aA
Nusikaltėliai, kurie savo tikslo siekia čia ir dabar, kartais – net ir labai žiauriais būdais, tai – vadinamoji vartotojų karta. Taip apie dabartinius nusikaltėlius kalbėjo Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininkas Rolandas Kiškis.
Leonidas Podochanovas (kairėje) ir Deividas Misevičius
Leonidas Podochanovas (kairėje) ir Deividas Misevičius
© DELFI

Kad tokie aukšto pareigūno žodžiai nėra iš piršto laužti, patvirtina ne tik šaltakraujiškas plungiškės Ievos Strazdauskaitės nužudymas, bet ir istorija, nutikusi Vilniuje – dėl daugybės nusikaltimų ne kartą teisti su kriminaliniu pasauliu siejami vyrai iš dviejų verslininkų atėmė naujutėlaitį automobilį „Mercedes Benz CLS 350“.

Šį automobilį verslininkai buvo nusipirkę išperkamosios nuomos būdu ir visų įmokų dar nebuvo spėję sumokėti. „Paimdami automobilį jie pasakė, kad ir toliau mokėtume mėnesines įmokas, o kai „mersas“ bus išmokėtas, turėsime perrašyti automobilį jų vardu – kitaip išveš į mišką ir uždaužys“, – sakė nukentėjusiuoju pripažintas sostinės verslininkas.

Grasinimus jis girdėjo iš vyro, kuris jau yra teistas dėl tyčinio nužudymo. „Grasindamas jis rankose laikė armatūros gabalą, šaukė, kad mes „bachūrams“ nemokame pinigų už savo verslą“, – pareiškė nukentėjusysis.

Ši istorija – ne apie paskutinįjį praėjusio amžiaus dešimtmetį, kai nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje siautėjo organizuotos nusikaltėlių gaujos. Tai – šių dienų istorija, kurią aiškinasi Vilniaus apygardos teismo teisėja Daiva Kazlauskienė.

Ikiteisminį tyrimą policija pradėjo po automobilio netekusio verslininko kreipimosi. „Mes dar galvojome, kaip atsiimti „Mercedes Benz“, bet supratome, kad nėra kitos išeities, kaip tik kreiptis į policiją“, – sakė jis.

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai kaltinimus dėl turto prievartavimo pareiškė dviem vyrams – jie daugybę metų puikiai žinomi sostinės policijos kriminalistams.

29 metų Deividas Misevičius jau teistas keturis kartus – būdamas 19 metų jis išgirdo nuosprendį dėl tyčinio nužudymo (buvo įkalintas 8 metams, nes laiptinėje nudūrė vyrą), vėliau nuteistas dėl vagystės, plėšimo, sveikatos sutrikdymo ir papirkimo. Be to, vyras daugybę kartų baustas administracine tvarka.

Tuo metu 44 metų Leonidas Podochanovas teistas net penkis kartus – dėl sunkaus nusikaltimo slėpimo, vagysčių, savavaldžiavimo, papirkimo ir teismo sprendimo nevykdymo.

Šioje byloje teisiamas ir dar vienas vyras – 42 metų Albertas Dondarovas kaltinamas dėl plėšimo ir neteisėto disponavimo nešaunamuoju šaltuoju ginklu (pas jį buvo rastas kastetas, kurį esą jam padovanojo kaliniai išėjimo iš Marijampolės pataisos namų proga). A. Dondarovo kriminalinė praeitis taip spalvinga – vyras Lietuvoje teistas du kartus: dėl nužudymo labai susijaudinus ir turto prievartavimo. be to, prokurorai turi duomenų, kad jam nuosprendžiai taip pat buvo paskelbti ir užsienyje – Lenkijoje ir Vokietijoje.

Pražūtinga pažintis – neteko prabangaus automobilio

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad praėjusių metų rugpjūčio mėnesį L. Podochanovas ir D. Misevičius atvažiavo pas pažįstamą verslininką Alfredą P., kuris anksčiau D. Misevičiui buvo paskolinęs jam ir kitam verslininkui Jonui K. bendra nuosavybe įgytą 35 tūkst. eurų vertės naują automobilį „Mercedes Benz CLS 350“. Už šį automobilį verslininkai dar mokėjo išperkamosios nuomos įmokas – kas mėnesį po 1 600 Eur.

„L. Podochanovą pažinojau apie penkerius metus, per jį susipažinau su D. Misevičiumi – su šiais vyrais stengiausi nepalaikyti jokių santykių, tačiau jie nuolat pas mane atvažiuodavo su įvairiausiais pagalbos prašymais, – per apklausą policijoje pasakojo Alfredas P. – Taip pat ir skolindavosi automobilį, kurį visada grąžindavo. „Mercedesą“ buvau paskolinęs ir rugpjūčio mėnesį, nes D. Misevičius buvo savo sudaužęs.“

Rugpjūčio 18 d. Alfredui P. prireikė automobilio, todėl jis paskambino D. Misevičiui. Išgirdęs, kad vienas savininkų prašo grąžinti „Mercedesą“, D. Misevičius su L. Podochanovu iš karto atvažiavo į verslininko namus.

„L. Podochanovas iš karto pakeltu tonu ėmė sakyti, kad, ką, ar jam gaila automobilio draugams, – pareigūnams pasakojo Alfredas P. – Pasakiau, kad automobilis yra ne mano, o mano draugo – Jono K. Jie šį taip pat pažinojo, todėl L. Podochanovas iš karto ėmė priekaištauti, kad Jonas K. jiems nieko nemoka už parduodamus automobilius, kad jis „obnagliel“ (suįžūlėjo) ir pareikalavo tuoj pat jį iškviesti.“

Iškviestas verslininkas iš karto atvyko, bet pamatęs, kad D. Misevičius kieme vaikšto agresyviai nusiteikęs ir rankoje laikė armatūros gabalą, neišdrįso išlipti iš automobilio. Tai D. Misevičių ir L. Podochanovą tik dar labiau įsiutino.

„Kai jis išlipo iš automobilio, jie šaukė, kad šis nemoka pinigų už parduodamus automobilius, ėmė grasinti susidorojimu“, – sakė Alfredas P.

„D. Misevičius man liepė tuoj pat lipti iš automobilio, nes kitaip išveš į mišką ir daužys vamzdžiais, – Jonas K. reikalavimams pakluso. – Jis ėmė šaukti, kodėl nemoku įmoku už „mersą“, atrodė, kad tuoj trenks su tuo armatūros gabalu, bet aš jam parodžiau kvitą – jis tada nurimo ir armatūros gabalą numetė ant žemės. Tada prie manęs priėjo L. Podochanovas ir žiūrėdamas į veidą agresyviu balsu pareiškė, kad mes kažką dirbame, o „bachūrams“ pinigų nemokame. Supratau, kad jis mane kaltina, jog iš automobilio nuomos gaunu pelno, bet jiems, kaip „stogui“, nemoku „otkato“. Ir tada pareiškė, kad man bus blogai, jeigu nors vieną dieną pavėluosiu sumokėti už automobilio nuomą ar jeigu kas nors juo ims domėtis, jis padarys taip, kad „bachūrai iš zonos pi*** į šikną“. Supratau, kad tai realus grasinimas susidoroti.“

Pasak Jono K., tada D. Misevičius ir L. Podochanovas išvažiavo su „Mercedes Benz“. „Supratau, kad tai geruoju nesibaigs“, – teigė nukentėjusysis, pažymėjęs, kad vyrai taip pat pareiškė, jog šio automobilio daugiau nebeatgaus – kai baigs mokėti išperkamosios nuomos įmokas, privalės jį perrašyti L. Podochanovui.

Užkliuvo ir statybininkai

Supratęs, kad ginčo nepavyks išspręsti taikiai, Jonas K. kreipėsi pagalbos į policijos pareigūnus. Automobilį vyras atgavo tik po dviejų savaičių – D. Misevičiaus vairuojamą automobilį per jame buvusią įrangą susekė policijos pareigūnai. Jis jau buvo spėjęs pasikeisti automobilio padangas – už jas iš savininko taip pat reikalavo pinigų.

Bet dar tada, kai „Mercedes Benz“ nebuvo grąžintas, L. Podochanovas ir jo draugas A. Dondarovas atvyko į Alfredo P. sodybą Trakų rajone, kur buvo statomas namas ir pirtis. Šeimininko čia nebuvo, jis vengė vyrų ir į jų skambučius neatsakinėjo, todėl L. Podochanovas ir A. Dondarovas iš sodybos pagrobė daugybę statybininkams reikalingų darbo įrankių.

Be to, vienas statybose dirbęs vyras pareigūnams prisipažino, kad sulaukė grasinimų. „Vienas vyrų iš karto ėmė šaukti, kad ant stogo esantys vaikinai tuoj pat nuliptų žemyn, nes kitaip bus užmušti, – pasakojo Senuku vadinamas vyras. – Tuomet jo paklausiau, kas čia vyksta, bet jis man griebė už gerklės ir užsimojo suduoti ranka, bet nesudavė, o pasakė, kad mes turime jiems atiduoti visus statybinius įrankius ir kuo skubiau dingti iš čia. Kitaip, grasino, mus visus užmuš.“

Nukentėjusiuoju pripažintas vyras teigė, kad atvykėliai prisistatė esantys inspektoriai, aiškino, jog statybose darbininkai dirba nelegaliai.

„Jie dar pagrasino, kad grįš po pusvalandžio ir susidoros, jeigu mes toliau dirbsime“, – teigė Senukas.

Apie tai jis pranešė sodybos šeimininkui Alfredui P., į įvykio vietą buvo iškviesta policija. Vėliau iš darbininkų paimti įrankiai buvo rasti pas kaltinamuosius, jie teisėtiems šeimininkams buvo grąžinti.

Kratosi kaltės – esą tai susidorojimas

Baudžiamojon atsakomybėn patraukti vyrai nepripažįsta jiems pateiktų kaltinimų. Kalbėdami apie automobilį „Mercedes Benz“ jie aiškino, kad savininkai buvo jų draugai ir visada leisdavo juo važinėtis. D. Misevičius ir L. Podochanovas tikino, kad niekada iš verslininkų neprievartavo turto, o tik draugiškai kalbėjosi apie „Mercedes Benz“.

„Alfredas P. neturėjo pinigų įmokoms mokėti, todėl norėjo nuvažiuoti į Palangą ir automobilį sudaužyti – taip būtų gavęs draudimo įmoką“, – savo versiją dėstė D. Misevičius.

L. Podochanovas tikino, kad niekada negrasino atimti „Mercedes Benz“, taip pat nurodė, jog niekam negrasino ir jokios armatūros rankose nelaikė – esą nukentėjusysis ir jo bičiulis meluoja.

Kaltinamasis įsitikinęs, kad vienas verslininkų – Alfredas P. esą nori susidoroti, todėl ir sukurpė šią istoriją. Kaip ir tą, kai jis su A. Dondarovu buvo atvykęs į statybvietę Trakų rajone. „Buvau paskolinęs įrankius, norėjau juos atsiimti, niekam negrasinome“, – aiškino L. Podochanovas.

„Visa ši byla specialiai yra sugalvota – Alfredas P. turi motyvą, todėl visus pamokė, kaip reikia kalbėti – ir Senuką, ir kitus darbininkus“, – emocingai kalbėjo L. Podochanovas.

Tokios pačios pozicijos laikėsi ir A. Dondarovas. „Manau, Alfredas P. sumokėjo statybininkams, todėl jie mus apkalba, mes tik paprašėme padėti sunešti įrankius į automobilį – aš niekada prieš Senuką rankos nepakelčiau“, – tikino jis.

L. Podochanovas ir D. Misevičius šiuo metu yra suimti ir laikomi Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime (TIK). Tačiau jau viena koja laisvėje – Vilniaus apygardos teismas kitą savaitę paskelbs, ar nusikaltimais kaltinami vyrai nuosprendžio lauks laisvėje, ar už grotų.

Prokurorė Edita Ignatavičiūtė mano, kad kaltinamieji ir toliau turėtų būti laikomi suimti, tačiau jeigu tokiai pozicijai nepritartų teismas, ji pasiūlė kaltinamiesiems skirti kitas griežtas kardomąsias priemones, paskiriant ne mažesnį kaip po 10 tūkst. Eur užstatą.

L. Podochanovas žadėjo pinigus surasti, tuo metu D. Misevičius tikino, kad tokių pinigų neturi. „Tada teks sėdėti, – teisme kalbėjo jis. – Bet už ką čia tokių pinigų prašote, laikote nekaltą žmogų!“

Jeigu teisme bus įrodyta kaltinamųjų kaltė, L. Podochanovui ir D. Misevičiui grės įkalinimas iki dešimties, o A. Dondarovui – iki šešerių metų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kraujo tyrimai gali parodyti netgi vėžį: gydytojos išvardijo, kurie rodikliai svarbiausi

Kraujo tyrimai gali būti neįtikėtinai informatyvūs. Jie gali parodyti, ko trūksta ar per daug...

Policijai įkliuvęs treneris pasiūlė kyšį: ateik į Kauno „Žalgirio“ rungtynes (7)

Daugybę prizinių vietų Lietuvos ir Europos čempionatuose užėmęs šiuo metu lengvosios atletikos...

DELFI

Analitikas Švecas: formuojasi nauja „blogio ašis“ Iranas meistriškai pasinaudojo silpstančia Rusija (7)

Kuria linkme pakryps įvykiai Ukrainos fronte, kiek dar truks Rusijos pradėtas karas priklausys ir...

Trūksta virėjų ir padavėjų: visi nori būti šefais, bet ne plauti indus ar skusti bulves

Restoranui sprendimas buvo rizikingas, nes maisto gamyboje negali būti klaidų, o vaikams – tai...

Karas Ukrainoje. JAV generolas pateikė pesimistinę prognozę JK žvalgyba: Rusijos žiemos puolimas Donbase žlugo

Mažai tikėtina, kad Ukraina 2023 metais visus Rusijos karius pašalins iš savo teritorijos,...

Sveikatos problemų šioje srityje neturi vos 1 proc. gyventojų: gydytojos verdiktas – tai netinkamo elgesio pasekmė

Įvairūs atlikti tyrimai Lietuvoje rodo, kad odontologinė sveikata mūsų šalyje prasta, ir tai jau...

Jauna šeima Lietuvos kaime ėmėsi neįprasto verslo: buvo laikas, kai uždirbome vos 30 eurų (5)

Jauna šeima Jurbarko rajone atrado verslo nišą. Grįžę iš emigracijos Milda ir Gaudas...

„Politico“ skelbia, kad Vilnius gudrauja dėl paramos Ukrainai: valdantieji suskubo neigti (24)

Lietuva priversta teisintis dėl paramos Ukrainai – įtakingas Briuselio leidinys „ Politico “...

Sušlubavusi anykštėnės sveikata davė pradžią šeimos verslui – tam, kad tave žinotų visa Lietuva, didmiestyje gyventi nebūtina

Kartais ne patys smagiausi gyvenime dalykai – tokie kaip sutrikusi sveikata – duoda pradžią...