Abiejų vilkikų sulaikymo istorijos panašios. Sekmadienio vakarą (apie 21 val.) į Tverečiaus kelio postą „Iveco“ vilkiku atvažiavęs Baltarusijos pilietis muitinės pareigūnams sakėsi į Lietuvą važiuojantis tuščiomis. Tačiau vos atvėrę puspriekabės duris muitininkai pajuto aštrų tabako kvapą, o taip pat įžiūrėjo nelygumus puspriekabės lubose. Ėmus ardyti lubas, iš jų pabiro cigarečių pakeliai – iš viso aptikta 25 tūkst. baltarusiškų rūkalų.

Antrasis vilkikas („DAF“) buvo sulaikytas kitą dieną, pirmadienį, apie 10 val. ryto. Juo važiavęs baltarusis irgi tvirtino keliaujantis be krovinio, tačiau ir šiuo atveju pareigūnai pastebėjo, kad puspriekabės grindyse esantys varžtai neseniai sukioti. Grindyse aptiktas panašus kiekis rūkalų.

Tiek sekmadienį, tiek pirmadienį ardyti slėptuves muitininkams padėjo į Didžiasalio ugniagesių–gelbėtojų komanda.

Iš viso abiejų sulaikymų metu rasta daugiau, nei 47 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk“ ir „NZ Gold“. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – apie 175 tūkst. eurų.

Mašinos ir kontrabanda sulaikyti, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl kontrabandos, kuriems vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Vairuotojai po apklausų buvo paleisti, jiems skyrus kardomąsias priemones – dokumentų paėmimą ir rašytinius pasižadėjimus neišvykti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją