aA
Vilniaus apskrities VPK Migracijos valdybos pareigūnai imasi didesnės užsieniečių neteisėto buvimo ar gyvenimo Lietuvos Respublikoje kontrolės, nes vis dažniau nelegalai fiktyviai veda jaunas lietuvaites.
Nelegalų akiratyje – fiktyvios santuokos su lietuvaitėmis
© Shutterstock nuotr.

Griežčiau kontroliuoti užsieniečius Migracijos valdybos pareigūnai nusprendė padaugėjus neteisėtai į šalį atvykstančių užsienio valstybių piliečių. Dažniausiai atvykėliai stengiasi įsitvirtinti Lietuvos Respublikoje, kaip vienoje iš Europos Sąjungos valstybių ir, gavę teisę joje gyventi, neužsilieka. Itin padaugėjo prieglobsčio prašytojų.

Kaip pastebėjo Vilniaus migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus pareigūnai, naujos bangos prieglobsčio prašytojai nėra tie žmonės, kurie negalėtų gyventi savoje šalyje dėl joje vykdomo smurto, teroro ar kitokių veiksnių. Dažniau tai jauni, geresnių gyvenimo sąlygų ieškantys žmonės, žinantys prieglobsčio prašytojo teises ES valstybėse. Prieglobsčio prašytojas naudojasi valstybės garantuojama teisine pagalba, nemokamomis vertėjo paslaugomis, nemokama medicinos pagalba ir socialinėmis paslaugomis.

Gavę laikiną teritorinį prieglobstį, kol bus išnagrinėtas prašymas, jie apgyvendinami Užsieniečių registracijos centre ir naudojasi visomis prieglobsčio prašytojo teisėmis. Turėdami Migracijos departamento išduotą pažymėjimą, jie jaučiasi laisvi, bando įsidarbinti, sukurti šeimą.

Pastarosios sąlygos, ypač – santuokos sudarymas tokiam užsieniečiui suteiktų šansą likti Lietuvoje ilgesniam laikui. Deja, užsieniečių santuokos su LR piliečiais neretai būna fiktyvios, tai ne kartą, vykdydami nelegalios migracijos priemones, įrodė Vilniaus migracijos valdybos pareigūnai, rašoma pranešime spaudai.

Įrodinėjimai užsieniečius pažeidus teisinę padėtį Lietuvos reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus atima daug valstybės lėšų ir pareigūnų laiko. Todėl Vilniaus migracijos valdybos pareigūnai, siekdami sustabdyti tokią nusikalstamą veiką, nusprendė kiek pakoreguoti savo veiklą nelegalios migracijos prevencijos srityje ir imtis priemonių sustabdyti fiktyviai sudaromas santuokas.

Vilniaus migracijos valdybos viršininkas Gintaras Bagužis susitiko su Vilniaus miesto Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojais ir paprašė jų pranešti apie įtarimų keliančias tuoktis pasirengusias poras. Netrukus po minėto susitarimo buvo sustabdyta Lietuvos pilietės ir neteisėtai šalyje buvusio Gruzijos piliečio santuoka, gavus kitą pranešimą apie galbūt santuoką ne iš gerų paskatų, patikrinta lietuvaitės ir Pakistano piliečio santuokos registracija.

„Pakistaniečio ir lietuvaitės santuoka jau buvo sudaryta Lietuvos musulmonų sunitų dvasiniame centre-muftiate, į Civilinės metrikacijos skyrių pora atėjo tik ją apskaityti. Lieka tikėti, kad santuoka sudaryta iš meilės ir šeima turi kuo geriausių ketinimų, – sakė Vilniaus migracijos valdybos viršininkas G. Bagužis. – Tačiau patirtis byloja apie kitokias santuokas – netikras, sudarytas siekiant tikslo likti Lietuvoje, o tuo pačiu – įsitvirtinti Europos Sąjungoje ir naudotis visais jos teikiamais privalumais, kurių užsieniečiai neturi savame krašte. Tarp ketinančių sudaryti santuokas su Lietuvos piliečiais pasitaiko ir prieglobsčio prašytojų. Jiems toks veiksmas – didesnė tikimybė likti Lietuvoje ar pasinaudoti teise vykti į kitas ES valstybes, todėl tikrai yra didelė tikimybė, kad sudaroma santuoka su Lietuvos piliečiu yra tik fiktyvi akcija ar priedanga gyventi Europos Sąjungoje.“

Nauja Vilniaus migracijos valdybos prevencinė nelegalios migracijos priemonė pasiteisino, todėl, G. Bagužio pastebėjimu, ji bus tobulinama ir atliekama nuolat. Juo labiau, pastebėjus išradingų prieglobsčio prašytojų tikslus.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ekspertas: šitie rinkimai parodė tendencijas, kurių negalima nepastebėti (2)

Didžiausia šių savivaldos rinkimų staigmena ir stebuklu vadinamas išrinktasis Vilniaus rajono...

Gyventojų mėgiama investicijų rūšis gali netekti patrauklumo: „debesys tvenkiasi“ (1)

Nekilnojamasis turtas (NT) tebėra populiari investicinė kryptis Lietuvoje, gyventojams nevengiant...

Karo ekspertai: Kinijos lyderiui lankantis Maskvoje Vakarai siunčia labai aiškią žinią (1)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad rusai...

LRT generalinio direktoriaus neišsirinko: po lygiai balsų surinko du kandidatai papildyta (11)

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) pranešė, kad generalinio direktoriaus konkurse nė...

Vietos slaugos ligoninėse tenka laukti po pusmetį, bet lovų mažėja: netrukus laukia dideli pokyčiai (5)

Sveikatos apsaugos ministerija pradėjo slaugos ligoninių pertvarką – ligoninėse liks mažiau...

Verslas PliusLaida „Sėkmingi iki 30-ies“

Perpildyta kosmetikos rinka Ernesto neišgąsdino – sukūrė savo produktų liniją ir rado neįprastą būdą kovai su konkurentais

Tai – jau penktoji „Sėkmingi iki 30-ies“ laida. Šįkart Delfi pristato interviu su veido...

Transliacija / Redaktoriaus virtuvė. Galimas kairiųjų premjeras: švytuoklė krypsta į mūsų pusę

Pasibaigus rinkimų maratonui, laidoje lankosi Jonavos rajono savivaldybės meras, Lietuvos...

4 produktai ir 1 gėrimas, kuriais papildę savo racioną sumažinsite vėžio riziką – kai kuriais atvejais net iki 30 proc.

Kelių puikiai pažįstamų produktų vartojimas gali atstoti onkologinių susirgimų profilaktiką.

Karas Ukrainoje. Žiniasklaida: laukia kritinis pusmetis – ir ne tik Ukrainai Ukraina po atakų Kryme: okupantams jau laikas išvykti (2)

Sprogimas Džankojaus mieste, Kryme, naktį į antradienį sunaikino Rusijos „Kalibr“ kruizines...

Drąsus Jankausko pareiškimas: nuoširdžiai tikiu, galime įveikti serbus

Lietuvos futbolo rinktinė nuo savaitės pradžios prakaitą lieja treniruočių stovykloje ir...