Šis narkotikas į Lietuvą paprastai siunčiamas iš Lotynų Amerikos šalių – Kosta Rikos, Bolivijos, Panamos, o šiuo nelegaliu verslu dažniausiai užsiima Vakarų Afrikos valstybių piliečiai. Priklausomai nuo grynumo, gramas kokaino Lietuvos juodojoje rinkoje gali kainuoti 180-200 Lt.
2010 m. narkotines medžiagas muitininkai dažniausiai aptikdavo tikrindami pašto siuntas arba kurjerių tarnybų gabenamus krovinius.

Vasarą muitinės kriminalistams įkliuvo du Nigerijos piliečiai, kuriems buvo adresuoti siuntiniai su 3,5 kg kokaino. Vienas iš jų sulaikytas Kazlų Rūdoje – atėjęs atsiimti kilogramo narkotikų, paslėptų iš Kosta Rikos atsiųsto sportinio treniruoklio dėžės dvigubame dugne. Antrasis pareigūnams įkliuvo Vilniaus jaunimo nakvynės namuose – pastarasis buvo atsiėmęs pašto siuntą su moteriškomis rankinėmis, atsiųstomis iš Bolivijos. 2,5 kg kokaino buvo užsiūta moteriškų rankinių pamušaluose.

Sulaikant narkotikus pernai svariai prisidėjo ir Lietuvos muitinės kinologai su savo augintiniais. 2010 m. jie 74 kartus aptiko įtartinas siuntas, kuriose galimai buvo narkotinių ar psichotropinių medžiagų (dėl daugelio medžiagų šiuo metu dar atliekama ekspertizė). 2009 m. atitinkamai buvo aptikta 10 analogiškų siuntų.

Praėjusiais metais muitininkams įkliuvo ir nemažai naujų psichoaktyvių medžiagų, daugiausia augalinių rūkomųjų mišinių, vadinamųjų sintetinių kanabinoidų, juodojoje rinkoje dažniau vadinamų „Spice“. Šios narkotinės medžiagos dažniausiai buvo siunčiamos iš Kinijos.

Rugsėjo mėnesį vienos operacijos metu muitinės kriminalistai sulaikė apie 4 kg minėtų narkotikų. Maždaug kilogramas svaiginančių miltelių buvo aptikta pašto siuntoje, o dar 1 kg – pareigūnai aptiko siuntos gavėjo namuose atliktos kratos metu.

Dar du kilogramai „Spice“, bendradarbiaujant su VSAT pareigūnais, buvo surasti siuntos gavėjo bendrininko automobilyje (pastarasis buvo sustabdytas jau pakeliui į Latviją).

2010 m. Lietuvos muitinės pareigūnai pradėjo 43 ikiteisminius tyrimus dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandos ir neteisėto jų disponavimo. 2009 m. pradėta 18 ikiteisminių tyrimų.Iš viso 2010 metais Lietuvos muitinė sulaikė nelegaliai gabentų prekių už 75,3 mln. litų. Palyginti su 2009 m., sulaikytų prekių vertė išaugo vos ne dvigubai (2009 m. sulaikyta prekių už 44,5 mln. Lt).