Prekes siuntusi Airijos įmonė, atlikdama eksporto procedūras Lietuvoje, nepateikė muitinei atitinkamos formos eksporto licencijos. Muitinei pareikalavus šio dokumento, jis buvo pateiktas pavėluotai, o licencijoje nurodyta informacija pareigūnams sukėlė dar daugiau įtarimų.

Programinę įrangą buvo bandoma eksportuoti į JAE, nors deklaracijoje kaip galutinis gavėjas buvo nurodytas Uzbekistanas.

Tai, kad prekės per JAE gali būti nukreiptos į kitą šalį riziką patvirtino ir tai, kad jos tarpinis gavėjas Jungtiniuose Arabų Emyratuose yra laisvoji ekonominė zona (LEZ). ES ir Lietuvos muitinei žinoma, kad LEZ teritorijose vyksta prekyba ir galutinis prekės gavėjas gali keistis, taip nukreipiant prekes į tas šalis ar regionus, kurie tarptautinės bendruomenės pripažįstami pavojingais, kuria masinio naikinimo ginklo programas ar palaiko teroristines grupuotes.

Dėl šio įvykio Lietuvos muitinė pradėjo tarptautinį tyrimą.

Praėjusią savaitę „Delfi“ paskelbė tyrimą, kurio metu kartu su Baltarusijos tautos tribunolu ir Baltarusijos tyrėjų aljansu išsiaiškino, kad 2018 metais Baltarusija per Klaipėdos uostą į Saudo Arabiją eksportavo konteinerį, kuriame sumontuotas įrenginys gali būti naudojamas kuriant masinio naikinimo ginklus.

Tuomet Lietuvos Muitinės departamentas konteinerį patikrino, tačiau neapgręžė. Daugiau skaitykite čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (97)