darbų kolonijoje už talkininkavimą nužudant Dianą Levaškevičienę ir Editą Railaitę.

Kadangi B.Dovgalas prisipažino vykdęs nusikaltimus, Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį jam skyrė 8 metų laisvės atėmimo bausmę. Be to, L.Kirkovskaja ir B.Dovgalas nužudytųjų artimiesiems už patirtą žalą bei laidotuvių išlaidas turi sumokėti keliolika tūkstančių litų.

Vilniaus apygardos teismo sprendimą nuteistieji turi teisę per 20 dienų apskųsti Lietuvos apeliaciniam teismui. Remdamiesi savižudžio V.Stuinos-Guskovo užrašais, Vilniaus policijos ir prokuratūros darbuotojai ištyrė 1992 metų pabaigoje įvykdytą vilniečių verslininkų Algimanto ir Dianos Levaškevičių bei jų giminaitės E.Railaitės nužudymą.

Pareigūnai nustatė, kad šiuos tris nužudymus organizavo buvusio policijos pareigūno žmona L.Kirkovskaja, nenorėdama grąžinti kelių tūkstančių JAV dolerių skolos verslininkams Levaškevičiams.

Apklausiama teisme L.Kirkovskaja teigė, kad savo kaltę pripažįsta iš dalies, nužudymų ji neplanavo, tik vėliau suprato, ką padarė. Bylos duomenimis, verslininkas A.Levaškevičius buvo nužudytas 1992 metų gruodžio 10 dieną. Jis buvo atviliotas į Nižnij Novgorodą neva pirkti metalų, ten nužudytas ir užkastas.

Negalėdama Levaškevičiams grąžinti skolos ir norėdama pagrobti jų turimus pinigus, L.Kirkovskaja organizavo jų nužudymus. Kadangi nužudytojo žmona ir giminaitė žinojo, kur jis vyksta ir su kuo, žudikai nusprendė nužudyti ir jas, kad vėliau moterys neprasitartų apie dingusį vyrą.

Nužudžius moteris buvo pagrobti jų buto raktai, nusikaltėliai grįžo į Levaškevičių butą L.Asanavičiūtės gatvėje ir iš ten pagrobė vaizdo aparatūrą, juvelyrinius dirbinius ir kitus daiktus. Buvo bandoma pagrobti ir Levaškevičiams priklausiusį automobilį, tačiau nepavyko jo užvesti.

Manoma, kad grįžę iš Rusijos, Konstatinas Saikinas ir V.Stuina-Guskovas tų metų gruodžio 15 dieną nužudė D.Levaškevičienę ir E.Railaitę. K.Saikinas yra Rusijos pilietis. Jis ir dar vienas Rusijos pilietis buvo Kirkovskių bendrai.

Įtariama, kad K.Saikinas ir A.Močialovas dalyvavo 1992 metais nužudant verslininką Algimantą Levaškevičių Nižnij Novgorode, o K.Saikinas tiesiogiai dalyvavo nužudant jo žmoną ir giminaitę Lietuvoje.

Lietuvos pareigūnai buvo kreipęsi į Rusijos generalinę prokuratūrą, prašydami išduoti įtariamuosius. Kadangi K.Saikinas ir A.Močialovas yra Rusijos piliečiai, Rusijos teisėsauga atsisakė juos išduoti, nes pagal Lietuvos ir Rusijos teisinės pagalbos sutartį, šalys neišduoda savo piliečių.

Nižnij Novgorodo prokuratūra K.Saikinui ir A.Močialovui yra pareiškusi kaltinimus ten tiriamoje baudžiamojoje byloje dėl kitų nusikaltimų.

Remdamiesi paliktais nusižudžiusio V.Stuinos-Guskovo užrašais, 1999 metų liepos 27 dieną už kelių kilometrų nuo Pilaitės gyvenamojo rajono pareigūnai atkasė D. Levaškevičienės ir E. Railaitės kūnus.

Kamuojamas sąžinės, V.Stuina-Guskovas nusižudė 1999 metų liepos 8 dieną Ukmergės gatvėje Vilniuje esančiame garaže. Garaže taip pat buvo rastas ir jo sūnaus Remigijaus kūnas. Manoma, kad jį nužudė tėvas. V.Stuina-Guskovas paliko užrašus, kuriuose aprašė gaujos įvykdytus nusikaltimus. Prieš mirtį jis dar skambino į prokuratūrą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos prezidento rinkimai: užsitikrinęs ketvirtąją kadenciją Putinas pasirodė Maniežo aikštėje iš Navalno – šokiruojantis liudijimas apie Sobčiak; nuolat atnaujinama (3893)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas užsitikrino ketvirtąją kadenciją per sekmadienį vykusius...

Pakvipo desperacija: savo baimes iliustravo Aušvico vaizdais (79)

Prieš Stambulo konvenciją kovojantis Laisvos visuomenės institutas (LVI) savo poziciją iliustravo...

Orai: pavasaris neskubės – atkeliaus nedidelė šiluma, paskui ją ir krituliai (1)

Artimiausiu metu naktimis vis kandžiosis šaltukas, o dienomis orai bus truputį šiltesni....

Rimvydas Valatka. 11 biuletenių fotografų, žalvarniais po Seimą besibastančių (563)

Kas tie 11? Kurie, balsuodami dėl Basčio apkaltos, sugadino biuletenius? Pavardės? Negali būti,...

Metė gerą darbą ir nusprendė, kad nuo keturiasdešimties daugiau nedirbs: dabar drąsina kitus (80)

Chrisas Reiningas tikrai nėra tipinis pensininkas. Jis nė iš tolo nepanašus į senyvo amžiaus...

Šaltiniai – apie naują buvusio Rusijos šnipo apnuodijimo versiją: dabar aiškiau, kaip įvykdytas išpuolis (318)

Buvusį dvigubą rusų agentą Jungtinėje Karalystėje (JK) kartu su dukra apnuodijo nervus...

Jankevičius žino, kodėl auga „Lietuvos ryto“ sirgalių gretos: ačiū Vainauskui, kad paliko klubą (8)

„Betsafe-LKL“ akistatą Vilniuje tarp „Lietuvos ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ stebėjo ir...

Geriausių telefonų dvidešimtukas: lyderiai pasikeitė (65)

Nors nuo savo pirmtako „Galaxy S9“ tesiskiria vos viena kita funkcija, šis išmanusis telefonas...

Įamžino įvairių pasaulio šalių močiutes: pamatykite, ką jos gamina savo anūkams (6)

Po įvairias šalis nuolat keliaujantis italų fotografas Gabriele Galimberti nusprendė atiduoti...

Andrius Tapinas parengė reikalavimus Seimui: nori išankstinių rinkimų (572)

Tūkstantinę minią protestuotojų prie Lietuvos Seimo rūmų praėjusią savaitę sukvietęs Andrius...