Vakar naktį Vilniaus oro uosto pasieniečiai sulaukė "siuntinuko" nuo kolegų iš Ispanijos. Maršrutu Barselona-Kopenhaga-Talinas-Vilnius neva gimtinėn buvo sugrąžintas gana neįprasto lietuviams juodo gymio sūnus paklydėlis su Lietuvos Respublikos piliečio pasu kišenėje.
 • "Išeivis iš Tauragės" nežinojo, kas yra Žemaitija
 • Buvo ir Portugalijos moldavas

  "Išeivis iš Tauragės" nežinojo, kas yra Žemaitija

  Kaip vakar "Kauno dienai" pasakojo Vilniaus oro uosto Pasienio kontrolės punkto viršininkas komisaras inspektorius Gintautas Zinkevičius, pirmiausiai ne vienerių metų darbo stažą turintiems jo pavaldiniams užkliuvo gana grubiai į deportuojamojo pasą įklijuota nuotrauka.

  Kilus panašiems įtarimams, pasieniečiai naudojasi pačių susikurta apgaulės demaskavimo sistema. Pirmiausiai su apsišaukėliu pasilabinama. Tačiau tai tik pradžia.

  Dažnas įtariamasis taip pat turi paruošęs savigynos priemonių arsenalą. Pavyzdžiui, apsimeta neprigirdinčiu. Jau nekalbant apie tai, kad dar yra Lietuvos Respublikos pilietybę (o tuo pačiu ir pasą) turinčių "lietuvių", nemokančių lietuviškai. Dažnas šios kategorijos atstovas pasieniečiams teisinasi, kad primiršęs lietuvių kalbą, klajodamas po užsienius.

  Tačiau yra vienas būdas lietuvybei nustatyti, kuris beveik visais probleminiais atvejais sudeda visus taškus ant "i". Juo ir pasinaudota demaskuoti minimą juodo gymio žemaitį nuo Tauragės. Jis ne tik nesuprato nė žodžio lietuviškai, bet ir nežinojo, kas yra Žemaitija.

  Na, o visišką fiasko apsišaukėlis patyrė, liepus jam užpildyti iš užsienio grąžinto asmens anketą. Lietuvos Respublikos pasą turinčiam "Lietuvos piliečiui" ji buvo pateikta lietuvių kalba.

  Buvo ir Portugalijos moldavas

  Vakar išplatintame Pasienio policijos departamento pranešime teigiama, kad į dvidešimt šešerių metų tauragiškio pasą savo nuotrauką įsiklijavo dvidešimt trejų metų Moldavijos pilietis V.K. Kol Pasienio policijos operatyvinės tarnybos tikrina, ar deportuotasis neapsišaukė ir moldavu, ir kur šiuo metu yra tikrasis paso savininkas, sulaikytasis laikomas Vilniaus oro uosto areštinėje.

  Per pirminę jau nebe lietuvio, o moldavo apklausą sulaikytasis ėmė pasakoti neblogai Lietuvos pasieniečiams žinomus dalykus. Neva išvykęs padirbėti į Portugalijos statybas su savo pasu, kuriame buvo trumpalaikė Portugalijos viza. (Kaip jau rašyta, kaimyninėje Ispanijoje laimės ieškantys lietuviai taip pat įdarbinami statybose arba apelsinų giraitėse.)

  Pasibaigus vizos galiojimo laikui, namo dar nenorėjo. Todėl moldavas nusprendė įsigyti Lietuvos Respublikos piliečio pasą, nes tarp Lietuvos ir Ispanijos galioja bevizis režimas. Apie tai, kad Lietuvos Respublikos piliečio pasas Ispanijoje gana paklausi prekė, rašėme pasakodami apie tvarką, kurią šiame krašte įvedė Lietuvos nusikaltėlių gaujų atstovai. "Kauno dienos" šaltinių Ispanijoje teigimu, lietuviškais pasais ten prekiauja ir patys jų savininkai, neįstengiantys mokėti duoklių ne vieną teistumą turintiems savo tautiečiams. Kaip vieną iš bausmių už nesumokėtą duoklę formų paso atėmimą naudoja ir patys reketininkai.

  Tik lietuviu virtęs moldavas trumpam užsimiršo. Jeigu tikėtume, ką jis pasakoja, lietuviško paso savininkas dar užsimanė pamatyti ir Paryžių. Iš Ispanijos į Prancūziją ispanų pareigūnai išleido jį be problemų. Tačiau, šiam nusprendus grįžti atgal į Portugaliją, ispanai dar vieno lietuvio neįsileido. Taip jis atsidūrė Vilniuje. O artimiausiu metu turėtų būti vėl grąžintas į Taliną.

 • Populiariausios nuomonės
  Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Top naujienos

  Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis (43)

  Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

  Įstatymai privertė sukurti verslą (5)

  Mindaugas ir Vita Šlapkauskai žinomi kaip gardžiomis uogienėmis ir šviežiais vaisiais bei...

  Savo namuose ateities laukia su baime: netrukus šalia atsivers didžiausia kloaka (69)

  Nerimas dėl ateities – taip trumpai galima apibūdinti nuotaikas, kurios vyrauja nedideliame...

  Agnė Jagelavičiūtė: paslaptį su Mantu labai saugojome, žinojau, kad dėl to galiu netekti meilės (66)

  Stilistės, žurnalo AŠ IKONA vyr. redaktorės ir tiesiog verslios bei užsispyrusios moters Agnės...

  Po nužudymo Klaipėdos „Akropolyje“ apsaugos darbuotojams vėl kilo pavojus (25)

  Klaipėdos prekybos centre „ Akropolis “ apsaugos darbuotojai sulaukė grasinimų papjauti. Dar...

  Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (624)

  Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

  Atrado būdą, kuo pakeisti beskonius parduotuvių pomidorus: procesui tereikia trijų ingredientų ir kantrybės išlaukti (58)

  Su šeima Vilnių į atokų vienkiemį iškeitusi Ieva Šidlaitė sakosi čia radusi ne tik ramybę,...

  Vienos kraupiausių žudynių istorijoje: odekolono vonios – vienintelis būdas atsikratyti kraujo dvoko (947)

  „Degtinę, kaip patys suprantate, maukdavo iki sąmonės netekimo. Sakykite, ką norite, bet darbas...

  Bakingamo rūmuose po grindimis – istoriją menantys radiniai (13)

  Vykdant Bakingamo rūmų elektros instaliacijos keitimo darbus po grindų lentomis buvo rasta daugybė...

  Namų tvarkytojos triukas: kaip sudaryti švarių namų įspūdį vos per 10 minučių (24)

  Vis bent kartą esame susidūrę su situacija, kai telefonu gauname puikią žinią apie visai...