Tuo pat metu, talkinant Rokiškio policijai, kelyje Obeliai – Rokiškis sulaikyti du vilkikai, kurių vairuotojai asmeniniame bagaže į Lietuvą vežė baltarusiškas kontrabandines cigaretes.

MKT praneša, kad Šiuo metu nušalintas nuo pareigų, Mobiliųjų grupių Panevėžio poskyryje dirbęs vyr. inspektorius A. K. įtariamas slapta teikęs informaciją vairuotojams apie keliuose muitinės mobiliųjų grupių planuojamus patikrinimus.

Tęsdami prieš porą mėnesių pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnyba, MKT ir TTT pareigūnai, kuriems talkino Rokiškio policija, praėjusio ketvirtadienio (gegužės 16 d.) vakarą, apie 18 val., kelyje Obeliai – Rokiškis sustabdė patikrinimui du į Lietuvą iš Latvijos įvažiavusius vilkikus. Automašinų vairuotojai sakėsi grįžtą iš Rusijos, kur gabeno krovinį, o per Latviją važiavę dėl mažesnių eilių pasienyje.

Detaliai patikrinus, paaiškėjo, kad abiejų („Volvo“ ir „MB“) vilkikų kabinose kiekvienas vairuotojas namo vežėsi baltarusiškų cigarečių „NZ“, „Fest“, „Minsk“. Iš viso vairuotojai vežėsi 1330 pakelių nelegalių rūkalų, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais daugiau nei 10 tūkst. Lt.

Abiems vairuotojams – S. G. ir M. B. buvo surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai pagal ATPK 163-2 str. (akcizais apmokestinamų prekių gabenimas pažeidžiant nustatytą tvarką).

Dėl šio įvykio, beveik tuo pat metu kita MKT ir TTT pareigūnų grupė sulaikė Kauno Teritorinės muitinės Mobiliųjų grupių skyriaus Panevėžio poskyrio vyr. inspektorių A. K. Sulaikytasis įtariamas slapta teikęs informaciją iš Latvijos į Lietuvą įvažiuojantiems vairuotojams apie muitinės Mobiliųjų grupių planuojamus patikrinimus keliuose.

A. K. buvo sulaikytas dviem paroms, vėliau jam buvo skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

MKT Kauno skyriuje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 228 str. 2 dalį (Piktnaudžiavimas tarnyba siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos). Už tokio pobūdžio nusikaltimą Baudžiamajame kodekse numatyta bausmė – bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Per pirmus keturis šių metų mėnesius Lietuvos muitinė, įgyvendindama korupcijos kontrolės ir prevencijos priemones, įtarimus dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų pareiškė trylikai muitinės pareigūnų.