Alytaus rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį 39 m. vyrui, tiek fiziškai, tiek psichologiškai smurtavusiam prieš savo paauglį sūnų.
Spyna
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Alytiškis kaltintas tuo, kad 2016 m. sausio – vasario mėn., teismo sprendimu nustatytu bendravimo su sūnumi laiku, netinkamai auklėjo savo paauglį sūnų.

Teismas praneša, kad važiuojant automobiliu Alytaus mieste tėvas sugalvojo sūnų pagąsdinti, sudavė kumščiu į veidą, o nusivežęs į garažą garsiai paleido muziką, kad kaimynai neišgirstų kas vyksta, keletą kartų sudavė kumščiu ir įspyrė į įvairias kūno vietas, ir, panaudodamas psichinę prievartą, uždarė į garaže esantį tamsų rūsį, kur jį laikė iki 15 minučių. Tėvas taip pasielgė prisiminęs, kad mama anksčiau skundėsi dėl netinkamo sūnaus elgesio: pamokų nelankymo, atsikalbinėjimo.

2016 m. kovo 20 d., kai sūnus lankėsi tėvo namuose, žodinio konflikto metu, kilusio dėl to, kad tėvas reikalavo prisijungimo duomenų prie sūnaus asmeninio „Facebook“ profilio, kad patikrintų jo draugus, susirašinėjimą su jais ir pan., supykęs tėvas sūnui sudavė kumščiu į smilkinį.

Teismas, patikrinęs ir įvertinęs byloje surinktus įrodymus, padarė išvadą, kad kaltinamojo kaltė padarius jam inkriminuojamas nusikalstamas veikas visiškai įrodyta. Kaltinamasis du kartus vartojo fizinę ir psichinę prievartą prieš savo nepilnametį sūnų.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Teismas praneša įvertinęs ir tai, kad kaltinamasis nekritiškas savo nusikalstamų veikų atžvilgiu, turi ydingai suformuotas auklėjimo nuostatas, kurių neketina atsisakyti ir ateityje, bet kokios rūšies smurtinio pobūdžio veiksmus traktuoja kaip tinkamą priemonę siekiant vaiko auklėjimo tikslų, todėl nesijaučia nusikaltęs, o tik pažeidęs šalyje galiojančius įstatymus.

Byloje nustatyta, kad nepilnametis sūnus dėl tėvo panaudoto psichinio ir fizinio smurto kentė fizinį skausmą, patyrė dvasinius išgyvenimus, sukrėtimą, baimę, nes smurtavo artimas šeimos narys ir tai vyko namuose, kur vaikas turi jaustis visiškai saugus. Dėl patirtų išgyvenimų paauglys lanko pedagoginę psichologinę tarnybą, kurioje siekiama normalizuoti vaiko emocinę būseną po patirto streso.

Teismas kaltinamąjį pripažino kaltu ir skyrė laisvės apribojimo bausmę vieneriems metams, įpareigojant per šešis mėnesius neatlygintai išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Taip pat įpareigojo nuteistąjį dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose asmenims, padariusiems nusikalstamas veikas šeimos nariui. Priteisė iš tėvo sūnui 1000 (vieną tūkstantį) eurų nusikaltimu padarytai neturtinei žalai atlyginti.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Alytaus rajono apylinkės teismą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pentagono Kalėdų dovanos Baltijos šalims: kam ir kodėl atiteks 100 mln. dolerių? (10)

Po to, kai JAV Kongrese sutarta dėl rekordinio, beveik 700 mlrd. dolerių gynybos biudžeto,...

Orai: šalį užlies šiluma, bet džiaugsmo neatneš (12)

Po žiemiškesnės savaitės pradžios, antroje savaitės pusėje temperatūra šoktels aukštyn, tad...

20 dienų valgė ligoninės maistą: kai kurie pasiūlymai gerokai nustebino ligoninės komentaras (415)

Šimtai legendų, mitų, komentarų, nuotraukų, klausimų, nuolatinių diskusijų – daug neramumų...

Teisėjai skaudžiai pamokė skolų išieškotojus: tą pačią skolą bandė išsireikalauti tris kartus (130)

Teisėjai skaudžiai pamokė skolų išieškotojus – už tai, kad jau trečią kartą tam pačiam...

Geriausią kėlinį klubo istorijoje sužaidę „Knicks“ nutraukė Toronto pergalių seriją (2)

Pirmąją nesėkmę po keturių pergalių iš eilės NBA pirmenybėse patyrė Toronto „Raptors“...

Rado, kaip atsikratyti nelaukiamų klientų: už kebabą prašo 28 eurų (214)

Verslininkas Karolis Jaruševičius nemėgsta, kai jo valdomą maitinimo įstaigą vadina kebabine ....

Įspūdingų Kauno eglučių kūrėją suviliojo kitas miestas (25)

Neseniai paaiškėjo, kad šiemet miestą Kauno rotušės aikštėje puoš dvylikos metrų aukščio...

Kiek augs lėšos Lietuvos kariuomenei? (276)

Kitais metais Lietuvos kariuomenė s finansavimas peržengs 2 procentų ribą. Tačiau tai – tik...

Rusai įvardijo, dėl ko nepatenkinti Putinu (405)

Rusijos piliečiai mano, kad jų prezidentui Vladimirui Putinui už darbą einant šalies...

Gaisro metu nebuvo laiko galvoti: moters poelgis pralinksmino internautus (5)

Erdvius namus Šiaurės Kalifornijoje turėjusiam poniui Stardust turėjo būti nemenkas sukrėtimas...