Įvertinti praėjusį sezoną padarytų klaidų bei aptarti artėjančios vasaros problemų ir naujovių Policijos generalinio komisariato bei pajūrio savivaldybių policijos vadovai užvakar rinkosi Palangoje. Pasirengimą artėjančiam vasaros sezonui bei galimai kilsiančias problemas pajūrio savivaldybių vadovai bei policijos komisariatų viršininkai kartu su generaliniu komisaru Vizgirdu Telyčėnu, jo pavaduotojais Kęstučiu Tubiu bei Algirdu Stončaičiu, Viešojo saugumo tarnybos viršininko pavaduotoju Jonu Zautra ir kitais atsakingais pareigūnais ketvirtadienį aptarė Palangoje.
Vaizdo kameros
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)
Kurortui atstovavo komisariato viršininkas Aurijus Jusys, Palangos miesto apylinkės prokuratūros vyriausioji prokurorė Nijolė Požarskienė, apylinkės teismo pirmininkė Diana Jakštienė bei vicemeras Edmundas Krasauskas.

Skirstys apskritis

Artėjant vasarai, policijos komisariatai turi pasirengti keletui pokyčių, susijusių su darbo organizavimu bei lėšų paskirstymu.

Konstatuota, kad komandiruojamų Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų skaičius šiemet sumažės. Tai, anot J.Zautros, susiję su pareigūnų trūkumu apskritai.

Vasarą Klaipėdos apskričiai darbo dienomis ketinama komandiruoti 20 viešojo saugumo tarnybos pareigūnų, savaitgaliais – 55 pareigūnus. Visi jie, kitaip nei ankstesniais metais, bus komandiruojami Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato žinion, o šis, atsižvelgdamas į poreikį, pajėgas paskirtys apskrities miestams.

Prioritetas – Palanga

Pasitarimo metu akcentuota, kad prioritetas, paskirstant komandiruotus pareigūnus, bus teikiamas Palangai. Todėl, anot A.Jusio, baimintis dėl galimo papildomų pajėgų skaičiaus sumažėjimo kurorte nereikėtų.

Juo labiau kad, pasak vicemero E.Krasausko, šiais metais kurorto politikai policijos komisariatui paremti miesto biudžete numatė 135 tūkst. litų – komandiruotiems pareigūnams samdyti bei konkrečioms programoms įgyvendinti.

Dėmesys – narkotikams

Pasitarimo metu taip pat konstatuota, jog vasarą pastebimas nelegalios narkotikų apyvartos suaktyvėjimas. Pareigūnai pripažino, jog užkardyti šį reiškinį vasarą komandiruojamų pareigūnų darbas nėra efektyvus bei neadekvatus kaštams, susijusiems su policininkų apgyvendinimu bei maitinimu.

Juo labiau kad iš kitų miestų atvykusiems į Palangą pareigūnams per keletą savaičių perprasti situaciją bei numatyti galimas narkotikų platinimo vietas nėra paprasta, tad šis darbas turėtų būti atliekamas vietos policininkų. Todėl šiemet nutarta pareigūnus, kovosiančius su narkotikų prekyba, į kurortą komandiruoti ne nustatytam laikui, o atlikti konkrečių užduočių.

Kamščiai keliuose

Ketvirtadienį atkreiptas dėmesys ir į vasarą itin aktualią problemą – transporto spūstis gatvėse bei keliuose. Tikimasi, kad apmokestinus automobilių įvažiavimą į Palangą bei jų stovėjimą kurorto gatvėse, ši problema turėtų kiek sumažėti.

Tačiau iškeltas klausimas, ar nevertėtų tartis su Valstybine kelių direkcija, kad magistraliniuose keliuose, vedančiuose į Palangą, būtų nurodyti ir alternatyvūs maršrutai į kurortą. Tikimasi, kad nukreipus dalį transporto kitais keliais, vairuotojams mažiau laiko tektų praleisti stovint kamščiuose.

Kvies bedarbius

Kalbėdamas apie viešosios tvarkos prevenciją, A.Jusys atkreipė dėmesį, jog šiemet rimčiai mieste užtikrinti ketinama pasitelkti ir bedarbius, pasirinktus specialios atrankos būdu.

„Šią vasarą prie monitorių stebėti kamerų fiksuojamo vaizdo bus sodinami Darbo biržos siųsti asmenys. Apie pastebėtus pažeidimus jie informuos policijos budėtojus“, - sakė A.Jusys.

Stringa tyrimas

Pasitarime iškelta ir daugiau Palangoje kylančių „vasarinių“ problemų. Vyriausioji prokurorė N.Požarskienė atkreipė dėmesį, jog kurorte ikiteisminis tyrimas turi savo ypatumų, nes proceso dalyviai neretai būna užsieniečiai. Tyrimui užtrukus, pasikviesti liudytojus ar nukentėjusiuosius iš kitų šalies miestų ar net užsienio valstybių yra sudėtinga.

Darbą, anot vyriausiosios prokurorės, apsunkina ir tai, kad Palangoje ikiteisminio tyrimo bazė yra labai silpna – kasmet pasikeičia apie 80 proc. tyrėjų, o ir komandiruoti pareigūnai neretai nesugeba tinkamai atlikti pavestų užduočių.

"Vakarinė Palanga"
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Per stebuklą išsigelbėjęs Šilalės žydas apie budelius lietuvius: žinau jų pavardes (58)

„Turbūt Dievas norėjo, kad likčiau gyvas“. Taip sako vienintelis Holokaustą išgyvenęs...

Ramutei Daktarienei – dovana: teismas nutarė jai grąžinti garsiąją Užliedžių pilaitę (17)

Kauno Daktarų nusikalstamam susivienijimui vadovavęs ir iki gyvos galvos įkalintas Henrikas...

Čečėnus įsiutino Lietuvos veiksmai: paruošė atsakomąsias priemones (151)

Čečėnai įtraukė Lietuvą į negeranoriškų Europos šalių sąrašą. Tai pranešė Rusijos...

Iš vaiduoklio – į elfą: Kuzminsko benefisas Eurolygoje nustebino net Plazą Kuzminsko mintys (2)

Kelias karčias kritikos piliules pastaruoju metu nurijęs Mindaugas Kuzminskas trečiadienio...

VMI tirs Edmundo Jakilaičio veiklą atnaujinta (66)

Valstybinė mokesčių inspekcija ( VMI ) tirs žurnalisto ir prodiuserio Edmundo Jakilaičio...

Veryga sugalvojo, kuo pakeisti cukraus mokestį (421)

Sveikatos apsaugos ministerija , rodos, rimtai užsimojo gyventojus atbaidyti nuo cukraus. Dar...

Jo vardo Putinas net nemini: Kremliaus kritikas jaukia Rusijos rinkimų planus (21)

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas yra sėdėjęs už grotų, buvo užpultas, jam...

Varėnos raj. – panika dėl meningokoko: infekcija nusitaikė į vyresnius (23)

Varėnos raj., Valkininkuose, žmones išgąsdino žinia apie žaibine meningokoko forma susirgusią...

Viešina skandalingas nuotraukas: VU nedelsdamas inicijuoja vidinį tyrimą (246)

Į DELFI redakciją kreipėsi Vilniaus universiteto ( VU ) garažo darbuotojais prisistatę asmenys....

Beckham modeliu tapusios 7-metės liemenį turinčios Giedrės Dukauskaitės skandalas netyla: pratrūko ir raseiniškė mama (20)

Šią savaitę greta garsiosios mados dizainerės Victorios Beckham pavardės spaudoje mirgėjo ir...