Alytaus policijos pareigūnų pastangos surasti nepakaltinamą žudiką 27 metų Andrių Petrulionį ir sugrąžinti į Rokiškio psichiatrijos ligoninę jau kelios paros neduoda rezultatų. Kol prieš ketverius metus žiaurią žmogžudystę įvykdęs vyras bus laisvėje, negalėsite jaustis saugūs.
Andrius Petrulionis
© "Lietuvos žinios"

Kauno apygardos teismo pripažintam nepakaltinamu A.Petrulioniui buvo skirtas stacionarinis griežtas stebėjimas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje. Šį pavasarį psichiatrų komisijai pateikus išvadas, jog alytiškio psichikos būklė pagerėjo, ir atsižvelgus į valstybės kaltinimą palaikiusio Rokiškio prokuratūros prokuroro Renaldo Žalio prašymą taikyti ambulatorinį stebėjimą, žudikas teismo nutartimi buvo išleistas į laisvę. Atsakomybę prižiūrėti sūnų prisiėmė jo motina Alytaus miesto savivaldybės Vidaus administravimo skyriaus vedėja Roma Svidovskienė.

Nei apie tai, kad ketinama svarstyti A.Petrulionio paleidimą į laisvę, nei apie nutartį, atvėrusią psichiatrijos ligoninės vartus, nužudytos merginos motinos Marijos Sakalauskienės Rokiškio teisėsaugininkai nesiteikė informuoti, tuo labai įskaudindami vienintelės dukters netekusią moterį.

Tačiau liepos 1-ąją Panevėžio apygardos teismo kolegija panaikino žemesnės instancijos teismo nutartį kaip neteisėtą ir nepagrįstą bei priėmė sprendimą grąžinti A.Petrulionį gydyti į psichiatrijos ligoninę. Į Alytaus policiją buvo nusiųstas Rokiškio apylinkės teismo prašymas pristatyti A.Petrulionį tęsti priverstinio gydymo bendrojo stebėjimo sąlygomis.

Policininkai keletą kartų apsilankė alytiškio ir jo motinos namuose bei užmiesčio sodyboje, bet ieškomojo nerado. Atsitiktinai vieno pareigūno sutikta atostogaujanti R.Svidovskienė taip pat nepasakė, kur yra ar kur galėtų būti jos sūnus. Nepakaltinamas žudikas dingo kaip į vandenį. Todėl pareigūnams nebeliko nieko kito, kaip paskelbti A.Petrulionio paiešką.

Be to, paaiškėjo, kad A.Petrulionis liepos 4-ąją paskirtu laiku nepasirodė ir ambulatorijoje, nors motina buvo apsiėmusi rūpintis, kad sūnus vykdytų medikų nurodymus.

A.Petrulionis pripažintas nepakaltinamu, tačiau tai netrukdo jam vairuoti automobilio. Grįžęs iš psichiatrijos ligoninės, gegužės 12-ąją, jis pasikeitė seno pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą į naują.

Brutalų nusikaltimą alytiškis padarė 2005 metų gegužės 9-ąją, kai nesuvaldęs savo įniršio dėl užstrigusio kasos aparato aštriu daiktu suknežino lažybų punkto darbuotojai Irmai Sakalauskaitei galvą. Vairuotojo pažymėjimą vyras buvo gavęs likus vos penkioms dienoms iki žmogžudystės. Nors medikų komisija savo išvadas apie tinkamumą vairuoti automobilį pateikia mėnesiu ar dviem anksčiau iki pažymėjimo įteikimo, įtarimų dėl A.Petrulionio psichikos būklės niekam nekilo. Jų atsirado tik padarius nusikaltimą.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos (83)

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (89)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Vėl neišmiegojote? Jums padės vienas labai paprastas psichologinis triukas (3)

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, žmonės šiais laikais yra vis labiau pavargę, bet vis sunkiau...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (23)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

NATO pareigūnas: JAV saugumui grėsmę kelia Trumpo pasisakymai (3)

Šalys, kurias Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas prieš kelias dienas...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais ir dar viena valanda baudos atnaujinta 06.53 val. (199)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Savo auklėtinių nebeatpažįstantis Jasikevičius: esame kovotojų komanda, bet Bamberge to nebuvo (55)

Eurolygos 18-ame ture Kauno „Žalgiris“ buvo priverstas Bamberge pripažinti „Brose“...

Kate Middleton per savo vestuves dėvėjo ir kitą, ne mažiau įspūdingą suknelę: ją matė tik išrinktieji (3)

Kas galėtų pamiršti tą ypatingą akimirką, kai tada dar būsimoji Kembridžo kunigaikštienė...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (192)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Tarp 12 baisiausių pasaulio pastatų – Vilniuje esanti prokuratūra (16)

Architektūra gali būti įkvepianti, atskleidžianti žmonijos ar Dievo galybę, rodanti...