Sekmadienį Kauno rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Opel Astra“ su lietuviškais registracijos numeriais. Jį vairavo 36-erių kaunietis.

Atidžiai apžiūrėję automobilį pasieniečiai jo bagažinėje aptiko 400 „NZ Gold“, 1000 „Minsk 5 Super Slims“, 300 „Minsk Capital QS“ pakelių cigarečių, pažymėtų baltarusiškais akcizo ženklais.

Tęsdami tyrimą, VSAT pareigūnai atliko kratą Kaune esančiame „Opel Astra“ vairuotojui priklausančiame sandėlyje. Jame rasti dar 390 įvairių rūšių pakelių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis ir be jų. Iš viso operacijos metu aptikta 2090 pakelių įvairių rūšių kontrabandinių rūkalų.

VSAT Kriminalinių tyrimų valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką įstatyme numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Sulaikytas „Opel Astra“ vairuotojas buvo uždarytas į areštinę, o kitą dieną po apklausos paleistas, skyrus kardomąsias priemones – rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir įpareigojimą periodiškai registruotis policijos įstaigoje. Jis gerai žinomas teisėsaugai. 2022 m. už neteisėtą akcizinių prekių gabenimą buvo įkliuvęs du kartus. Rugpjūčio mėnesį kauniečiui administracine tvarka buvo paskirta 5200 eurų bauda, o už birželio mėnesį padarytą nusikaltimą jam teismas skyrė beveik 10 tūkst. eurų baudą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją