aA
Kelių policijos savaitgalio reidai prieš vairuojančius girtuoklius vykdomi jau kelis metus. Visi tai žino, tačiau dar to nebuvo, kad Klaipėdoje nebūtų pagautas nors vienas neblaivus vairuotojas. Ne išimtis ir šis sekmadienis - įkliuvo 4 neblaivūs vairuotojai. Net mokyklinio geltonojo autobusiuko vairuotojas, į dainų šventę Klaipėdoje atvežęs vaikus, buvo įkaušęs.
Mokyklinio autobusiuko vairuotojas įkaušęs, brandaus amžiaus moteris spruko
© DELFI (P.Sadausko nuotr.)

Klaipėdos kelių policijos biuro ir Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai, sekmadienio rytą nuo 7 val. išsirikiavo Vilniaus plente.

Pirmas neblaivus vairuotojas buvo pastebėtas per žiūronus. Jakų žiedo link važiuojančio automobilio „VW Golf“ vairuotojas pradėjo blaškytis po eismo juostas. Sustabdžius vyriškį, iš paraudonavusių akių paaiškėjo, ką jis veikė šeštadienį. Gintaras S., gim. 1971 m., nuo šeštadienio ryto gėrė 7 laipsnių stiprumo alų. Apie 16 val. baigė gerti, tačiau to neužteko, kad sekmadienio rytą nebūtų nustatytas girtumas. Sunkiai vaikščiojančiam II-os grupės invalidui nustatytas lengvas girtumas – 1,02 prom.

Netrukus policijos motociklininkai nulėkė pasižiūrėti, ko kelkraštyje sustojo automobilis „Opel Vectra“. Jokio kriminalo, tiesiog sesuo už nosies patampė miegantį brolį, tas pabudo, pradėjo bliauti, tad mamai teko stoti kelkraštyje ir ant galinės sėdynės padaryti tvarką.

Antras neblaivus vairuotojas buvo sustabdytas taip pat važiuojantis iš miesto Jakų žiedo link. Automobilio „Renault Megane“ vairuotojui Sergejui Č., gim. 1955 m., išvakarėse gėrusiam ne vieną ir ne du butelius alaus, buvo nustatytas lengvas girtumas – 1,09 prom.

Prieš 9 val. kelių policijos pareigūnai persikraustė į kitą tradicinę reidų vietą – Liepų gatvę.

Čia sustabdžius automobilį „Audi A4“, šio vairuotojas į alkotesterį pūtė gudraudamas. Į munštuką bandė purkštenti, seiliotis, vis nusukdavo galvą į salono gilumą. Pagaliau vienas mėginimas buvo sėkmingas. Egidijui B., gim. 1987 m., nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 0,92 prom. Paaiškino tradiciškai - išvakarėse gėrė alus.

Klaipėdoje vyksta 5-asis Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalis-konkursas „Mes Lietuvos vaikai“. Į šį renginį traukė vaikų pilni keleiviniai autobusai ir mikroautobusai. Sustabdžius vieną geltonąjį mokyklinį autobusiuka, kuriuo į šventę vyko 6 doviliškiai ir mokytoja, paaiškėjo, kad vairuotojas Vaidas Z., gim. 1969 m., yra truputį neblaivus. Jam nustatytas nežymus girtumas – 0,25 prom. (šių transporto priemonių vairuotojų organizme nuo 2015 sausio 1 d. negali būti nė užuominos apie promiles).

Buvo sustabdytas kitas autobusas, važiavęs į šventę, ir vaikai su mokytoja persodinti į jį. Tuo tarpu Vaidas aiškino, kad išvakarėse pjovė žolę, valgė šaltibarščius ir gėrė alų. Tai iš kur čia toms promilėms rastis?

Jam vietoje paskirta 72 eurų bauda. Vairuotojo pažymėjimas už šį pažeidimą nėra atimamas.

Ir tuo meto motociklininkai nusivijo per ištisinę liniją apsisukusį ir nuo patikros sprukusį automobilį.

Palangos kelyje buvo pavytas bėglys. Sustabdžius paaiškėjo, kad tai ne pagiringas bėglys, o pagiringa brandaus amžiaus moteriškė. „Opel Zafira“ vairuotojai Virginijai S., gim. 1954 m., nustatytas nežymus girtumas - 0,10 prom. Sakė, išvakarėse išgėrė truputį šampano. Nedaug išgėrė, taip per sprindį. Už ištisinės linijos kirtimą moteriškei paskirta 14 eurų bauda.

Po pietų kelių policijos pajėgos persikraustė į Palangą. Buvo tikrinami vairuotojai, išvažiuojantys iš kurorto. O išvažiuoja pusgirčiai. Per valandą kelyje Palanga-Šiauliai, tik nusileidus nuo viaduko, šalia Vydmantų gyvenvietės, buvo sulaikyti net 4 girti vairuotojai, o latvių baikeris bandė bėgti, tačiau buvo pavytas policijos motociklininkų.

Automobilio "VW LT35" vairuotojui Andriui V., gim. 1937 m., nustatytas lengvas girtumas - 0,47 prom. Vyras sakė, kad labai reikėjo važiuoti, tai ir važiavo.

Automobilio "SAAB 9-5" vairuotojui Viktorui Š., gim. 1965 m., taip pat nustatytas lengvas girtumas - 0,66 pom. Jis sakė, kad nesijautė girtas, tai ir vairavo.

Kito švediško automobilio "Volvo S80" vairuotojas Vaidas V., gim. 1984 m., taip pat nebuvo patenkintas savo promilėmis - 0,50 prom.

Reidas Palangoje neapsiėjo be gaudynių. Sustabdytų automobilių kolonoje staiga apsisuko vienas baikeris ir dideliu greičiu nulėkė atgal Palangos link. Policijos motociklininkai puolė vytis. Palangos gatvėmis gaudynės ilgai netruko. Motociklas "Harley Davidson" pavytas Žaros gatvėje.

Rygos gyventojas Marekas V., gim. 1976 m., buvo neblaivus - 0,26 prom. Nuo 2015 m. sausio 1-osios Lietuvoje motociklininkai taip pat turi būti blaivūs kaip stikliukai. Jų organizme negali būti nė lašo alkoholio.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Supratęs, ką padarė, policijoje bandė švelninti situaciją: aš net pusę namo jos mamai padovanojau!

Daugiau kaip metus savo mažametę podukrą viename Lietuvos kaime žaginęs vyras šiandien tikina,...

Gabrielė Grinkaitė

Lytinių santykių nori, bet niekaip negali: mažai žinoma problema, kuri kankina daugybę moterų (1)

Vaginizmas tikriausiai daugumai negirdėtas ir keistai skambantis žodis, tačiau šis sutrikimas,...

Ukrainą aktyviai remiančioje šalyje – sąjungininkus nustebinę pareiškimai: gresia esminiai pokyčiai (2)

„Mes taiki šalis. Mes Ukrainai neduosime nė vieno šovinio“, – tokią žinutę Robertas Fico...

Maksvytis po „Žalgirio“ pergalės kalbėjo ir apie blogus dalykus turnyrą laimėjo OLY

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams pavyko pasigerinti nuotaikas prieš Eurolygos sezono startą.

Stilistė pasakė, su kuo iš savo spintos jau turėtumėte atsisveikinti: tai, kas dar neseniai buvo ant bangos, dabar atrodys prastai

Nors orai vis dar lepina vasariška šiluma, vakarais pajaučiama vėsa yra ženklas, kad pats metas...

Vilniaus centre – sudėtinga situacija: Gedimino prospektas tiesiog tvinsta

Nors šeštadienio diena sostinėje buvo itin graži, o oro temperatūra priminė vasarą, vakare...

Brazdeikis patvirtino, kad išskrenda į Graikiją, „Žalgiris“ gaus pusės milijono eurų išpirką (12)

Gali būti, kad sutartį su Kauno „Žalgiriu“ šiam sezonui turintis Ignas Brazdeikis...

Kupiškio rajone žuvo moteris – ant kelio gulėjusią nelaimėlę pervažiavo automobilis

Vėlų šeštadienio vakarą Kupiškio rajone įvyko skaudi eismo nelaimė. Pranešama apie...

Delfi Mokslas

Daug kas yra patyręs déjà vu, tačiau kas yra šio jausmo priešingybė – jamais vu? Mokslas tai paaiškino

Pasikartojimo santykis su mūsų protu, švelniai tariant, itin keistas. Pavyzdžiui, visiems bent...

Į butelį, iš kurios geriate, privalote žiūrėti kitaip: papasakojo, kokių priemonių imasi verslas (2)

Mažinti plastiko vartojimą stengiamasi įvairiai – gyventojai keičia įpročius, Europos Sąjunga...