Kelius sustingdęs šaltukas pareikalavo pirmosios aukos: žuvo nuo kelio traktoriumi nuvažiavęs ir į sklidiną vandens melioracijos griovį įvirtęs Panevėžio rajono gyventojas. Nelaimė penkiasdešimt šešerių metų Viliaus A. tykojo Naujamiesčio seniūnijoje, netoli Vaskonių kaimo esančiame miške. Specialiosios tarnybos apie įvykį informuotos pirmadienį prieš vidurdienį.
© A.Didžgalvio nuotr.

Pirminiais duomenimis, tame pačiame Vaskonių kaime gyvenęs vyriškis nesuvaldė traktoriaus su nedidele dvirate, medienai vežti pritaikyta puspriekabe, nuvažiavo nuo kelio ir įvirto į melioracijos griovį. Pirminiais duomenimis, sunkiasvorės transporto priemonės prispaustas vyriškis nuskendo.Po nelaimės be maitintojo liko žmona, du mažamečiai vaikai ir trečiasis, dar tik pasibelsiantis į šį pasaulį.

Kol kas spėliojama, kaip apie porą tonų sverianti transporto priemonė išklampotame ir užšalusiame miško keliuke galėjo pasisukti šonu ir virsti į stačių šlaitų melioracijos griovį. Po mirtino manevro nepakrauta puspriekabė liko ant kranto, o traktorius atsidūrė apie metro gylio vandens užsemtame griovyje aukštyn ratais. Išsilaisvinti prispaustam vyrui nepavyko, draugui negalėjo pagelbėti ir avarijos liudininkais tapę kartu miške dirbę vyriškiai.

Kone visą įvykį savomis akimis išvydę žuvusiojo kraštiečiai patikino, kad pirmadienio rytą visi ketino pasiruošti medienos. Vyrui sėdus prie traktoriaus vairo, vyrai pėsčiomis patraukė iš paskos.

„Atsilikę gal gerą šimtą metrų, ėjome keliuku. Viskas įvyko labai staiga. Pribėgę artyn tik pamatėm, kad traktorius jau apvirtęs ir Vilius prispaustas“, – kalbėjo nelaimės liudininkai.

Padėti negalėjo

Į įvykio vietą netrukus atskubėjo dar keli netoliese dirbę vyrai. Viliaus kolegos šoko į vandenį nelaimėliui padėti, tačiau apversti sunkiasvorės technikos nepajėgė.

„Bandėm traktorių pakelt, bandėm Vilių už rankos traukt, bet nebuvo jokių galimybių. Jis dar buvo gyvas, kurį laiką virš vandens ranka mataravo. Bet padėt niekuo negalėjom“, – išgyventas siaubo akimirkas prisiminė vyro draugai.

Stambaus sudėjimo vyriškį iš vandens ištraukė tik maždaug po poros valandų įvykio vietą atradę ugniagesiai gelbėtojai. Medikai mirtį konstatavo dar anksčiau – nebuvo jokių galimybių, kad į ledinį vandenį įkritęs ir išnirti nebegalėjęs vyras po tiek laiko būtų gyvas.

Atskubėję mirusiojo artimieji kalbėjo, kad Anapus iškeliavęs vyras paliko šeimą: du mažamečius vaikus ir besilaukiančią žmoną. Jų šeimą šįmet tragedija paliečia antrąkart – nepraėjo nė metai, kai pačiam Viliui ir jo giminėms teko laidoti vieną iš šešių brolių.

Artimieji vyrą apibūdino kaip labai gerą, darbštų, atsakingą žmogų. Draugai stebėjosi, kaip tokia nelaimė galėjo įvykti buvusiam eiguliui puikiai pažįstamoje vietoje. Prasitarta, kad vyriškio vairuotas traktorius nebuvo pačios geriausios techninės būklės. Esą vyras jį buvo savaip perdaręs, transporto kabina neturėjo stogo. Dar prieš nelaimę vyras minėjo, kad traktorius lyg „traukia“ į vieną pusę.

Linko prie meno

Vilių A. puikiai pažinojo Panevėžio miškų urėdijos darbuotojai, mat jis daugelį metų dirbo Panevėžio rajono miškuose ir buvo puikus pagalbininkas. Naujamiesčio girininkas Antanas Auglys patvirtino, kad vyras dirbo eiguliu ir darbo neteko mažinant etatus.

„Tačiau jis visuomet prie mūsų prisijungdavo prasidėjus sezoniniams darbams. Pagelbėdavo ir kitiems pasiruošti medieną, malkas, ruošdavosi ir pats, dar kitus vyrus įdarbindavo. Kiek žinau, visąlaik miške praleisdavo daugiausia laiko, savo kraštų miškus puikiai pažinojo. Kartu ir medelius sodindavom, ir krūmus kirsdavom, nuo žvėrių tvoras tverdavom“, – sakė A.Auglys.

Naujamiesčio girininkas patikino, kad kolega buvo ir puikus medžio meistras, turėjo menininko gyslelę: „Geras meistras buvo. Paprašydavome ir sukaldavo medžiotojų bokštelius, pavėsines, medinius staliukus. Buvo linkęs prie meno, iš medžio daug ką išdrožti galėjo.“

Su kokia technika vyras dirbo pastaruoju metu, A.Auglys pasakyti negalėjo. Darbo netekęs buvęs eigulys girininkijos transporto priemonėmis ir technika nesinaudojo, dirbo su sava.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (50)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (59)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (311)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (88)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Į prekybos centrą „Mandarinas“ sulėkė gausybė pareigūnų (39)

Šeštadienio vakarą Vilniuje esančiame prekybos centre „ Mandarinas “ įsikūrusioje...

Orai: teks prisiminti, ką reiškia tikras šaltis (1)

Ateinančios naktys bus itin žvarbios, kitos savaitės pradžioje gali atšalti ir iki 16 laipsnių...

Kad nevaikiški žaisliukai gerai tarnautų (6)

Jūsų mėgstamas sekso žaisliukas ką tik padėjo jums pabuvoti devintame danguje – o kas toliau?...

Geriausi visų laikų maisto ruošimo patarimai: mažos gudrybės padės išsaugoti ir ryškias produktų spalvas (2)

Ar norėtumėte savo virtuvėje jaustis tikru profesionalu, laisvai žongliruoti įvairiausiais...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (180)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Studentės svajones sutrypė realybė: dar tikiuosi, kad neteks krautis lagaminų (164)

Medikams nusprendus netylėti ir mitingu siekti atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas,...